Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gondolkodunk a 3-ik gyerekről,...

Gondolkodunk a 3-ik gyerekről,2 kisfiúnk van.3 gyerekes szülők, mondanátok pro és kontra érveket a 3 gyerek mellett és ellen?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék, a férjem is csak tartunk az anyagiaktól, nem vagyunk se szegények sem gazdagok, talán közép út egy átlag család...kíváncsi lennék akár anyagilag és egy anyának az mindennapokban mit jelenthet még egy 3-ik baba!?
2012. márc. 31. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak azért írok, mert kíváncsi vagyok a válaszokra. 2 fiunk van nekünk is. És az indoklás ugyanaz amit te írtál :)
2012. márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,hogy válaszolok,úgy hogy nincs 3 gyermekem,mi csak szeretnénk 3-4 gyereket,ebből 1 már meg van Ő most 11 hónapos.ha az anyagiakat nézzük akkor rengeteg kedvezmény van a 3 gyerekeseknek.nekem valahogy mindig jobban tetszett a több gyerek,jobban eltudnak játszani, a kisebb a nagyobbtól tud tanulni,ha több köztük a korkülönbség,tovább lesz otthon gyerek.Több érvet nem tudok megfogalmazni,ellen érvet meg abszolút nem,egyszerűen jó a több gyerek.
2012. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Ami eszembe jutott.

Nézz szét a mai világban. Mindenki rohan, arra nem érnek rá a szülők, hogy összehozzák a gyerekeket játszani. sok helyen beülnek a gép elé. A társaságibb gyerekeknek meg nincs társaságuk. Nem tudom ki hogy van vele, mi régen mindig kint játszottunk az utcabeliekkel. Most ilyen nincs. erre legalábbis. az én fiaim meg inkább kint vannak mint bent, oké elvannak ketten, de milyen jó lenne ha többen lennének. Nálunk nem lesz 3 külön szobájuk, de szerintem megérné nekik, röviden fogalmazva. aztán amikor már igénylik, ki tudja lehet tudunk költözni. Azt nem lehet látni mi lesz 10 év múlva.

2012. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hét múlva születik a harmadik babóca. Egy 3,5 éves lányom és egy 20 hónapos fiam van. Most is pl. együtt vonatoznak a szobájukban már egy órája. Édesen eljátszanak együtt. :-) De három- és többgyerekes barátnőim szerint ez még csak fokozódik, ha többen vannak. Főleg kis korkülönbségnél, kész ovi van otthon. :-)

Anyagilag: jelenleg sokat jelent a harmadik babó. Mármint bevételben, az adókedvezmény miatt. Persze ezt bármikor elvehetik, erre nem éri meg alapozni, de tényleg megérezzük mi is, mert a pocaklakó 91 napos korától jár az adókedvezmény. Már szóltak az oviban is, hogy ha meglesz a pici, felét fizetjük a kajának. És ez csak két apróság. Szóval anyagilag most megéri.

Egyébként nekünk ez a harmadik baba gyakorlatilag nem kerül pénzbe, minden megvan a nagyokról, még a ruhák is, csak azért vettem 1-2 apróságot, mert a lelkemnek jólesett, amúgy tele a szekrény a jó minőségű kis ruhákkal, amiket a tesók hordtak.

Van egy számomra nagyon fontos ember, 4 gyereke van. Ő azt mondta, amikor a másodikom megszületett, hogy két gyerekkel a legnehezebb, aztán akárhányan lesznek, mindig könnyebb. De ezt már azóta mástól is hallottam. Hiszek nekik. Amúgy nekem kettővel se túl nehéz, kíváncsi leszek a háromra. :-))

2012. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van. A nagyobb lányom júliusban lesz 4 éves, a középső fiam szeptemberben tölti a kettőt. Össze vannak nőve, imádják egymást (persze tudják gyilkolni is, de nincsenek el egymás nélkül két percig sem). A legkisebb gyermekem lány, most lesz egy éves. Kb. egy hét alatt bekerült a "bandába", hiába a "nagyobb" korkülönbség.


Anyagilag nem igazán érezhető egyenlőre a változás, hiszen jár néhány kedvezmény (óvodai, bölcsődei étkezésnél félár, nagyobb családi pótlék, családi adókedvezmény), ráadásul a tesókról marad játék, ruha és mi szülők is jobban tudjuk mi kell valójában.

Jelenleg egy szobában alszanak mind a hárman, hallani sem akarnak külön alvásról, de természetesen tudjuk, hogy kell nekik, mire eljön az ideje megoldjuk.


Mind egy anya a mindennapjaimról azt tudom nyilatkozni, hogy ez nagyon pici korkülönbség három gyerekes családnak. Nem követendő példa. Jelenleg itthon vagyok GYED-en, a nagy óvodás a középső bölcsis és "csak" a kicsi van velem itthon. De a háztartás jóval nagyobb lett és a tenni való is megsokszorozódott valamiért... Na és ha nincs bölcsi meg óvoda jön az őrület. Mert egyedül három pici gyerekhez és a háztartáshoz egyszerre marha kevés vagyok. Meg lehet csinálni, csak ép nem esik túl jól. Jól jönne a segítség, de nem igazán számíthatok senkire. A férjem és a nagymama is dolgozik (ráadásul ő messzi is lakik). Mondok egy nem túl régi példát:


Apa Ausztriában dolgozott, két napra ment el. Alap járaton hulla voltam, már egy hete óránként keltem a kicsihez.

