Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejmentes étrendnél adhatok...

Tejmentes étrendnél adhatok tápszert a másfél éves lányomnak?

Figyelt kérdés

Ekcéma miatt álltam rá a tejmentes étrendre 1 hete, de a doktornőnk azt mondta, a Sinlac nem helyettesíti a tejalapú táplálékot, vegyek HA tápszert.

Amíg nincs szakorvosi vélemény (ha egyáltalán kiderül bármi is ilyen fiatalon...), addig ő nem írhat fel HA tápszert.

Rendes áron meg 2 ezer felett van mindegyik ahogy néztem, ezt sajnos nem tudom megfizetni.


Most nem kap se tejet, se sajtot, se joghurtot, kefírt, még tojást se merek adni.

Szerintetek adhatok sima tápszert? ( DM-es 3-as van itthon)


Akiknek tejmentes étrendet kell tartani, mivel pótolják a tejalapot?

Rizs-és szójatej szintén kizárva, mert ezt sem tudnám kifizetni most.


2014. ápr. 25. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a HA tápszert helyett már 3 hónapos korában írt másikat a sokink, a Milupa Peptit az tényleg tejallergiás gyereknek való. A HA tápszertől ugyanúgy csúnya volt a bőre és a Peptitől letisztult. Nekem még most is azt issza (1,5 éves ő is), de 450g 2100 ft, egy vagyon, de nem tudok mit tenni. Vaterán és egyéb adok-veszek oldalokon érdemes nézegetni, mert én a múltkor 300 ft/ dobot áron vettem.
2014. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy adhatnál sima tápszert, ha az TEJből van?? Amúgy a HA-s tápszer is tejből van, jobban lebontva benne a fehérje. De ha tényleg a tejtől ekcémás, akkor vsz. a HA-s tápszertől is kijön ( nem mindig, van baba aki azt jól tolerálja). Rizstejet meg tök egyszerűen tudsz csinálni otthon, nem kell megvenni a bolti 700 ft/l-est. Keress rá rizstej recept!
2014. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szintén pepitit eszik a fiam 12 hetes kora óta ,most 16 hetes.nekünk úgy volt,hogy heim pál hóházban a bőrgyógyászaton ráírták a papírra ,hogy tejmentes diéta anyukának mivel szopizik is,és babának javasolt!ezzel a papírral elmentem a háziorvoshoz és így javaslatra már kiirtatja a tb 90 %támogatja,így 290 ft!!!!csúnya ekcémánk volt nagyon,sajnos azóta lényeges a javulás
2014. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
és nem nem jó a sima ne ad azt,úgy elveszted a lényegét a diétának!így is 2-3 hét mire kiürül a szervezetből a tejfehérje nekünk azt mondták!
2014. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is itthon csinálom a kókusztejet 290 ftból!!1 litert amúgy....
2014. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Vajon ha készítek itthon rizs-, vagy kókusztejet, az helyettesíti a tejet?

Mert a Sinlac is részben rizsalapú és mégis azt mondta az orvos, hogy az nem elég, kell a HA tápszer is neki.

2014. ápr. 25. 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor kénytelen leszel valahogy megvenni a HA-t. De ha tényleg a tejtől ekcémás, nem garantált, hogy attól nem jön ki.
2014. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Ha,hippoallergén és tejalapú,felírva is 2400 ft,anélkül 3200.A pepti ami tejallergiásoknak van,ha volt családba ilyen ember,akkor felírja 1 éves korig vagy simán,ahogy doboza szintén 2400 kb,vagy 90%-al,ahogy a 4doboz 1100ft.

1éves kor felett csak peptit irnak fel,azt is gasztos doki papírral.Ha egy ilyen doki nem ítéli tejallergiásnak a kicsidet,akkor nem fogsz tápszert kapni.

Minden tápszer tejalapú,amire nincs ráírva,hogy nem az.De szerintem csak is receptre lehet kapni a nem tejalapút.Viszont tejpépet láttam már tejmenteset Rossmannba.

Mellesleg a tápszer szerintem drágább,mint a rizs és szójatej.És elvileg szóját sem lehet adni a gyereknek 2 vagy 3 éves korig.

2014. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!