Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös korban kell...

Mennyi idös korban kell fogatmosni a picinek? Hogyan? Ha még pici hozzá, tisztitsam neki valahogy máshogy?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 19. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Amint kibújt a foga lehet neki textilpelenkával óvatosan dörzsölgetni.

Később kaphat fogkefét, rágcsálni fogja, de az is jó.

A fogorvosom azt mondta, hogy ráér 2 éves kortól fogkrémet használni. Az Elmexet ajánlotta.

Egyébként lehet kapni ujjadra húzható szilikon gumit, ami sörtés, ezzel lehet sikálni a baba fogát, azt hiszem, Nenedent fogkrém van hozzá.

[link]

2014. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én elmexet semmiképp nem használnék egyrészt a fluorid miatt másrészt a többi összetevője sem épp a legjobb, pl parabén :(

Én amint kibújtak a lányom fogai nenedent tanulófogkrémmel és a szilikon fogkefével mostam a fogát. Később pedig rendes fogkefére váltottunk, azt már maga is rágcsálta, de persze én mosom még mindig neki, most 2 éves. Csak ha 2 fogmosás között kéri, hogy fogat akar mosni, akkor adom neki oda egyedüli próbálkozásra, egyébként én mosom alaposan neki.

Ilyenkor, amíg nem tudja kiköpni, addig a fluorid mentes fogkrémek ajánlottak. Ezekben általában xilit van, ami nagyon jó a fogaknak, mert a jelenlétében nem megy végbe erjedés, tehát a gondot okozó baktériumok nem tudnak elszaporodni a szájban.

A nenedenten kívül van más márka is, ami ilyen, pl Lavera, én ezt ismerem még, az én lányom ezt jobban szereti.

2014. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az Elmexben aminfluorid van.
2014. ápr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Édes mindegy, hogy aminfluorid, vagy natriumfluorid, vagy éppen sodiumfluorid, ez mind fluoridvegyület!


[link]

2014. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Most 16 hós ès 6foga van.Egy èvesen jött csak az elsö.Szilikonfogkefènk van,meg buzogàny alaku maszorozonk.De csak ràgókànak hasznàlja öket.Tehetek rà fogkèmet?Vagy ràèrek mèg vele?Elèg,ha ö ràgcsàlja ezeket a szilikon dolgokat?Akkor,ha fogkrèmezünk akkor öblögetni nem kell?
2014. ápr. 19. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak a rendes fogkefére tegyél fogkrémet, de csak annyit, amennyivel épphogy csak bemaszatolod. Ugyanis nagyon szeretik a fogkrém ízét, és lenyelik. Nem kell öblögetni.

Csak óvatosan a fogkrém mennyiségével. Az egyik fogmosáskor elég a fogkrém, a többinél ne tegyél.

2014. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor elöször fogkrèm nèlkül kipróbàljuk a rendes fogkefèt,aztàn egy pici fogkrèmmel is utàna.Remèlem jól fogadja.Szokta nèzni,ahogy mi fogat mosunk,talàn elönyère vàlik. :)
2014. ápr. 19. 23:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a nenedentet használtuk, azt 6 hós kórtól lehet. Meg nekem azt mondta a védőnő, hogy ha már van foga haraphat almára is (persze figyelni, hogy ne nyelje le).
2014. ápr. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak a fluoridos fogkrémekkel kell vigyázni, annak kell korlátozni a mennyiségét, ha olyat használ az ember. A fluorid mentestől semmi baja nincsen, ha lenyeli. Úgyhogy én vagy Nenedentet, vagy most a Laverát mindin fogmosáshoz teszek rá borsónyit, és ha napközben kedve támad "fogatmosni" egyedül is, akkor is, mert baja nem lesz tőle, használni viszont használ a xilit miatta, amit már írtam.

Én biztos tennék fogkrémet rá a helyedben, mármint fluorid menteset. Jobban el is fogadják a fogmosást, mert van valami " jutalom" a finom íz. És hát az a cél, hogy szeresse a fogmosást és beépüljön a napirendjébe!

2014. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!