Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kisgyerekes anyukák, kis...

Két kisgyerekes anyukák, kis korkülönbséggel, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Ha kb. két év korkülönbség van a kicsik között, hogyan oldottátok meg a két gyerkőc esti elaltatását, ha épp nem volt segítségetek? Leginkább az a korszak érdekel amíg a második még csecsemő. De ha van tapasztalatból bármilyen jó tanácsotok az első időszakra amíg egyik pici, másik kicsi, szívesen fogadom azt is! :)
2014. márc. 30. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk két év van a két fiú között. Egy szobába tettem őket, külön tőlünk, mert a férjem rengeteget dolgozik és úgy voltam vele hogy pihenje ki magát. Az altatás úgy volt hogy kis lámpát kapcsoltam a nagy befeküdt az ágyába a kicsivel egy fotelban ültem, úgy szoptattam. Mikor a kicsi elaludt beraktam a kiságyba és ott ültem a nagy mellett, és beszélgettünk még egy kicsit, szépen elaludt. Nem volt nehezebb, mint egy gyereket altatni.
2014. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennek, ugyanis 15 honapos a kislányom és 7 hetes várandós vagyok :) 23 hónap lesz köztük. Te kedves kérdező?
2014. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Másfél év van a gyermekeim között. Az első 1 évben teljesen más volt az alvási ritmusuk, a kicsit többet és máskor aludt, mint a nagyobb. Amikor a kicsi 1 éves lett a nagy akkor volt 2 és fél, akkor lett kb. egyforma a napirendjük. Mindig a kicsit rakom le előbb, hál'istennek hamar elalszik,nem kell sokáig ott lenni mellette. Utána viszem a nagyot. Ez a délutáni és az esti alvásnál is így van. Segítségem az altatásban nincsen, mert apát nem csak engem fogadnak el. Napközben is egyedül vagyok velük, nem nehéz,kialakul a rutin. Volt ugyan olyan,hogy egyik vagy másik nem akart elaludni, akkor mindig azt raktam le előbb aki fáradtabb volt.

Ja amúgy külön-külön szobájuk van.

2014. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es, kb. pont ugyan így vagyok ahogy Te! :) 15 hónapos a kisfiam és 6 hetes terhes vagyok!


Tudom mondjuk, hogy fog még változni a kisfiam alvási szokása, de jelenleg megissza a tejét, leteszem és alszik. Nem akarnám megzavarni ezt ha már ilyen jól működik. Úgy tervezzük a kicsi majd velünk alszik egy darabig, aztán majd egy szobában. A nagyobb is néha néha fölsír éjjel, nem akarom, hogy egymást fölkeltsék. Később lesz majd külön szobájuk, csak még nem tudtuk megcsinálni. De ez fogalmam sincs mikor lesz. Nálunk is sokat dolgozik apa és korán kel, szóval nem tudom mennyire lesz ez így jó. De félek ha egy szobába kerülnének állandóan fölkeltenék egymást.

