Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A modern kor anyukája császárr...

A modern kor anyukája császárral szül, nem várja meg a 6hetet az összebújáshoz, sem a sporthoz, kevés ideig szoptat, nem ül otthon, hanem mászkál. Mire alapozták ezt?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam a modern kor anyukájáról, csak nem értem, mire alapozták ezt a kijelentést. Elveszik a gyermekágy, minden szabályt felrúgnak, amit elvileg nem lehet már azt is lehet.


Nem "kényeskednek", nincs gyermekágy, ha lefizetem az orvost mehet a császár, mert tudjátok ki fog vajúdni meg szétrepedni. Már a szülés után rohangálnak a hetes babákkal ide-oda, mondván hogy fog a fene otthon "rohadni" 6 hétig, szoptatás is "ősanyás", max. pár hónap alatt letudva...


Tényleg e felé haladunk? Mert én ezt nem nagyon értem? Pár év múlva a következő generáció anyukái tényleg ilyenek lesznek?



2014. ápr. 16. 21:24
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
65%
Elég sokan már most is ilyenek, mondván haladunk a korral.
2014. ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
35%

a császárt és a mászkálást támogatom, persze nem 3 napos babával. Én azt is megértem, aki nem akar szoptatni. De olyat, aki nem várja ki a 6 hetet nem sokat hallottam. Persze van, de a többi jelző lényegesen több anyukára igaz.


Amúgy meg nekem nem számít, más mit gondol, meg mit lát jónak, én azt teszem majd, amit én jónak látok, te is tedd azt, amit te jónak látsz, a maradék 8745621 darab anyuka is tegye azt, amit jónak lát.

2014. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
45%
Remélem nem... :) Hol olvastál ilyet?
2014. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
96%

Modern Anyukának tartom magam,de természetes úton szültem, kivártuk a hat hetet az összebújáshoz (pedig szinte az egész terhesség alatt tilos volt a szex) . Hogy rohangáltam volna ide-oda a babával ? Ha az, hogy három hetesen sétálni vittük rohangálás,akkor igen :D

Szoptatás ? 4.5 hónapos a kisfiam, szopizik és még szeretném szoptatni, nem gondolom hogy ősanyás...

2014. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
47%

Az első babánál nem ültem 6 hétig otthon,ahova menni kellett oda mentünk,de akkor még szelektálhattam a programok közül az időjárás függvényétől stb.

Az első akkor kezdte a sulit amikor a második született és segítség nélkül ha esett ha fújt,ha még csak 1 hetes kisebb és ha tetszett ha nem akkor is vinni kellett suliba a nagyobbat.

Fájdalom csillapító nélkül szültem mind2 gyereket,de se előtte,se közbe,se utána nem jutott olyan eszembe,hogy inkább vágjanak fel..pláne,hogy a másodiknál gátmetszés se volt.

2014. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
68%
Hát én is természetesen szültem, megvártuk a 6 hetet sőt 7 hetet, sportolni se mentem. Ami a szoptatást illeti én nem tudtam volna évekig szoptatni. 5-6 hónaposan elválasztotta magát a kislányom , de én max 1 éves korág akartam. Egyszerűen taszít hogy 2-3 éves gyerekek szájába még az anyjuk melle van. A mászkálás? Hát mit veszünk annak. Sétálni pár hetesen voltunk már. De ha arra gondolsz hogy otthon ülsz mellette 3 évig és mindenhová megy veled. Hát én avval nem értek egyet. Kell a gyereknek és a szülónek is a kikapcsolódás, más közeg.
2014. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Meg vmi olyan is volt, hogy a gyerek még véletlenül sem szokhat az ágyukba, mert nem tudnak együttlenni, szigorú napirend, sírni hagyás, mert különben a fejemre nől...
2014. ápr. 16. 21:50
 8/44 anonim ***** válasza:
47%
Én császárral szültem a kisfiam, nem én választottam, sürgősségi császár volt. De a tapasztalataim fényében sosem szülnék hüvelyi úton. Amennyi szörnyűséget hallottam a szülőcsatornában elakadt, törött kulcscsonttal világra jött babákról, meg szétszakadt anyákról, hát jobb a békesség. Ha ettől a felfogástól lesz egy anya túl modern, ám legyen! Viszont több mint egy éve szoptatom a fiam, amit csodálatosnak érzek. Szeretek kimozdulni a családommal, de az alvásideje szent és sérthetetlen. A 6 hetet pedig kivártuk, hiszen felnőtt emberek vagyunk a férjemmel, felelősen gondolkodunk. Semmi nem ennyire fehér vagy fekete, mint ahogyan a Kérdező írta.
2014. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
52%

Vannak dolgok amik szuksegesek ugye es elkerulhetetlen. Ugye vannak szituk h kell a csaszar. Van az a kismama aki mindent megtesz h tudjon szoptatni es addig csinalja amig kepes ra. Ezek oke. Nekem is voktak dolgok amikre nem szamitottam de onszantambol soha nem kertem volna. En se tartom normalisnak aki ezt akarja. Vagy nem tart be dolgokat. Mindennek van hatara. A 6 hetes idoszak szamomra nagyon fontos. Ha ertelmes, gondolkodo no kicsit is felfogja mi tortent olyankor. Attol h az ember nem erez semmit lehetnek komoly dolgok. Aztan meg csodalkoznak sokan h az elso baba mindjart sikerult a masodikra meg eveket kell varni. Felnott, felelossegteljes felnottek es megse jut el odaig h ezt felfogja. A csaszart is kerni, na meg ez a legbutabb otlet. Surgos csaszarom volt, nagyon sajnalom h nem szulhettem termeszetes uton. De a kint es fajdalmat nem kivanom senkinek utana.

Az h vki flangal a gyerekkel sajnos ismet felelotlensegre utal. A szoptatasrol azt gondolom ha sikerul es tud az anyuka csinalja, ha mindent megtesz es nem megy akkor van lehetoseg a megoldasra. De dire,tbe ezt is kerni...haaat no koment. Mondome zt ugy h 3 honapos koratol a lanyom tapszeres volt. De addig csakis kizarolag anyatejet kapott.

Ha ide fejlodik a vilag, nos nem meglepo. Nem ez az egyetlen dolog ami nem a legjobb iranbya fejlodik. Sajnos ezen valtoztatni nem lehet, ez olyan mintha engem akarnanak az ellenkezojerol meggyozni. :-) bocsi ha hosszu voltam es ossze-vissza :-)

2014. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
62%

Mert manapság ez a "trendi"...

Én szültem ígyis- úgyis, szóval tudom mi a különbség. Kivártuk mind a 2x a 6 hetet, sőt többet is. Friss császársebbel nem volt kedvem ide-oda mászkálni, nagyon nehezen épültem fel belőle... :( A 2. szülés után 2 héttel már sétáltunk a naggyal, a kicsit majd csak 1 hónaposan vittünk sétálni. (Januári baba.) Szoptatni egészségügyi okokból nem tudtam egyiket sem. :( Ja, és én minden áron hüvelyi úton akartam szülni, ami szerencsére sikerült is, úgy ahogy én azt megálmodtam. :)

2014. ápr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!