Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rantassal vagy habarassal...

Rantassal vagy habarassal keszitsem 6 honapos kisfiam fozelekeit?

Figyelt kérdés
5 honaposan kezdtem kiprobalni neki almat,barackot,banant,krumplit,repat. 3 naponta mindig mast szeret mindent de most gondoltam nem natur adom neki hanem fozelekkent hogy taplalobb legyen eseleg vegyitve. Szeretnek neki egy etkezest elhagyni vagy ez meg korai? Koszonom elore is!
2008. júl. 26. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ne rantassal keszitsd az etekeit a picinek mert az nem jo a kicsi majanak, meg felnottnek sem igen egeszseges! En tejjel vagy tejfollel keszitem az eteleket mar egy ideje es jobban is erezzuk magunkat tole. Azelott sok volt a savam a rantastol.

Ami meg az egy etkezeskihagyast illeti, szerintem jelzi a baba ha nem eleg vagy korai!

Sok boldog pillanatot a babaddal!

2008. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, én annak idején krumplival sűrítettem a "főzelékeket". Később, úgy 8 hónapos kora korül kezdtem kostoltatni vele a mi főzelékjeinket, de azok is habarva voltak.
2008. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb 7 hónapos kora körül tehetsz 1 kiskanál olajat 1dl főzelékhez. De ezt is csak belekeverve. Habard inkább vagy önmagával, vagy ha szopizik még akkor anyatejcsivel. Ha nem tápszerrel.

Én még mindig krumplival sűrítem a főzelékeit. már 2 hónapja főzizünk.

2008. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat!
2008. júl. 26. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleinte krumplival csináld. Nagyon régi módszer ez a főzelék sűrítésére, mindent krumplival főzöl, ettől sűrű lesz. 7-8 hónaposan lehet egy kis rántást csináni, habarást akkor majd, ha már kaphat tejfölt. Vagyis hát csinálhatod natúr joghurttal is már 7-8 hónapos babának, úgy is nagyon finom lesz. Ja, és nyugodtan válts ki egy szopit főzelékkel, de akkor az tényleg főzelék legyen, ne sima gyümölcs, mert azzal nem lakik jól annyira. Ebédre pl. simán ehet már csak főzeléket.
2008. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én habarom, mert másképp nem eszi meg, egyszerűen nem kell neki a bébi főzelék. Egyszer megkóstoltattuk vele a mi tejfölös burgonya főzelékünket és megette, úgyhogy én teszek bele tejfölt. De pl. a borsó főzeléket megeszi krumplival, rántás, habarás nélkül, majd kitapasztalod, hogy mit szeret. Délben adok neki főzeléket, utána szopizunk, de általában kettőt kortyol v. már nem is kell neki, mert jóllakott.
2008. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!