2014. márc. 30. 21:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont két év van a lányaim között. Első naptól egy szobában alszanak, legelső éjjel ébredt fel a nagy egyszer, akkor sem a pici sírására, inkább a szokatlan helyzet miatt. Azóta gyakorlatilag soha, pedig már hárman vannak a szobában, a 4,5 a 2,5 és az 1 éves, és a két kisebb még mindig gyakran fölsír éjjel. A két lányom esti altatását úgy oldottam meg, hogy amíg szoptattam a picit, addig mesét olvastam a nagynak, aztán énekeltünk - korábban is ez volt az esti rutin. Közben a pici elaludt, és mind a kettő lefeküdt az ágyába. Sokkal nehezebb volt megoldani azt, amikor sétából/játszótérről hazaértünk, és egyszerre sírt mindkét gyerek az éhségtől vagy a fáradtságtól. Ilyenkor csak az segített, ha mondogattam magamnak, hogy teljesen normális, ha sír egy gyerek, és nem segít, ha ettől kiborulok.
2014. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:
16 honap van a manok kozott, 6 honapos a kicsi. Egy szobaban vannak az elso naptol, a nagy odaadta a picinek a kisagyat, O mar felnott agyban alszik (leesesgatlo nelkul, ez nem szamit, de buszke vagyok Ra:-) :-) ). A nagyobbik agya mellett van a szoptatos fotel. Furdes egy idoben, fel 9kor, altalaban egyedul furdetem Oket, eleinte a kicsivel en lezuhanyoztam, aztan pihenoszekbe tettem a furdoben, addig megfurdettem a nagyot, most mar vizet engedek a nagynak, a picit megfurdetjuk a kadban egyutt. Ha vegeztunk, a nagyobbik megkapja az esti tejet cumisuvegbol, en meg amig szoptattam, addig a szekben mellette szoptattam, most mar a kicsi az olemben kapja a tapszert, kozben mese es enek, villanyoltas ha elfogyott a tapszerr, pici be a kisagyba, gyakorlatilag addigra mar felalomban van, en meg bebujok a nagy melle, meg kicsit beszelgetunk, osszebujunk, ha epp azt igenyli es 5 perc alatt elalszik O is. Ez nekunk tokeletesen bevalik, napkozben is sikerult kb 4 het alatt az alvasukat (12-14-ig kb) osszehangholni hasonlo modszerrel! Amig a pici tenyleg pici volt, es a 21-23-ig tarto alvasa meg nem az utolso, ejszakai alvas volt addig (ez kb 3 het volt szerencsere, azota 21-07-ig alszik) azt csinaltam, hogy szoptatas utan, nem a kisagyba tettem, hanem a sajat agyunk fole szerelt Adamo hintaba, aludt 23-ig, utana meg szopizott es csak akkor tettem a kisagyba! Egyebkent lehet macera neha az egyutt altatas, de mindenkepp ragaszkodj hozza, mert csak ugy lehet tulelni (legalabbis az en tipusomnak) ha a delutani 2 oraban van idom levegot venni,pihenni, utolerni magam:-) De hidd el, a vilag legnehezebb es egyben legjobb dolga var Rad, en eletemben ennyit nem rohogtem, mint mostanaban, amikor a 22 honapos, eppenhogy beszelo fiam es a 6 honapos, epp maszni tanulo lanyom egyutt szorakoztatnak... Iszonyat cukik:-) szoval ugyesen, nagyon jo lesz:-) :-)
2014. márc. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:
Ja es az egymast felkelteshez: a pici, hozza van szokva a nagy ejszakai sirasahoz, mert Veled egyutt O is felkel, mar most pocakban, a nagy meg hidd el (en nem hittem, de tenyleg:-) ) nem fog felebredni a picire! Van, hogy azt hiszem almodom, hogy sir a kicsi (neha szaranya vagyok a faradtsagtol) es kb 15 perc kell hogy realizaljam a dolgokat, akkor mar rohanok at, nehogy felebressze a naygot, de semmi... Mintha fuldugoval aludna... A szerencses:-) :-) :-)
2014. márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

17 hónap van a gyerekek között, és szerencsére csak 2 este volt még eddig (a kicsi is már 14 hónapos), hogy egyedül voltam velük, amikor a kicsi kb. 4 hónapos volt.

A nagyobbikkal együtt megfürdettük a kicsit, segített felöltöztetni, és míg etettem, altattam, addig a nagy mesét nézett a nappaliban. Őt akkor vittem fürödni és aludni, amikor a kicsi már aludt. Külön szobában vannak.

2014. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2,5 ev van a gyerekek kozott. En eloszor kulon voltam az ujszulottel, de sehogy nem ment, mertkoran megy a ferjem, mar nem tudott foglalkozni a nagyobbal es igy fol lett ebresztve mindenki, en ki voltam dolve.

Igy osszekoltoztem en is egy szobaba a kicsikkel, barmi van, azonnal visszaaltatom az eppen felriado gyereket, igy mindenki tud pihenni. Ha nagyobb a baba, mindenki megy a sajat helyere:)

2014. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! :)
2014. márc. 31. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!