Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek itt szülés...

Volt valakinek itt szülés után, szoptatás alatt migrene egyéb tünetekkel?

Figyelt kérdés
Szülés után folyamatosan fáj a fejem szinte minden nap, mellé lataszavar., nyomaserzes a fejben, tompasag, hatfajas, sarokzsibbadas társul. Leleteim negatívak, az orvosok szerint a hormonális felborulas miatt van olyan migrenem, ami több agyi területre kihat. Nagyon nehéz a mindennapokban, nem tudom, hogy a szoptatás abbahagyasa megoldást jelenthetne-e? Terhesség vegen es a szülés után közvetlenul több auras migrenes rohamom is volt. Vitaminokat is szedek, ugyelek az alvasra, nem stresszelek, vám segítségem is, csak a hormonokra tudunk gyanakodni.
2014. jan. 15. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen. Neurológus a férjem (nekem is ilyen lett már terhesen is, szülés után is - havonta - két havonta tuti van egy aurás migrénem, ált. menstruáció előtt mindig), ő azt mondta, hogy tutira ettől van.


Fogamzásgátlót nem is tudok szedni, mert attól gyakorlatilag hetente van ilyen migrénes rohamom.

2014. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
3 hónapos lesz a kisfiam. Mar nagyon kellemetlen, hogy ilyen régóta tart.
2014. jan. 15. 13:58
 3/13 A kérdező kommentje:
Nálam igazán mar nem is az aura a problema, mert az nekem os rohamszeru volt, hanem ez a folyamatos fejfájás, késszúrásszeru, villámcsapáshoz tudnám hasonlitani. Igazából a fejfájás nem is olyan vészes, inkább ezek a mellektunetek. Ezek miatt sajnos családi segítséggel látom el a fiam :(
2014. jan. 15. 14:08
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálunk ez úgy fest, hogy havonta egyszer jön az aura, aztán hányinger, fénykerülés, és brutális fejfájás. Panadol extrára és sötétben fekvésre valamelyest múlik hála Istennek, nem szedek migrénrohamra külön gyógyszert (még). Az én lányom 21 hónapos, azaz nálam ez 30 hónapja, tehát 2 és fél éve tart. (Ja, és én soha nem szoptattam, szóval szerintem az nem oldaná meg.)


Amit te leírtál, elég diffúz, nem lehet, hogy pszichogén háttere is van? Pszichológuson nem gondolkoztál még?

2014. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az auras rohamok nálam is hasonlóak annyi plusz, hogy beszedzavar, zsibbadas is fenn állt. A folyamatos fejfajasom óta valtakoznak a tünetek hol erősebben, hol gyengébben érzem, de a 3 hónap alatt egysze swm múlt el sajnos teljesen. Nem gondolom, hogy pszichés, mert Mar annyi mindent próbáltam, stresszoldast, meditaciot, uszast, sport stb. Es semmire nem javult, nem tudunk mas összefüggésre gondolni, mint az, hogy hormonális az egész. Félek, hogy ha abbahagynam a szoptatast nem biztos, hogy elmulna, a fiam pedig nagyon szereti a cicit..
2014. jan. 15. 14:46
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom már két éves, sehol nincsen cici, és soha nem is volt, nálam a menstruáció még mindig előhozza (máskor már azért nem jellemző, de volt egy év, amikor nagyon sokszor volt). Ki kell bírni sajnos.
2014. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnek, ha "csak" auras migrenem lenne.. ez a folyamatos migren ami nagyon zavaró számomra, orvos szerint ez a szövődményes migren es, majd ez is elmúlik.. hat sajnos mar 3 hónapja tart :(
2014. jan. 15. 15:09
 8/13 anonim ***** válasza:
5 éve szültem a 4. gyerekemet. Rögtön a szülés után előjött. Azért is hagytam abba a szoptatást, mivel már muszáj volt komolyabb gyógyszerhez fordulnom. 1,5 éves volt ekkor a fiam, az a másfél év egy borzalom volt. Míg szoptattam gyakorlatilag 1 hónapban, 25 napot fájt a fejem, havi 4-szer elvitt a mentő. Azóta kicsit jobb a helyzet, de a migrén megmaradt, megkeseríti nagyon az életemet!
2014. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a 4. gyereknél jött elő nálad, nekem elsőnél sajnos. Nekem is szinte szülés után azonnal jött ki ez a tartós fajta migrén. 37 hetesen és szülés előtti héten volt aurás migrénem. Nálam nagyon sok kísérő tünet van az állandó migrén mellett: fényes látás, sarokzsibbadás, karzsibbadás-gyengeség, fülben nyomás - vérnyomás ingadozás, tompaság, memóriaproblémák, néha furcsán beszélek (nem jut eszembe a szó) stb... Én is sajnos arra gondolok, hogy talán a szoptatás kiiktatása rendbe tenne. Még csak 3 hónapja tart, hozzád képest, de ez a folyamatosság, hogy minden nap ilyen, borzasztó :( Most arra gondoltunk, hogy ha talán az éjjeli szoptatást hagynám el, akkor megjönne a menzi és talán jobb lenne.
2014. jan. 15. 18:57
 10/13 A kérdező kommentje:
Neked voltak ilyen melléktünetek? Vagy "csak" a fejfájás?
2014. jan. 15. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!