Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt egyedülálló Anyuka?

Van itt egyedülálló Anyuka?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám, és úgy alakult, hogy egyedül maradtam a kisbabámmal. Semmilyen segítségem sincs. Szülők nincsenek.Hogy oldottátok meg a hétköznapokat? Mikor nagyon egyedül éreztétek magatok, mivel ráztátok fel magatokat? Jó lenne, ha tudnám nem vagyok egyedül, akinél így alakultak a babás évek.

2014. ápr. 25. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Igaz, nem egyedülálló vagyok, csak a férjem külföldön dolgozik, így csak hétvégente van itthon, de az is arról szól leginkább, hogy a nagyobbik gyerkőc kisajátítja magának. Van egy négyéves fiunk és egy 4 hónapos kislányunk. Segítségem nekem sincs, bár szülők vannak, de nem segítenek semmit. A hétköznapokat eleinte elég nehéz volt megoldani, most már kezdek belejönni, de még így is vannak nagyon nehéz napok. Gyakran érzem magam nagyon egyedül, olyankor telefonálok a nővéremnek, vagy felhívok egy-két barátnőt. Utóbbival az a baj, hogy ők zömében dolgoznak, és baromira nem érnek rá velem cseverészni, szóval ez sem annyira segít. Baba-mama klubokat szoktam még nézegetni, de az meg annyira nem az én világom. :(

Lehet tudni, hogy miért maradtál egyedül? Remélem, nem bánod, hogy írtam.

2014. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat vagyok egyedül két gyerekkel. A lényeg,hogy járjatok. Merre laktok? Ha gondolod beszélgethetünk. Írj rám nyugodtan..
2014. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy oldottam meg a napokat, hogy mindig csak az aznapra figyelek.

Ha belegondolnék, hogy még X hónapig egyedül kell lennem a gyerekkel, beleőrülnék.

Még csak most jön a dackorszak, óvoda...előre félek, ezért jobb nem is gondolni rá.

Sokszor van olyan napom amikor teljesen magam alatt vagyok, sokszor félek még boltba is elmenni, nem akarok emberekkel találkozni sem, rosszullét kerülget, ha ki kell lépnem a lakásból. Bevallom, heti kb. egyszer jól leiszom magam, na meg sokat eszek vígaszképp, bár ez mind csak látszatmegoldás, valójában csak a pénzem viszi.

Baromi nehéz, pláne, ha anyagilag is a padlón van az ember és egyéb gondjai is vannak, de meg lehet oldani, mivel muszáj, hiszen a gyereket nem lehet leadni megőrzőbe mikor elegünk van belőle.

2014. ápr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, csak így egyszerűbb volt feltenni a akérdést. Van férjem, aki már november óta folyamatosan kórházban van, ís míg jó ideig ott lesz.(nem rédzletezném itt nyilvánosan, de priviben szívesen leírom.) A terhesség ötödik hónapjától egyedül vagyok, egyedül szültem stb. Tényleg úgy érzem magam, mintha egyedülálló lennék. :( Azontúl, hogy állandóan aggódhatok a férjemért, hogy valaha haza fog-e ketülni. Néha nagyon rossz, általában rossz. Persze merítek erőt kicsi lánykámból, de néha annyira szeretnék "átlagos" Anyuka lenni. Jó érzés, hogy mások is vannak hasonló cipőben...
2014. ápr. 25. 23:13
 5/5 anonim ***** válasza:
A fiam fél éves korától vagyunk ketten - nem soká hárman -, én teljesen jól el voltam egyedül, nem voltam magányos. Nem tudom, h hol laksz, mi Budán éltünk akkoriban. Sok volt a játszóteres anyuka hasonló cipőben, ki tudtuk beszélni a problémákat. A gyereket nem volt sosem kire hagyni, ez okozott némi problémát másfél éves koráig, onnantól bölcsiben volt napközben.
2014. ápr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!