Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Külterületen vagy tanyán...

Külterületen vagy tanyán élők! Nektek milyen internet van otthon, ha van? Vezetékes, mobil stik-es, telefonon van vagy mikrohullámú esetleg műholdas?

Figyelt kérdés

Szerintem leírtam mindent :-)

Nekünk mikrohullámú van,szerintem tökéletes.Nem lakunk messze a várostól,ahonnan a jelet kapjuk.Régebben mobil stik-es net volt,az is jól működött.Filmet nem nézünk neten csak böngészésre,levelezésre használjuk.

Kérdésem pusztán érdeklődés szintű,szerintem sokat fejlődött a világ ilyen téren.



2013. dec. 30. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én mobilinternetet használok (Vodafone) wifi hotspottal és laptoppal.

Mikrohullámú itt nem elérhető, mert egy erdő leárnyékol és így nincs rálátás, plusz 4 km-re van az adó, a műholdas internet pedig nagyon drága. Egyéb lehetőség nincs.

2013. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekünk is úgy van mikrohullámú,hogy egy magas oszlopra tették fel,azt magasítani kellett,így a fák fölé ér picivel(fenyőfák vannak,de csak egyik irányban,persze,hogy arra van az adó) Nekünk a vodafone nem jött be sajna,Digis mobilnet volt jó,annak meg a telenor a szolgáltatója.De az tényleg működött.
2013. dec. 30. 18:06
 3/5 anonim válasza:

Bedugóssal kezdtük itt de gyorsan leamortizálódott így azért nem jött be. :)


Most mikrós lett ahol többet vagyok, aránylag kiépült nem is 1 szolgáltató ad és korlátlan, jó a rálátás így baj nem hiszem, hogy lesz vele. (Itt vagyok jobban, elég sok mindenünk itt van, a belterületi vityillónál hely nincs jelenleg ezeknek, itthagyni nem lehet!!!)


Belterületen adsl van, az azért biztosabb.

Előtte (ugyanott) egy másik mikróssal próbálkoztunk de azt nagyon leárnyékolta egy dzsumbuj (nagy fák) így az nem sokáig működött, meg akkor még nem nagyon konyítottunk a dologhoz mert eleve az adsl-el kellett volna kezdeni mivel az ott volt.


Szerintem sem rossz a mikrós, estefelé lassul be jobban mikor többen rajta vannak.

2014. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nlorant82 ***** válasza:
Nekem Műholdas netem van és jó csak a válaszideje nagy ez ennek a fajta netnek a hátránya! A mobil internetnek ennél kicsivel kisebb a válaszideje a WI-Fi (mikrohullámú) netnek meg még ennél is kisebb a válaszideje ezért én azt javaslom ha a kábeles net nem kiépíthető de ha igen akkor az optikát javaslom mert annak a legkisebb a válaszideje! A mikrohullám× neten filmet is tudsz nézni meg a műholdason is a mobilon meg nem mindenhol tudsz nézni mert sávszélessége 1Kb/sec ig képes belassulni ha gyenge a térerő! optikai neten 10 Gb/sec is elérhető (Nem Magyarországon)Nálunk jelenleg max 300 Mbit/sec osztanak ki a szolgáltatók én enyit mikrohullámú neten átvittem már de már nem csak 100 Mbit/sec a max csomagunk! Tanyán élek ott műholdas netem van de a faluban van egy Internetszolgáltató cégem ami Wi-Fi in szolgáltat netet de a falu túl mesze van tőlem ezért a saját internet szolgáltatómmal nem oldhattam meg a netet mert gazdaságilag nem érte volna meg ezért egy 50-60 méteres tornyot építeni ezért maradt a műholdas net én meg vagyok vele elégedve youtube zom,facebook meg e-mail,böngészés,NMHH adatkapujához tökéletesen megfelel! Bár nem olcsó de ha nincs más lehetőség ez egy jó választás! Én egy erdőben élek szóval itt nincs más megoldás!
2014. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a választ! :-)
2014. máj. 17. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!