Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekkórház? Tapasztalt...

Gyermekkórház? Tapasztalt anyukák, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Nem egész 2 hét múlva, bekell feküdnie a kisfiamnak a Tűzoltó utcai gyermekkórházba. Neurológiai kivizsgálásra. 20 hónapos. Azt elmondták hogy én is ott lehetek, de semmit nem tudok a rendszerről. :( Borzasztóan ideges is vagyok és félek az ismeretlentől. Hogy működnek ott a dolgok? Pl mit fog enni a kisfiam? Reggel és este még tejitalt iszik, hogy tudom ezt ott bent megoldani? Elkell mosogatni az üveget, mikrózni kell, stb. A fürdetés hogy működik? Nekem miket kell bevinnem? Van-e lehetőség a tisztálkodásra? Hogy vannak a kórtermek? Hogy fog elaludni több gyerek között?

És ami a leginkább aggaszt.. a kisfiam mászkálhat majd a kórház falain belül? Egész nap kint van, csak aludni járunk haza szinte. Utálja a bezártságot.


Bocsánat a rengeteg kérdésért, de annyira elveszett vagyok. A legapróbb részlet is érdekel. :(



2014. ápr. 18. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem Budapesten voltam a kisfiammal kórházban, így az adott kórházról nem tudok tapasztalatot írni, de azt javaslom, hogy a védőnőnél kérdezz rá, hátha tud segíteni, vagy meg tudja mondani, hogy kit kérdezz. De nézd meg a kórház honlapját is, hátha van fent valami, nálunk elég részletes leírás van, és rengeteg kép is. Nálunk úgy működik, hogy a szülő a gyerkőccel bent lehet, de csak egy kis stokedlit kap, azon ülhet éjjel-nappal (ebben az esetben a folyosón lévő wc-t használhatja a szülő, és fürdőt nem használhat, haza kell mennie fürdeni). Ha kényelemre vágyik, akkor lehet vip szobát kérni, ami egy napra (nem éjszakára) 2500 ft, ehhez két fürdő van, egy a gyereknek kicsi káddal és kicsi wc-vel, egy a szülőnek zuhanyzóval és wc-vel. Fürdetést a szülő végzi, van kisebb-nagyobb kád az osztályon, de lehet kérni műanyag kádat is. Én a férjemmel fürdettem este a fiam, így egyszerűbb volt, nem akartam terhelni a nővérkéket. A fiam ekkor még tápszert ivott, mikróhoz csak a nővérek fértek hozzá, de mindig megkérhettem őket, és melegítettek vizet (odaadtam az üveget, megmondtam, hogy hány ml-t kérek és ők töltöttek bele forralt, steril vizet és megmelegítették). Minden kórteremben volt csap, így ott tudtam elmosogatni, amit kellett. Nálunk a gyerkőcök nem hagyhatják el a folyosót sem. Ennivalót kapnak, fél éves kortól, de tápszert, tejitalt nem, azt a szülőknek kell bevinni. Fél éves kortól kapnak bébiételt, egy éves kortól pedig tejet, és rendes gyerekmenüt, ahogy én láttam a többi gyereknél. Nálunk mindent kellett vinni a gyereknek, kivéve pelenkát, és bébiételt (de ha válogatós a gyerkőc, akkor jobb, ha azt is viszel, vagyis inkább hoznak be minden nap). Az elalvás nálunk nem volt gond, első éjszaka 4 ágyas szobában voltunk, de az egyik lány frissen műtött volt, ő hozzá a nővérkék fél óránként jártak be, így nem volt különösebben gond, hogy a fiam este nagyon nem akart elaludni. A vip szobában már csak a fiam és én voltunk, így az nagyon nyugodt volt, ott semmi gondot nem okozott volna az sem, ha nagyon sír stb. Remélem tudtam segíteni azért.
2014. ápr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy Gyermekklinikán dolgozom. Elmondom nálunk,hogy van ez. Azt sajna nem tudom,máshol hogy müködik.

Szòval enni kap,reggel,délben,este. Minden nap van kórházi menü,minden gyermek ugyan azt kapja,kivéve akinek vmilyen érzekenysege vagy ételallergiája van,neki külön rendelnek pl: liszt,tejcukor mentes étel.

A tejitalt el tudod készíteni,van mikro,viszel vizet vagy szivesen megmelegítik neked.

A fürdést te rendezed,ugy mint otthon. Van egy nagy közös fürdöszoba,kiskád. Neked tisztálkodási szereket és törülközöt kell vinned.

Sajnos azt,hogy hány ágyas kórtermek vannak ott,azt nem tudom. Sajna muszáj lesz vhogy elaludnia,ha csak nem VIP szobát kértek,mert ott csak egyedül vagytok,saját fürdövel.

Ha nincs ágyhoz kötve akkor nyugodtan mászkálhat,vagyis nálunk igy van. Nem zárunk be senkit a szobába,az udvarra is lemehet.

Sok sikert és nyugi,nem lesz semmi gond!

Azért a kórház nem börtön és nem is egy olyan hely,amitöl rettegni kell! :)

2014. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na akkor írom!


Nálunk a gyerekeknek biztosított a napi 3 étkezés,szülőnek nem (ha fizetős vip szobában vagy akkor igen,a kaja nem jó,vigyél magatokkal olyat amit szívesen megeszik a gyerek.Innivalót is. Van mikró,mosogató tehát tejital megoldott de vidd az alapanyagot,mosogató szívacsot,és mosogatószert is.Hány napig lesztek? Ha csak 1 éjszaka akkor áttörölgetném egy vizes szivaccsal,ha több nap akkor van zuhanyzási lehetőség,de vigyél papucsot,és domestost,mert szükség lesz rá,ha nem akartok benyelni valamit.Ezt magadra is értsd,én napközben hazaugrottam zuhizni,míg a párom vagy anyukám bejött helyettem. Hogy fog elaludni a többi gyerek között? Nehezebben,zaklatotabban,ezt sajnos túl kell vészelni.


