Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik korszak volt a legnehez...

Melyik korszak volt a legnehezebb es melyik a legkonnyebb a babaddal?

Figyelt kérdés
Tudom, egy gyereknel mindig vannak nehez idoszakok, de miota a vilagon van a gyerkoc(eid), melyik korszak volt a legnehezebb? Mikor gondoltad azt, hogy kicsit fellelegezhetsz?!
2014. ápr. 23. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki mindig ijesztgetett minket, hogy nah, majd ha megszületik, nem alszotok semmit, nah, majd ha külön teszitek másik szobába, végetek lesz a sok éjszakázástól, nah, majd ha jön a foga, akkor kéész, meg nem hagyhatod az ágyában fél percre sem, mert üvölt, meg ez meg az. Semmi nem jött be. Nyugodt, kiegyensúlyozott baba, 3 hónapos kora óta 8 órákat alszik, sokat játszik, napközben egyedül szundikál el, nem kell altatni, extrém ritkán sír, sosem volt beteg, stb. Most a következő ijesztgetés a hisztikorszak, de kíváncsian várom. Biztosan nem lesz egyszerű, mindig fel vagyok készülve a legrosszabbra, de eddig nem jött be :) én azóta lélegeztem fel, mióta látom, hogy a szomszédok, barátok ijesztgetéseinek fele sem volt igaz. :)
2014. ápr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaz, nekem 7 hónapos, de eddig azt tapasztaltam, hogy minden hónapban van ami könnyebb lett, de van ami nehezebb.

Jelenleg a kúszás az, ami a legnehezebb az egészben. Leteszem, és tuti oda fog menni, a amihez nem szabad:D vezetékek, konnektor stb.

Gondolom amikor rájön, hogy a lábait " használni " is tudja, na akkor lesz "gáz". Akkor 1 évre a gerincemnek viszlát.

Szerintem óvodás lesz, mikor fellélegezhetek jobban, pihenés szempontjából. De akkr is majd jönnek a betegségek stb. Sulis korában meg a tanulás miatt, na meg hogy mikyen társaságna kerül. De azért most már könnyebb, mert elég "önálló".(játszik, kúszik-mászik, szórakoztatja magát)

2014. ápr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bár még most csak másfél éves,de az első 3hét volt szörnyű,mert 12órákat ébren volt,nem tudta hogyan kell elaludni.

Utána volt úgy kb 8-9hónaposan egy rossz hónap,mikor állandóan cirkuszolt.

12-13hós koráig is hisztizett,még a fejét is verte a földbe,ha valamire nemet mondtunk.Na aztán úgy 15hós korától állandóan mindig mindenért nyávog és hát katasztrófák vele a napok úgy az esetek 99%-ában.Babakocsit már utálja,de ha sétálunk állandóan felkéreckedik.Ha álmos,csak ordít a kocsiban mint mindig is,elaludni a másfél éve alatt ha 6x tudott fél óra sírás után.De itthon hálisten jól alszik,aminek nagyon örülök,bár két fogával szenvedett a 12ből,ezekkel is mostanában egyszer másfél hétig,másikkal meg csak egy éjjel,de felébredt és csak ordított.Ha nem ült kinn velünk egy órát,akkor le se lehetett tenni.

Remélem az ovis korszaknál kicsit fellélegezhetek már.De akkor meg tuti az lesz a bajom,hogy nem tudok vele lenni.

És sajnos az is nehezíti a helyzetemet,hogy senkim nincs itt,páromnak meg már csak kevés rokona van,az egyetlen aki itt,az már idős.

2014. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11 hós múlt. Hát nálunk kedves első válaszoló "rémálmai" mind bejöttek. Kezdődött a hasfájással.Nem alszunk mai napig éjjelente normálisan. Fogzik, hetekig képes éjjel nyűglődni. Kúszik, rosszalkodik. Babakocsit utálta. Most, hogy ül, már szereti, de kivágyik, kezét fogva menne. Hátam hónapok óta sajog.Itthon folyton felkéretőzik, rángatja a nadrágom, ha nem veszem fel. A hiszti- hiszti és hiszti folyamatos. Magában 2 percnél tovább el nem játszik. Igyekszem pozitív lenni, de a fáradtságtól alig látva nehéz. Hogy hol a vége a nehéz korszaknak, még nem látom. Jelenleg várom, hogy járjon, majd beszéljen. Hátha akkor már könnyebb lesz.
2014. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy 3,5 éves fiam és egy 7 hetes lányom. Nálunk a hiszti, dac korszak még tart javában, nálunk ez a legrosszabb, kicsit talán javul a helyzet, de már alig várom a végét :)
2014. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam januárban töltötte a kettőt. Ha igazán őszinte akarok lenni, akkor nem volt olyan rettenetes időszak. Nem volt hasfájós, beteges, nem viselte meg igazán a fogzás. Inkább a nem egybefüggő alvás okozott nekem gondot. Gyakran felkelt, eleinte evett, aztán csak ivott, vagy csak unatkozott. De aztán összebújtunk, és az is nagyjából megoldódott.

Úgy gondolom, onnantól, hogy tudott stabilan menni, értette, hogy mit mondok, na, onnantól már egészen jó volt minden. Tavaly ősztől rengeteget beszél, nagyon jól megérteti magát, ezzel megint egy kis könnyebbség lett.

2014. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy 4 éves és egy 21 hónapos kislányom van. Az első rugalmas, jól műkődö baba volt, 6 hetes korától átaludta az éjszakát, leraktad tök jól elnézelődött, normál ütemben fejlődött, 1 évesen elindult, nála a dockorszak volt nehéz, egy merő ellentmondás volt, olyan 3,5 éves korára nyugodott meg, most már nagyon jó, kommunikatív értelmes kislány. Második: na, ha Ő lett volna az első nem biztos hogy lett volna még egy gyerekünk! :) Egy hónapja alussza végig az éjszakát, nagyon sírós baba volt, hasfájás, reflux stb. Egy másodpercet nem volt el magában, napközben a kiságyban csak 30 percet aludt, a babakocsiban aludt nagyokat. Nagyon gyors volt a mozgásfejlődése, 9,5 hósan már ment, ezzel csak az volt a gond, hogy ez teljesen felpörgette az idegrendszerét. Nagyon mosolygós, vidám baba, csak egyszerűen munkás gyerek.:)) Most jött el a hiszti korszak, klasszikus jelenetek nyilvános helyen, az éhéség és a fáradtság együtt óriásműsorokat tud előidézni egyik percről a másikra. Néha nagyon nehéz vele, de most már kommunikál, lassan elmondja mit szeretne, szóval szerintem most már könnyebb lesz, de az első másfél év igen megterhelő volt néha.
2014. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!