Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek helyesen gondolkod...

Szerintetek helyesen gondolkodom v nem is vagyok anya?

Figyelt kérdés
2.gyermekem várom.Úgy gondolom h számomra a férjem ugyanolyan fontos mint a gyermekeim...a férjemnek viszont a gyerekeink a legfontosabbak én csak 2. vvagyok...Hozzáteszem imádom a gyermekeim és a férjem,de nekem kif.rosszul esik h nem olyan fontos neki az a nő akinek örök hűséget fogadott,mint a picik :((másrészt minden anyuka akinek ezt elmondom nagyon csúnyán néz rám hisz a "gyerek az első... 22hkm
2014. okt. 28. 14:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Én is nagyon szeretem a férjem, mégis a gyerekeim az elsők, ő a második. És ezt arra alapozom, hogy ha a férjem vagy a gyerekeim érdekét kellene néznem, minden esetben a gyerekek érdekét tartanám fontosabbnak, bármiről is legyen szó. De attól még ez nem azt jelenti, hogy nem fontos a férjem vagy nem szeretem.
2014. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy a gyerek az első az nem azt jelenti, hogy a házastárs nem ugyanolyan fontos, csak annyit, hogy sokszor a gyerek érdekeit a szülők érdekei elé kell helyezni, mert ők még kiszolgáltatottak és mi vagyunk értük a felelősek. Pl. ha csak egy pár cipőt tudunk venni, akkor inkább veszek a gyereknek, mint a férjemnek. Ha mindketten betegek lennének és csak az egyikük gyógyszerére lenne pénz, akkor a gyereknek venném meg. Ha beszélgetünk a férjemmel és a gyerek elkezd sírni, akkor megyek a gyerekhez, akkor is, ha fontos volt a téma. Stb.
2014. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%
Én is nagyon szeretem a férjem, mégis a gyerekeim az elsők, ő a második. És ezt arra alapozom, hogy ha a férjem vagy a gyerekeim érdekét kellene néznem, minden esetben a gyerekek érdekét tartanám fontosabbnak, bármiről is legyen szó. De attól még ez nem azt jelenti, hogy nem fontos a férjem vagy nem szeretem.
2014. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

Ezek az érzések nagyon relatívak. Biztosan te is nagyon fontos vagy a férjednek, ugyanakkor nem hiszem, hogy a gyerekeidnek kevesebb szeretet jutna attól még, hogy a férjedet is "ugyanúgy" szereted mint őket.

Én inkább ragaszkodásnak fordítanám le azt, amit mások szeretettel írnak le. Foggal, körömmel ragaszkodom a gyerekeimhez, bármit megteszek értük. A férjemre ez már csak addig igaz, amíg ő is így látja jónak. Szóval nem feltétel nélküli a szeretetem/ragaszkodásom, mint a gyerekeim esetében. De ez messze nem azt jelenti, hogy nem szeretem. (Gondolj csak arra, hogy a gyerekeinknek mennyi mindent megbocsájtunk, olyan dolgokat is, amit a társunknak már nem tudnánk megbocsájtani.)

2014. okt. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
en nem gondolnam h ettol rossz anya vagy hisz azt irtad neked is ok a legfontosabbakde neked a ferjed is ugyanennyire fontos nalunk is igy van nekunk 3 gyerekunk van es en szinten az utolso helyen allok. Persze nem arrol van szo mert pl ha az anyagiak miatt valasztanom kell h a ferjemnek veszek horgaszbotot vagy a gyerekeknek mondjuk kabatot nem is kerdes h a gyerekek kapnak de ok 4 en a csaladom es egyforman szeretem oket
2014. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

miből gondolod hogy nem te vagy neki az első?


a gyerekek plane ha picik tobb torodest igenyelnek mint egy ferj. nekem megis a ferjem az elso. es onnan tudom hogy neki pedig en, hogy meg csak veletlen sem allit olyan szituacio ele ahol rangsorolni kellene. most mindenben segit hogy a gyerekeket ellasuk. s azert teszi, mert tudja hogy ettol nekem konnyebb. neki is en vagyok az elso.

2014. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem neked van igazad,és helyesen gondolod,ugyanis a férj és a feleség egymást választja,hogy együtt éljék le az életüket a gyerekek nem tulajdonok,nem társak,Ők a gyerekeitek akik egyszer kirepülnek és saját családot alapítanak,ti maradtok ketten együtt,ti vagytok egymásnak a társai.Szerintem a férj/feleség legyen ugyanolyan,fontos,mint a gyerek,ha ez nem így van az régen rossz.Szerintem a párod nem úgy gondolta,hogy te csak második vagy ahogyan te gondolod.Azokkal az anyukákkal akik csúnyán néznek ne foglalkozz,manapság nagy divat a gyereket isteníteni, a férjet meg max donornak,vagy mellékesnek tekinteni.
2014. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
akkor rossz anya vagyok en is mert nekem a ferjem a mindenem, ha o nem volna semmi se lenne jo :) nagyon szeretem a gyermekem, majdnem ugy mint ot es soha sem szeretnek koztuk valasztani. de ha kellene a ferjemet valasztanam.
2014. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ezek a példák hülyeségek,hogy ha sír a gyerek odamész és később folytatod a beszélgetést,vagy a gyereknek veszel kabátot nem a férjednek horgászbotot.

A gyereknek szüksége van gondoskodásra,nevelésre,alapvető dolgokra,nos egy kabát alapvetőbb,mint a horgászbot,de ha a páromnak kell valami akkor neki veszem meg és nem a gyereknek a x. játékot.Tehát ennek fordított esetben is működnie kell,nem csak a gyerek érdekeit kell nézni,hanem a társadét is,tehát ez a gyerek mindenekfelett ez azért bőven már a ló túlsó oldala.

2014. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
es az nem az amit az elozo irt h ha valasztani kene akkor a ferjet valasztana az illeto sztem ez mar tenyleg durvs egy kicsit a kabattal meg a horgaszbottal en csak egy peldat mondtam mert ez jutott eszembe es nem az anyagiakon van a lenyeg hanem a szereteten es a torodesen ugyanolyan fontos a ferjem mint a gyerekeim es forditva de ha ne adj isten valasztani akkor persze h a gyerekeimet valasztanam hiszen ha csunya rancos oregasszony leszek ok akkor is szeretni fognak de a ferjem nem biztos
2014. okt. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!