Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek tej-, illetve tej- és...

Akiknek tej-, illetve tej- és tojásérzékeny lett a gyermeke, hogyan, mikortól, milyen tünetekkel kezdődött?

Figyelt kérdés
Csak diétával tudtátok kezeli a bajt, kinőtte, vagy maradandó lett az állapot?
2014. ápr. 19. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:
A kisfiam 4 hónapos volt, amikor nagyon csúnya, véres lett a széklete. Volt, hogy picit enyhült, máskor meg erősödött. Kórházba került, kideeült, hogy tejfehérje-érzékeny. Akkor még csak anyatejes volt, tehát nekem kellett nulldiétára állnom. Most 13 hónapos, még szopizik, úgyhogy én azóta nem ettem tejtermékeket, Neki pedig csak egy tejterhelés után vezethetem be a tejes ételeket. Persze, ha továbbra is fennáll az érzékenység, akkor még várni kell. Elvileg kétéves korára kinőheti.
2014. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

4 hónaposan jöttek elő durva ekcémás foltok. 4 bórgyógyásznál is voltunk, mindent kipróbáltunk és átértékeltünk. 22 hónapos lassan, még szoptatom, nem adnék neki sem tej sem szója alapú tápszert, ha nem muszáj, így anyatejjel és rizs/zabtejjel elvagyunk. Mindketten tartjuk a tej, szója és tojásfehérje mentes diétát, mert úgy vettem észre a tojásfehérjére is előjön az ekcéma.

Nekünk csak a diéta vált be, illetve mosószert lecseréltük: mosódió, mosószóda, ecet. Zuhanyszűrő a kemény íz miatt és zömmel bio vagy ismerőstől vett zöldséget húst fogyasztunk, tartósítószereket, ízfokozót kerüljük. 2 évesen megyünk tesztre, addig nem kísérletezek. Ha eszek valamit véletlenül, észrevehető a tünet sajnos még mindig.

Most a Heim Pál zsírozós bázis C krémje, Sanatopic testápoló és a DM Babylove ultrasensitív fürdetője és olaja nagyon bevált, tünetmentesnek mondható, mert 4 hónap alatt 2x kellett csak szteroidos krémmel kennem 1-1 területet.

2014. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!