Nálunk lehet mászkálni,de vannak helyek ahol nem,ezt meg kell kérdezni,de szerintem csak fertőző osztályon tilthatják meg,és mivel nem betegek vagytok csak kivizsgálásra mentek,így szerintem nem lesz akadálya a vizsgálatok után.


wc papírt is vigyél és gyakorlatilag mindent.Meddig lesztek?

2014. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Azért a kórház nem börtön és nem is egy olyan hely,amitöl rettegni kell! :)"



Ja nem börtön,inkább siralomház,már megjártuk párszor,de gyomorgörcsben vagyok ha csak rá gondolok,a gyerek szintén,pedig nem is volt soha súlyos beteg.Hálát is adok érte,nem tudom az,akinek igazán beteg a gyereke az hogy bírja :( szerencsés a kérdező,hogy először és remélhetőleg utoljára mennek,és csak kivizsgálásra.

2014. ápr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez így jobb, hogy tudod előre, hogy menni kell, fel tudsz készülni.

mi úgy kerültünk kórházban, hogy vidéken szólt az orvos, hogy nagyon aggasztó a helyzet, 1-re legyünk bent Bp-en a kórházba. kb. 20 percem volt otthon összepakolni...


szerintem mindent pakolj be, ne szégyelld ha 2 bőrönddel vonultok be :)

én bementem a konyhába és használtam a mosogatót, mikrót, gondolom lehet is. mosogatószivacsot vigyél és ha van kis üveged akkor mosogatószert is. evőeszközöket mikor mi voltunk el is vitték és csak a gyerek kapott, szóval azt vigyél, meg poharat, magadnak tányért, csomagolt kaját, pl. croassont, kekszet.

mászkálni lehet de a vizsgálatoknál ott kell lenni és nem feltétlenül tudod mikor vannak, de van játszó szoba. az egyébként nagyon jó, rengeteg játék volt ott és a vizsgálatok nagy része ott zajlott, az orvos négykézláb mászott a gyerek után :)

ruhákat vigyél, kispárnát, tisztálkodó szereket.

nálunk úgy volt, hogy a gyerek osztályon csak gyerekek fürödhettek, nekünk át kellett mennünk a járóbeteg részre zárás után (én hazakocsikáztam míg férjem bent volt, lefürödtem, lefőztem kávét, teát, szendvicseket csináltam és úgy mentem vissza)

hűtő is van, főzzél előre olyan kaját, fagyaszd le, induláskor kiveszed, majd a kórházba beteszed a hűtőbe ;)

2014. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a Margitban voltunk Neurológián 1 hetet. Életem legszörnyűbb élménye volt.
2014. ápr. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legbiztosabb és legegyszerűbb, ha megkérdezed a kórházat.

Mi a Bethesda neurológián voltunk, kb. egy-másfél éves kora között 3 napot. Úgy 8 db két-háromágyas szoba volt, némelyikben plusz egy rácsosággyal, de mi végül egy ágyban aludtunk, mert a kiságy veszélyes volt (felérte szerelni a lámpát és ki tudta nyitni a dögnehéz lecsapódós fémrácsos rácsot). Egy visszajáró kiskamasz lány volt még velünk a szobába beosztva. Volt olyan szoba is, ahol egy anyuka a másik kb. egykorú gyerekét is behozta a beteg mellé (ők ki is jártak valami közeli játszótérre). Egy nagyobbnak tűnő kórterem volt még vagy 4 ággyal, ahol a pici csecsemőket monitorozták, de velük is ott volt anyuka.

Én nem tudtam kimenni nagyon még vécére sem, csak ha kerítettem valaki ráérő nővért, aki vigyázott a gyerekre, hogy ne kóboroljon el - mert egyébként mindenki össze-vissza járkált és minden nyitva volt. Elég sok megrázó állapotú gyermeket láttam és persze nagyon izgultam a sajátomért, de a fiamat egyáltalán nem viselte meg. Az érkezésünkkor történt félperces vérvételt leszámítva még tetszett is neki a gyerektársaság, a sok játék (volt külön egy nagy játszószoba, ahol persze közben megfigyelték a mozgásukat), még lufihajtogató bohócok és valami lelkes gyógytornász tanoncok is jártak arra szórakoztatni a népet. EEG közben meg nyomogathatott valami zenélős csodamasinát, amíg az ölemben ült. Nálunk igazából ennyi volt a kivizsgálás, de láttam több olyan gyereket, akit egész napra "bedrótoztak" vagy éjszaka figyeltek meg monitorral.

Enni csak ő kapott napi 1x (rákérdeztek, mit eszik már), inni-enni lehetett vinni, mosogatni a szobai kiscsapnál lehetett saját eszközökkel, mikróhoz és hűtőhöz a folyosón mindenki hozzáfért, fürdésnél én inkább csak gyorsan lezuhanyoztam őt, mert nem volt bizodalmam a közös fürdőszobában.

2014. ápr. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek a részletes beszámolót! 3 napra kell befeküdnie és lesz olyan vizsgálat is amit alva csinálnak.

Ja igen, arra nem is gondoltam hogyha én kiszeretnék menni valahova akkor a gyerekkel mi van. De valaki erre is kitért. Mondjuk én nővéreket nem igen zaklatnék. Remélem nem lesz lekötve és akkor viszem magammal. Köszönöm a sok hasznos tanácsot, sok dolgot írtatok, amire biztosan nem gondoltam volna.

2014. ápr. 19. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!