Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdte valaki közülletek a...

Kezdte valaki közülletek a hozzátáplálást alma helyett,4 hónapos kortól adható bébi kajákkal vagy italokkal? Nem azért kérdezem mert én ezzel szeretném kezdeni, mielött valaki lekiabálja a hajam, hanem csak kiváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
Egyébként a védőnővel majd csak januárba találkozok,17.én volt 4 hónapos és az a tervem hogy a karácsonyfa melett adom neki az "ünnepi almácskáját"de a védőnő tudtával adhatom neki? mennyit lehet egyszerre? utána mindennap kell folytatni? aztán mikortól lehet másfajta gyümit adni?
2009. dec. 22. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én adtam bébikaját neki,persze eleinte csak pár kanállal,de kezdd az almával,és csak 4-5-kanállal.Másnap kicsit többet,és utána ahogy igényli.Lehet nem is szereti az almát,a bébikaják is nagyon jó minőségűek.
2009. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is a kanálból való evést kell megtanulnia és ez elsőre nem szokott sikerülni. :)

Tehát hogy nem a ciciből vagy cumisüvegbőé szív és nyel.

Nem is tudja elsőre, hogy azt hogy kell nyelni...


Nálunk először a pépesített almát próbáltuk, de még az alma leve is nehezen ment először. Aztán a 3. napon sikerült egy pár kanál almapüré. Másnap már banánpépet kapott majd a kettőt keverve. Azóta is ezt a kettőt eszi tízóraira mivel most télen nagyon nincs más.

Mi is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és minden nap egy picivel többet kapott, most már egy bébiételes üvegnek megfelelő mennyiséget eszik ezekből a gyümölcsökből egy étkezésre vagyis tízóraira.

Ebédre már megy a krumpli, répa, brokkoli, sütőtök.


Kellemes Ünnepeket:

5 hónapos baba anyukája

2009. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy tápszeres a babád? mert ha nem akkor érdemes még várnod egy kicsit az almázással :)

De amúgy mi is úgy csináltuk hogy 5 hósan először babaitalt kapott kiskanálról, és utána pedig egy pár nap után próbáltam neki először én is a reszelt almát mert mindenki azt tanácsolta, aztán hamar kiderült hogy ez nekünk nagyon nem jön be :) egyszerüen meg se kóstolta szinte csak lökte ki a nyelvével.

Úgyhogy nagyon gyorsan áttértem a 4 hótól adható alma-banán meg alma őszi bébiételre.

Azt szerette és megkedvelte a kanalazást vele, és később már jöhetett amit én turmixoltam neki össze.

Szerintem jó átmenet a saját főzés meg az anyatej között félúton :)főleg a konzisztenciájára gondolok.

És legalább tudom hogy ami a bébiételben van az bio és ellenőrzött alapanyag.

2009. dec. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár én 6 hónaposan kezdtem, de HIPP alma bébiétellel.

Én nem csináltam nagy ügyet a hozzátáplálásból, mindig annyit adtam neki, amennyit elfogadott, és ez nem is volt több pár kanálnál az elején. Én vagy 1 hónapig csak bébiételes gyümölcsöt adtam a babámnak, mert abban jobban bíztam, mint az igaziban.

2009. dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! :) Mindenkinek boldog békés karácsonyi ünnepeket kívánok! :)
2009. dec. 22. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! én üveges baba étellel kezdtem, sütőtökkel. 2és fél hónaposan, anyósom megdumált,sajna engem nem okosított senki akkor még ,védőnőnk sem volt.Nem lett baj,de szerintem a fiam a néhány fölös kilóját a nagyinak,és az én tudatlanságomnak köszönheti.Ha vissza mehetnék az időben, répácskával, vagy krumplival kezdeném, só nélkül, és csak utána alma...áh, késő bánat.Te okos vagy hogy ilyen jól tájékozódsz, irigyellek :(
2009. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!