Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiúbabanevek ált nem becézhe...

A fiúbabanevek ált nem becézhetőek? Nem tudom hogy hívjam a gyereket, így azt sem hogy nevezzem el, van pár amin gondolkodom.

Figyelt kérdés

Alex, Alexander, Félix, Timon, Noel


Szóval valahogy szeretném ha személyesíthető is lenne a neve, szóval ha nem úgy szólítaná mindenki, mondjuk ahogy egy hivatal is fogja.

Alexke?...


ha van valami külföldi-de itthon anyakönyvezhető ötlet, jöhetnek (amiben nincs vessző, meg sz betű, meg cs betű, meg ny, meg stb)


2014. ápr. 26. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Alex-Lexi, Alexander lehet Alex es szinten Lexi. A többire nincs tippem se, mondjuk az is igaz, hogy nem is tetszik egyik se az Alexandert leszámítva.
2014. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lexi,Tim, Noli - a Nolcsi az már lányos.
2014. ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát ezeket a neveket tényleg nem lehet de a legtöbbet ugyanugy lehet becézni mint a lány neveket. Tamás-Tomi, Zoltán-Zoli, Péter-Peti András-Andris stb stb. A legtöbb becézhetö csak ép ezek nem amit irtál.
2014. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
és a Timon-t esetleg nem csúfolhatják Timinek?
2014. ápr. 26. 19:55
 5/15 A kérdező kommentje:

igen, csak azok olyan vesszősek és külföldön úgy is lehagynák szerintem.

a kollegám nevét is össze vissza variáltál kint mindig

ő már volt Beatrice is :D

2014. ápr. 26. 19:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Külföldön éltek, hogy ez a vessző, meg dupla mássalhangzó dolog ennyire zavar? Vagy csak feltételezed, hogy egyszer majd külföldön próbál szerencsét a gyermeked?

Mi külföldön élünk, a férjem Tamás, simán Thomas-ozza mindenki, a fiam Barnabás, Ő itt Barney, vagy Barnaby. Nagyon sok névnek van külföldi megfelelője, ha akarják, majd használják azt. Nem hiszem, hogy ennek szempontnak kell lennie. Válassz olyat, ami igazán tetszik.

A tesót most várom, Őt már itt is fogom szülni, de eszembe nem jutna angol nevet adni neki, csak azért meg megtehetném. A családnevünk kifejezetten magyar név, vicces lenne mellé Dylan, vagy James, vagy Allice, vagy hasonlók. Inkább olyat választunk majd, ami magyarul is angolul is viselhető, még ha az írásmód különböző is. Viszont az nekem is fontos, hogy becézhető név legyen.

2014. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Noel - Nonó, Noncsi

Timon - Tim, Timi,


Krisztofer - Krisztó

Benjámin - Beni, Bendzsi

Dominik - Domi

Marcell - Marci

2014. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A vessző az ez: ,

Ami a betűk felett van, azt ékezetnek hívják.


Csúfolni egyébként bármilyen nevet lehet, ahogy becézni is fogod tudni a gyermeked, hidd el :) Lehet, hogy nem is lesz köze a becenevének a nevéhez!

2014. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A Lexi lányos.

Alexet max Al,El-nek lehet becézni.Alexandert Alexnek.Félixet sem lehet.Timont Timó-nak,Noel-re sincs max az El arra is.De Alexander kivételével rövid nevek,így szerintem nem gond ha nem lehet becézni sem.

2014. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lexi fiúnak? Hát, szerintem az totál lány becézés.


Timon - Timo, Tim

Noel - Nono

2014. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!