Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én így gondolkozok a gyermekvá...

Én így gondolkozok a gyermekvállalásról. Jól gondolkozok?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, párom 31, 9 hónapja vagyunk együtt, 7 hónapja együtt élünk. A kapcsolat jónak mondható, szeretjük egymást, a párom szépen bánik velem. Ő már szeretne gyereket, én még abszolút nem érzem, hogy vágyódnék rá. Sőt felelőtlenségnek érezném, ha most a jelen helyzetben terhes maradnék. Külföldön élünk, de rendezetlenek az anyagi körülményeink egy gyerekhez, én még nem is dolgozom, mert nem engedik, hogy beregisztráljunk a lakásba, bejelentett lakcím nélkül meg nem fogok munkát kapni. Most azon vagyunk, hogy megoldjuk ezt a helyzetet elsősorban. Fogamzásgátló gyógyszert nem szedhetek szívproblémák miatt, óvszer nem dukál a kedves páromnak, a kúpok meg büdösek és csípnek... szóval megszakítva szexelünk már pár hónapja. A párom nagyon szeretne gyereket, a múltkor késett a mensim, és fájtak a melleim is, ő meg bekönnyezett kicsit és reménykedett, hogy hátha baba van.... én meg szétrobbantam az idegtől, de nem voltam terhes, csak késett hálisten. Úgy érzem, hogy a lehető legnagyobb hülyeséget követném el, ha gyereket bevállalnék. Sok tartozás van, amiket fizetnie kell a páromnak, épphogy elvagyunk ketten albérletbe. A másik meg, hogy én nem vagyok biztos abban, hogy együtt maradunk, én várnék még legalább 1-2 évet a gyerek dologgal, lássam milyen a kapcsolat. Legnagyobb félelmem, hogy egyedül maradhatok a gyerekkel, engem anyámék nem tudnak támogatni, még én is gondot okoznék, ha haza kéne mennem és pl 1-2 hónapig el kéne tartsanak mert tegyük fel nem találnék munkát rögtön. Már ott tartok, hogy a témától is rosszul vagyok, minél jobban szeretné a párom, én annál jobban nem, talán már csak azért se... Nem akarja felfogni, átgondolni, hogy szerintem még a kapcsolat sem elég "idős" egy babához, meg a körülmények főleg nem... Felelőtlennek érzem!! Mit gondoltok?
2014. ápr. 24. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek veled. Viszont a megszakítás nem védekezés, találj ki valami mást, mert ennek baba lesz a vége és akkor nem sokra mész azzal amit itt leírtál.
2014. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Osztom az elso velemenyet.
2014. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen jól gondolkozol. Ha sok tartozása is van, az nem éppen felelősségteljes gondolkodásra vall. De ha ennyire nem szeretnél gyereket, amit megértek, akkor ki kellene találnod valami normális védekezési módot, mert így becsúszhat egy gyerek, és akkor nagy bajban lesztek, ha már ketten épphogy csak megéltek.
2014. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén osztom elsőt.
2014. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Helyesen gondolkodsz, becsülendő.

Mindenképpen jó lenne, ha hamarosan sikerülne kilábalni az adósságokból és rendezett (bejelentett) helyen laknátok, te is tudnál legalább annyit dolgozni, hogy a kinti jogszabályoknak megfelelő anyasági ellátásokra, TB-re stb. jogosult lehess.

Nem vagytok még elkésve.


A védekezésre mindenképpen figyelj jobban, mert most hazárdjátékot játszol!

Muszáj lenne valamilyen megbízhatóbb fogamzásgátlási módszert választani- és ha gyógyszert nem szedhetsz, akkor bizony a párodnak kellene erőt vennie magán.. esetleg menj el egy nőgyógyászhoz, kérj tanácsot tőle (talán van már olyan új készítmény, amit orvosi felügyelet mellett te is tudsz szedni).


Minden jót.

2014. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megértelek, hogy nem szeretnél még gyereket. Jogosak az érveid. Viszont a párodat is megértem, amint írtad 9 hónapja vagytok együtt, és ebből hét hónapja együtt éltek. Tehát jó hamar, még nagyon a kapcsolat elején összeköltöztetek és bemerted ezt a nem kis dolgot vállalni. Én a párommal csak 3 év után költöztem össze.

A te párod bizonyára pedig azt hiszi, hogy annyira tökéletes a kapcsolat, és a költözéssel sem habozhattál sztem, hogy simán beleférne egy gyerek. A párod is már 31 éves, nem csoda, hogy szeretne már gyereket.

2014. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Abszolút családpártiként, gyerekes anyukaként is úgy gondolom, hogy igazad van. 9 hónap után ez még nagyon korai (ha becsúszna, az más lenne), de tervezetten mindenképp korai, pláne, hogy azt érzed, még nem vagy készen a gyermekvállalásra.

Nem akarok belebeszélni a dolgotokba, de a párodnak az életkorából fakadóan már bőven lett volna gyermeket vállalni, de ha eddig nem tette, akkor tartsa tiszteletben a te hozzáállásodat is. Szerintem 24 évesen ő sem tartotta volna aktuálisnak a kérdést.


És valóban nagyon fontos, hogy védekezz, amíg nem bólintasz rá a babára.

2014. ápr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Védekezéshez spirál esetleg? Egyébként így én sem vállalnék babát! 8 éve vagyunk együtt és most várjuk az elsőt (25 vagyok) viszonylag biztos anyagi háttérrel. Jól gondolkozol,de a védekezésre figyelj!
2014. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!