Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtél el gyermekednek...

Mikor kezdtél el gyermekednek mesélni?

Figyelt kérdés
Esti mese volt vagy csak úgy...?
2014. ápr. 23. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
10-11 hónapos volt, addig cicin aludt el, de dúdolgattam neki, azóta énekelek és mesélek. Mondjuk mellettem alszik leszerelt oldalú kiságyban, együtt alszunk el és közben mesélek.
2014. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen. Tudom, tudom, nem erti, de mosolygott ra, megnyugodott tole, es elvezettel gogicselt mar 3 honaposan is az ilyesmire. 1 evesen beiratkoztumk konyvtarba is, hetente parszor beugrottunk a gyermekolvasoterembe bogaraszni, most 2 eves, mindenkitol, mindig, minden alkalomra konyvt ker, imadja a meseket es a meselest, egy konyvfalo... a bolcsiben is a konyeket celozza minden reggel, akar 1 oran at is hallgatja a meset.
2014. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pici kora óta igyekeztem beszélni hozzá, mondókázni, énekelgetni. Akár újszülöttnek szoptatáskor, sírás közben megnyugtatásul, de mikor már ki voltam készülve, akkor meg mondogattam szépen, hogy anya elég ideges és fáradt, aludjál el gyorsan, hogy én is alhassak- sokszor rímesen sikerült :)

Ahogy elkezdett fogni, nézegetni dolgokat, akkor már adtam a kis kezébe textil babakönyvet- próbáltam az egy-egy képen lévő állatokat mutatni, a hangját utánozni, lapozni (ő meg összerágta, meggyűrte, nézegette).


Ahogy ült, az ölembe vettem és textil vagy nagy képes lapozós könyvecskékből már olvastam neki olyan 7-8 hónaposan biztosan.


Klasszikus esti mese is nagyon hamar, 1,5 éves kora előtt már volt, hogy így szokja meg az esti rutint (evés- mese-fürdés-alvás nálunk a sorrend).


Ma már kiscsoportos ovis, minden nap van esti mese, hétvégén vagy ha otthon vagyunk, akkor a délutáni alvás előtt is.

Megszokta, szereti.

"olvasni" is szeret- hozza a kedvenc könyveit, nem tépi az oldalakat, megbecsüli a könyveket, a képek alapján felidézi a történetet, néha már "ő mesél" nekem.


Szerintem nagyon jó "befektetés" olvasni a kicsiknek- a mondókákat gyorsan megjegyzik, az enyém a dallamokat is- a meséket pedig várja és szereti (...és igen, néha két hétig is ugyanaz a 2-3 megy). Ha mellette még azt is látja, hogy otthon a szülők is olvasnak, akkor duplán hasznos.


Mi szoktunk könyvtárba is járni (rengeteg könyve van, de az élmény egészen más) és nagyon büszke, ha elhozhatunk valamit egy pár hétre.

2014. ápr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Újszülöttként egy szoptatás akár egy óra is volt nálunk, úgyhogy addig unalmamban sokszor meséltem :) Aztán amikor eljött a mászással a pakolós korszak, akkor megtalálta magától az alsó polcon a mesekönyveket, és ha épp nem dobálni vagy megenni akarta, belelapoztunk és én kommentáltam. Esti mesét talán olyan másfél évesen vezettük be, de főleg abból állt, hogy egy mondat után rámutatott a képre, én meg magyaráztam, mi van rajta és így egy 10mondatos mese tartott fél óráig. Két és fél, három éves korától hajlandó már olyan mesét is hallgatni, amihez nincs kép, csak felolvasom neki vagy már a sötétben mondok magamtól valami átköltést vagy családi sztorit.
2014. máj. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányom kb. 1,5-2 éves korától szerette meg a meséket, vagyis ekkor volt türelme odaülni az ölembe, egy-egy mese erejéig.

Amúgy előtte is olvasgattam neki, no meg állandóan magyaráztam mindenről. Szerintem ezt hamar el lehet kezdeni, mert az egyik legjobb dolog a gyerkőcnek.

S nem csak esti meseként, hanem a nap bármelyik szakában.

2014. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!