Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anya hogy menjen...

Egyedülálló anya hogy menjen ki külföldre dolgozni, ha nincs kire bízni a babát?

Figyelt kérdés

csak mert nem merek belemenni abba az időszakba, mire munkát találok. és addig?

szóval ha letelik a tgyás, gyed mellett lehet dolgozni ugye. nálam az AZONNAL a lényeg.

most pályázgatok, jelentkezgetek, de ismerem már ezt. behívnak, elbírálják, nem hívnak vissza..nagy nehezen lesz egy munkahely amiből meg ki van sakkozva az ember, jobb esetben megél napról napra.

apuka semmit nem segít, nincs gyerektartás, semmi.


külföldön többször voltam, szinte egy hét alatt találok munkát szállással. (takarítói, itthon is találnék, de itthon kicsit másképp fizet)


szóval gondolkodtam,

1. vagy ki próbálom vinni a babát a munkahely szállásra, bölcsibe (de amíg nem biztos a helyem, nem telt le próbaidő, lehet több munkahelyen kell lennem, mire lesz egy hosszútávú, szóval mindenhova utaztatni szerintem nem lenne szerencsés)

2. megbíznék ismerőst, akinek már van két gyereke, ő vállalná harmadiknak, elmenne gyedre helyettem, fizethetném neki a kieső m.bérét is, vagy elmenne főállású anyának (nem tudom lehet ezt 3 gyerekkel?)ez még átbeszélendő, nem ismerem az összes lehetőséget, hogy végül is mennyit kellene neki fizetnem így.

3. intézet


tudom, eléggé "szemétnek" tűnik az egész, de nem akarom kockáztatni azt, hogy a gyereknek esetleg a 60-ezres gyedből ne tudjak gyógyszert venni, vagy éhen haljunk, vagy kockáztassam, hogy a lakásból tesznek ki tartozások miatt (albérlet)

a tgyással még elvagyunk.

utána jön az éhhalál, ha nem találok itthon jó munkát.


2014. ápr. 17. 16:55
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%
Van az új Ptk-ban olyan, hogy "családba fogadás". Olvasd el, és a gyámhivatalnál érdeklődj. Pont a te helyzetedre találták ezt ki szerintem.
2014. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Hat a kettes nem működne, az biztos. GYEDre eleve nem mehet csak az anya vagy az apa. Vadidegen nem mehet es a te gyereked nem számítana ott harmadik gyereknek, igy semmi juttatás nem járna ra ebben a formában.


Átmenetileg gya kinevezések bárkit megbízhatsz a gyereked gondozásával, csak fel kell irasban hatalmaznod.

A családba fogadást nem javaslom, az komoly jogi lépés, nem olyan könnyű visszacsinálni, az intézet szinten.

2014. ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

előbb esetben inkább a bnőmre gondolnék

a 3,. eset módosult ezzel, köszönet

(csak veszélyesen hangzik ez a "családba fogadás" lehet vissza se adnák e gyereket. de mondom ezt úgy, h még nem jártam utána)

2014. ápr. 17. 17:15
 4/43 A kérdező kommentje:
#igen,. valahogy így gondoltam. bnőm lenne a gyámja.
2014. ápr. 17. 17:15
 5/43 A kérdező kommentje:

csak az meg lehet nekem lenne netzes anyagilag..

most ő ugye dolgozik.

nem tudom mennyi esne neki ki ezzel? mert azt ugye pótolnom kellene. meg azon felül a gyerekemre.

2014. ápr. 17. 17:16
 6/43 anonim ***** válasza:
Hat azt nem lehet elvárni, hogy fel mondjon a munkahelyen.... Mekkorák a sajat gyerekei?
2014. ápr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
55%

én nem tudom hogy van ez, de az biztos, hogy a te gyededet nem adhatod át másnak! csak az apa és anya mehet gyedre, senki más, és ugye a te béred alapja, nem másé.

3 gyerekkel lehet főállású anya, annak az összege megegyezi a gyessel, tehát 28E körül van...

talán legjobb lenne ha csak simán megtartanád a gyededet és fizetnél a gyerek felügyeletért.

kérdés, hogy meg tudod-e tenni, hogy egy 5-6 hónapos babát "idegenre" bízol hetekre.

nagyon pici ahhoz, hogy egyáltalán ne találkozzatok, azért teljesen más, ha külföldön keresel egy bébiszittert és addig vigyáz rá míg dolgozol, rohangászol és megint más ha itthagyod. szerintem utóbbit ne tedd. vagy ha igen akkor nagyszülőkre, apára, rokonokra, de ne egy ismerősre 3. gyereknek. pár hónapos babának eleve egész napos törődés kell, gondolod, hogy a másik 2 gyerekét majd félreteszi ha a tiednek fáj a hasa és órákon keresztül vele fog foglalkozni, éjjel kel majd hozzá pár óránként?

2014. ápr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

szóval lehet 200 ezerre is rúgna, amit bnőmnek jattolni kellene, az 600 Eur kb alaphangon


kint meg kb 1000 eur-t keresnék minusz szállás, ez az..

2014. ápr. 17. 17:19
 9/43 A kérdező kommentje:

gyám nem kaphatná a gyedet?

hiszen az hivatalosan nevelőszülő féle valami nem?

amúgy a munkája mellett nem tudná a gyerekem vállalni pluszba, így is a rokonai segítik (a munkaideje nem egyezik a bölcsiidővel, meg hétvégén is dolgozik, stb)


szóval ott hagyná a m.helyét.

2014. ápr. 17. 17:21
 10/43 A kérdező kommentje:
ő ajánlotta fel, hogy felmond, inkább, mint hogy intézetbe adjam az én gyerekem!
2014. ápr. 17. 17:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!