Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. s. nem szopizik rendesen...

S. O. s. nem szopizik rendesen a babam? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

4hos lesz 29.en es 2 het alatt kb 9dekat hizott meg elotte sem tobbet.a doki 24oras szopasmerest javasolt.fizikalisan rendben van,rengeteget nevet,jol alszik.jo hurkas is.nemsoka megyunk a dokihoz,de addig is megneznetek?

19.30-13perc-50ml

20.55-8perc-80ml

23.30-10perc-30ml

06.10-17perc-140ml

08.35-12perc-50ml

11.10-11perc-50ml

13.25-8perc-50ml

16.45-14perc-130ml

mire szamitsunk? Koszonom a valaszokat.


2009. dec. 23. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már írtam a másik kérdésedre amit úgy vettem észre hogy töröltek valamiért. Én írtam azt,hogy van-e elég tejed, és hogy szerintem egy kicsit sűrűn eszik. Ha jól megnézed te is amit írtál, a reggeli 6:10es és a délutáni 16:45-ös szopi több volt, mert hosszabb időt vártatok. Lányom is csinált ilyet ennyi idősen, de a dokink tanácsára kivártam a max 3órát, és onnantól kezdve jobban evett mert tényleg éhes volt. Lett napirendünk is, sokkal kiegyensúlyozottabb lett, szinte azonos időben evett,aludt,kelt.

Ha jól emlékszem 5,4 vagy 5,7kilót írtál a súlyára!? Ha ezt beszorzod 150-el, akkor annyinak kellene lenni a napi adagjának. Az egész napit nézd,ne az alkalmankénti szopit,mert az megtévesztő lehet.

2009. dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem,hogy nem kötelező megennie annyit amennyi a számítással kijön, az csak megközelítő érték.
2009. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Úgy nézem itt minden rendben.Szép mennyiséget eszik,és látom van tejed elég.Ha jó gyakran teszed cicire, jó darabig nem kell aggódnod a tej miatt.Nem kell kivárnod az a 3 órát,tényleg tedd akkor cicire amikor a pici kéri.Milyen súlyban van a picid? Ahogyan írod is szép hurkás,és kiegyensúlyozott, nem hinném hogy volna okod az aggodalomra.Vannak babák akik lassan szedik fel a dekákat. Szép estét neked!
2009. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem is itt minden rendben. Az időpontokból azt látom,igény szerint szoptatod,miért is kellene aggódnod? Épp 4 hónaposan kezd el a baba kevesebbet hízni. Szerintem aggódnod egyáltalán nem kell, szoptasd igénye szerint, s annyi ideig, ameddig ő karja, akkor gond nem lesz!

Egyébként én ezzel a próbaszopással nem értek egyet, mert csak stresszeli az anyukát, hogy miért ne evett többet. Megtömni a babát nem lehet, ezért el kell fogadni, hogy annyit eszik, amennyi neki kell!

2009. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem keves lehet a tejed, vagy valami mas oka lehet, de keves ez a mennyiseg tej egy 4hos babanak. Szamold csak ossze a napi mennyiseget! Kb. 800 ml-nek kellene lennie egy nap alatt. Vagy pl ha megnezed, hogy 13.25-tol a babad majdnem 4 oran keresztul 50 ml tejjel volt el, szerintem ez eleg keves. Valami modon kellene probald szaporisd a tejed, ha azzal van a gond, vagy potolni, vagy surubben cicire tenni . Szoktal adni neki cumisuvegbol valamit? Persze majd az orvos elmondja a velemenyet, az biztos jobban ert hozza!

Jo egeszseget es boldog Karacsonyt!

2009. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok! A kicsim ennyi idosen kb 120 ml-t szopott 3 orankent, napi 7x-8x.
2009. dec. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha hurkás, nevetgél, alszik, akkor semmi baja. szoptasd csak igény szerint. ha kevés lenne a tejed, akkori s ez a jó módszer a felszaporításra. 1 éves (még ciciző) baba anyukája
2009. dec. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Jutotál valamire a válaszok alapján?
2009. dec. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!