Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Élettárs, vagy egyedülálló?

Élettárs, vagy egyedülálló?

Figyelt kérdés

Egy kérdés ihlette a kérdésem.

Ha együtt élsz egy férfivel, milyen családipótlékot igényelsz?

Mint egydülálló, vagy mint házas/élettársi viszonyban élő?


2013. dec. 18. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Ha azonos a lakcím, akkor élettárs. Ha nem, akkor egyedülálló.
2013. dec. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyedülálló csp-t igénylek.Nekem nem ér annyit az a pár ezer ft(2gyerekünk van),annyit,hogy megbüntessenek,és mindent vissza kelljen fizetni.
2013. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami a tényleges helyzet.
2013. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
eszembe se jutott volna hogy egyedül állóként igényeljem meg a csp- mivel egy helyre vagyunk be jelentve nekem nem éri meg.
2013. dec. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyedülállóként igényeltem meg, pedig külön lakcímen vagyok a párommal, de ugye mégis egy háztartásban. Bármikor lehet rosszakaró, aki bejelenthet akár és az nem kevés büntetés és pénzvisszafizetés lenne. 1000-2000 Ft-ért nem éri meg!
2013. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az egyedülálló aki egyedül neveli a gyerekét. Nem a külön lakcímtől lesz egyedülálló valaki hanem attól lesz ha egyedül neveli a gyereket.
2013. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű erre a kérdés a válasz,amikor bemutatod mit mondasz ki ő neked ?
2013. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
már elnézést, de nem értem, miért kell lepontozni az elsőt, aki jól mondta. ha egy lakcímen vagytok, akkor élettárs, ha nem akkor egyedülálló. ez nem rosszakaró kérdése. őket nem érdekli, hogy te kapcsolatban vagy vagy sem. ha külön címen vagytok bejelentve, nyugodtan kérd az egyedülállót
2013. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor kértem az emelt családit, akkor nyilatkoznom kellett, hogy nincs élettársam. Amint ez megváltozik, le kell mondani és a simát igényelni.

Úgyhogy ha együtt éltek akkor az alapot kell kapnod, akárhol van a lakcíme. Más kérdés, hogy nem valószínű, hogy kimennek ellenőrizni pont téged.

2013. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!