Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2éves 4hós kisfiamnak szivzöre...

2éves 4hós kisfiamnak szivzöreje és tűhegynyi lyuk van a szivén hasonló tünetekkel vannak gyerekek? Mi történt később?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan már felnőttem, és nekem csak szívzörejem volt, de azért hátha segít a válaszom.

Nálam kb 3 éves koromban vették észre-azóta már tudom, hogy szívzörejjel nem csak születni lehet, hanem ki is alakulhat. (Anyukám mindig az orvost szídta, hogy csak akkor vette észre, pedig valószínüleg csak akkor alakult ki.) Szóval miután észre vették rendszeresen, évente jártunk kardiológiára. Emellett én 8 éves koromtól 14 éves koromig karatéztam. Semmi problémát nem okozott.

A lyukra nem tudok mit írni. Nekem tizenévesen derült ki, hogy a bal szívbillentyűm laza/lazább vagy valami ilyesmi. Erre azt mondták, hogy vagy kinövöm vagy műtét. Szerencsére kinőttem. Utoljára 19 évesen voltam a gyerek kardiológián, nem küldtek át a felnőttre. Közben megszületett a kislányom, akkor megint elküldtek, mert nem volt tökéletes az EKG-m, de szerencsére ott is mindent rendben találtak. Akkor voltam 26 éves.

Nem tudom milyen fokú a szívzöreje a kisfiadnak, de egy minimális szívzörej nem okoz problémát, mint ahogy írtam nálam sem volt gond. A lyukról csak annyi jut eszembe, hogy az talán össze is forrhat, ha nincs túleröltetve a pici szive, nem? Remélem erről ír valaki aki tapasztaltabb, de azért remélem tudtam valamit segíteni.

2011. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt lyuk a szívsövényen.Folyamatosan jártam gyerekkardiológiára, tizenéves koromban azt mondták, rendben van, nem kell többé mennem. Felnőtt koromban ismét valahogy a kardiológiára "keveredtem", ismét elkezdtem kontrollra járni, néhányadik alkalommal azt mondták, hogy meg kell műteni, mert a lyuk nem tűnt el, nem értik, hogyan mondhatta a gyerekkardiológus, hogy összeforrt. 24éves koromban műtöttek meg vele. Viszont semmi tűnetem, panaszom nem volt soha miatta. A műtét rutinműtétnek számít a szívműtétek között. Műtét után a második napon már sétálgattam, egy hét múlva pedig Bfüred utcáin sétáltam egyedül. ( szívszanatóriumban utókezelés volt ott )

Volt szívzörejem is, viszont erről nem tudok mit írni. Vicces, de ez csak most jutott eszembe, ahogy olvastam a kérdésed, hogy ilyenem is volt.:)

Azóta sincs semmi panaszom, járni kell kontrollra. De lehet, hogy nem is a műtét miatt, hanem a műtét után mondták, hogy nem zár rendesen egy billentyű.

Gyerek koromban ugyan úgy szaladgáltam, játszottam mint a többi gyerek, úsztam...Semmiben nem hátráltatott a szívbetegség.

35n

2011. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Én is igy gondoltam hogy nem lehet tudni mi lesz vagy kinövi vagy műtét!Hát nem vagyok nyugodt,de persze ki nem aggódna a gyermeke egészségéért!majd 1év mulva megyünk kontrollra!
2011. júl. 16. 22:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Minden rendben lesz. Persze, hogy aggódsz, hidd el én a legkisebb dolgoktól is frászt tudok kapni, ami a lányommal kapcsolatos. De látod ketten írtunk, ebből egyikünknek volt műtétje is, de mindketten teljesen egészségesek vagyunk és teljes életet élünk. Ezt kívánom Nektek, illetve a pici fiadnak is. És azért ha annyit még lehet, akkor mégiscsak a műtét nélküli változatot. Az talán picit nyugisabb. :)
2011. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is azt kívánom, hogy ne legyen műtét.

Viszont direkt azért írtam le, hogy hogy utána milyen gyorsan "talpra" áll az ember, hogy lásd, az sem a veszélyesebbek közé tartozik. Persze már a lehetőségekhez képest értem.

12évvel ezelőtt műtöttek, már akkor rutinnak számított, tehát ha mégis arra kerülne a sor nálatok is, de ne legyen úgy, gondolj bele, akkorra már mennyivel még kisebb kockázatúnak fog számítani.

Jó egészséget nektek!

2011. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló tünetekkel jártunk ellenőrzésekre a gyermek kardiológiára a Heim Pálba a kisfiammal. Nála már az első napokban észlelte a dokink a problémát. Félévenként jártunk szív-ultrahangra, másfél évet betöltötte, amikor utoljára voltunk. Akkor azt mondta kardiológus, hogy benőtt a lyuk, nem kell többet mennünk.
2011. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást:) próbálok nem aggódni csak akkor ha már muszály lesz de igy hogy irtatok azért kicsit nyugodtabb lettem! És az utolsónak is köszönöm a válaszát! Mindenkinek jó egészséget kivánok én is!:)
2011. júl. 17. 05:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!