Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit, és mit játszol 10...

Mennyit, és mit játszol 10 hónapos babáddal? Kell-e velük közösen játszani?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 23. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
persze hogy kell, a baba a játékból tanul. mondokászni lehet neki mozgással, pl taps, lehet mutogatni az állatokat utánozni a hangukat. stb Egyébként jó kis könyvek és netes oldalak is vannak rá hogy melyik kórban mivel lehet játékosan fejleszteni egy babát.
2014. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is kell, egy ismerősöm mondta, hogy el kell, hogy legyenek magukban.
2014. ápr. 23. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze kell, de én amikor ennyi idős volt a babám, akkor "hagytam",hogy magában is el legyen! Amikor pl. főztem, akkor hagytam,hogy ő a nappaliban egyedül ügyködjön. Természetesen ráláttam és beszéltem hozzá, de hagytam,hogy próbálgassa a mászást, maga is megismerje a játékait stb.
2014. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az arany középút a megfelelő. Kell vele játszani (mondókázás, könyvnézegetés, csikizés, stb),de hagyni kell, hogy egyedül is felfedezhesse a világot. Ettől lesz magabiztos, továbbá a maga által tanult, megismert dolgokra jobban tud építeni a fejlődése során.
2014. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt találtam még, 4-es voltam.

2014. ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha igényli, természetesen kell. A fiam nem igényelte, otthagyott, ha leültem vele játszani. Mászott, pakolt stb. A mai napig nagyon el tud egyedül is játszani (22 hónapos), mondókákra és könyvekre csak nagyon ritkán jut ideje, az aktív elfoglaltságokat szereti. Abban viszont igaza van a barátnődnek, hogy az a jó, ha egyedül is le tudja kötni magát.
2014. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is a kettő között látom a megoldást, kell a közös játék, de az egyedüli is.


Én nem tudom mindig jól szórakoztatni a babámat, sokszor úgy érzem, hogy nincs is érzékem hozzá.

:(

2014. ápr. 23. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!