Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is, akinek abszolút...

Van más is, akinek abszolút nem bújós a babája? Hogy viselitek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem bújós (1 éves), de már megszoktam, ő ilyen. Nem lehet az ágyban melléfeküdni, nem tudom a szoptatós párnán "babusgatni", mert mindig jobb dolga van, eltekereg, elmászik, minden jobban érdekli, ez van. Ha sokáig távol vagyok tőle, akkor ha hazajövök mindig jön elém, belecsimpaszkodik a nadrágomba, nyúl, hogy vegyem fel, de amint felvettem már mászna le... Néha ha ülök a földön, akkor a kis fejét beletúrja az ölembe, de ezt is csak azóta csinálta, mióta (egy nevelési könyvben olvastam, hogy ez jót tesz a térérzékelésének) néha megfogom a derekát, és fejjel lefelé lógatom pár másodpercre. Ezt nagyon élvezi, olyankor bezzeg mindig jön, a fejét nyomja a padlóra (az ölembe), a kis fenekét meg tolja az égbe, hogy lógassam már egy kicsit... :) Ilyenkor bezzeg jó vagyok. lehet, hogy még fog változni, nem tudom. A tiéd mennyi idős, és milyen nemű?
2014. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! az enyém lassan 10 hós kislány, és dettó ugyanez, mint a te picid.

Együtt aludni nem lehet vele, állandóan kukackodik ki mellőlem, nem szereti ha ölelgetem, puszilgatom, tolja el a fejem. Ha hazaérek boltból stb, akkor ő is engedi, hogy ölbevegyem, tartja is felém a kis kacsóit, de fél perc múlva már tekereg is, menne dolgára.

Olyan jó lenne néha megölelgetni, egyik ismerősömnek kisebb babája van, de annyira cukin bújik mindig az anyukájához.

Tudom én, hogy szeret a lányom, látom és érzem rajta, de örülnék ha hagyná néha, hogy agyonszeretgessem.:)

2014. ápr. 28. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:
:D Megértem. :) Valahol talán nem is baj, ha nem annyira anyásak, gondolom így majd önállóbbak lesznek a bölcsiben/oviban, bár ugye ki tudja. :) Ettől függetlenül persze jó lenne összebújni velük, néha. Egy ideig próbáltam megtanítani a fiamat arra, hogy adjon puszit, de egyelőre csak annyit értem el, hogy beleharap az arcomba. :D Hanyagolom a dolgot, majd ráérez később.
2014. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10 hónaposan az én fiam sem igényelte, hogy bújós legyen. Egyáltalán nem lehetett szeretgetni. Tökéletesen elvolt egyedül. Most látnád..."szeretlek anya" napi ezerszer, bújik, velem alszik el, jön, puszilgat, néha már olyan mint egy kiskutya :) Nem azt mondom, hogy a tiétek is ilyen lesz, de abszolút megvan az esélye. Ha mégsem, az sem jelenti azt, hogy nem szeret. Ő ilyen. Nagyon személyiségtípus függő, hogy melyik gyerek hogy mutatja ki a kötődését.
2014. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, ez bíztatóan hangzik, bárcsak az én lányom is ilyen anyás lenne később :) tudom, hogy ezek a dolgok még rengeteget változhatnak, de mint írtam, a környezetemben látok már egészen kicsiként is nagyon ragaszkodó babát.

egyébként eszembejutott, hogy néha azért hozzámbújik, ha már nagyon álmos, de erről is az az érzésem, hogy kb egy plüsshöz is ugyanígy hozzábújna ha már annyira kimerült.:)

2014. ápr. 28. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!