Hajnalban már láttam a nagy beteg. A középsőt vittük a bölcsibe, mi többiek mentünk a doktornénihez (busszal). Egész délelőtt sorban vártunk. Doktornéni szerint vírus, pici fül fájással. Délben hazarohanás, gyors főzés persze közben mindig akar valamit valamelyik gyerek. Ebéd, játék. Délután irány a bölcsi, már ahogy megkaptam láttam, hogy folyik az orra. Délután közös játék, egyedül fürdetés, vacsoráztatás. Vacsora után már láttam, hogy a középső is lázasodni fog. Letettem őket aludni, nem mertem menni azonnal fürödni, hátha valamelyik ébred. Várok egy órát, de síri csönd. Elmegyek fürödni, ahogy beülök a kádba nyüszög valamelyik. Gondoltam a középső már lázas. Gyors fürdés, kiszállás, öltözködés. Szaladok a szobába, de a nyüszítés sírássá fajul és fentről (emeletes ágy) jön. A nagy sírt álmában. Leemelem, igyekszem átvinni a hálószobába, hogy ne ébredjenek fel a többiek. Közben kifújatnám az orrát, de látom a zsepiben, hogy vért fúj és üvölt hogy fáj a feje. Kapaszkodik a nyakamba, halálra van rémülve ő is, én is. Most mit tegyek? Felhívom a legközelebb lakó rokonom (nővérem fél órás út autóval). Mondja, hogy hív orvost. 5 percre rá ideér a mentő. Addigra elállt a vérzés, a gyerek is nyugodtabb lett. Megvizsgálják vinnék a kórházba, de itt a másik két gyerek nem tudok menni. Végül megígértetik, hogy másnap újra látja orvos és éjszaka folyamatosan figyelem, hogy újra vérzik-e az orra. Ahogy kimennek az ajtón, jön ki a középső. 39,9 a láza. Próbálom visszafektetni, de ő csak szorítja a kezem, és kérdi: lesz a barátom anya? Maradj itt!. Na most melyikkel legyek? És azonnal riad a kicsi, éhes, etetni kellene... Másnap reggelre mind lázas, sírós nyűgös. Fülészetre kéne menni, de hogyan? A kocsi a férjemnél. Egyedül három lázas gyerekkel hogyan? Segítség senki sem, mert a nagyi nem tud szabadságra menni, a nővéremnek otthon a frissen műtött fia. Végül kijött a háziorvos, elmondta, hogy kéne, hogy lássa fülész, de szerinte nincs olyan nagy gáz. Ennyi. Három nap múlva jól lettek. De az a két nap!!! Senkinek sem kívánom.

Egy átlagos nap persze nem ilyen. De azért szinte mindig történik valami.

Ha újra csinálnám talán később szülném a harmadikat, bár úgy meg nem lennének ennyire együtt. Talán mégis megér ennyi áldozatot.

2012. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én most várom a 3.-at.

Mellette az szólt, hogy én egyke vagyok és nekem akkor is 3-4 gyerekem lesz.

Ma már azért tudom, hogy többet nem vállalok, mert néha a dupla magneB6 is kevés, de emellett most másoddiplomázom jogon így biztos ezért is nehezebb ill. muszáj hamarosan visszamennem dolgozni, mert csak így élünk meg a nekem normális életszinvonalon.

Mellette, hogy most adják a családi adót, meg van ahol ingyen ebéd vagy 50% szerintem nem kell nézni, mert holnap áthúzzák egy tollvonással és kész.

Azt kell nézni mit szeretnél, el tudod e magad képzelni 3 gyerekkel és idegileg is jól bírod e a strapát...

Egyet tudok nekem nagyon rossz volt egykének lenni, a féjemnek van 1 tesója 11 hónap korkülönbséggel, de elég rossz testvérek anyósék félrenevelése révén, így teljesen egyet értettünk, hogy nekünk normális nagy családunk lesz és ennyi...

2012. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18:30.as le a kalappal előtted! Olvasás közben futkározott a hideg rajtam. Ha csak a fele történik, az is elég. Nekem 2 van, azt hiszem nem lesz harmadik....
2012. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

18.30!!

Hát én is szinte rosszul lettem közben ahogy olvastam a történeted!Nem semmi lehetett,le a kalappal előtted!

Nem okoskodásként de nem tehetitek meg hogy vegyetek egy másik autót??

Nállunk ezért van kettő mert Apa azzal jár dolgozni(másik városba)bár csak egy gyerkőc van de nagyon jól jön az autó!Nemcsak ha orvoshoz kell menni!Egyszerűen nincs megkötve a kezünk egy -eyg nagyobb bevásárláskor vagy elruccani egy játszóházba stb!

De persze ez csak egy ötlet volt!Természetesen ha nincs rá keret akkor meglehet oldani anélkül is!

2012. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is pont az ilyen helyzetek miatt vettünk még egy autót, egy idősebb, de nagyon jól karbantartott Suzukit, arra tökéletes, hogy bevásároljunk vagy orvoshoz lehessen szaladni szükség esetén. Nekem is viszi a férjem az autót, kell a munkája miatt, gyakran külföldre is jár, muszáj volt megoldanunk valahogy.
2012. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nálunk 3 kicsi gyerek van, egy gyerek után mindjárt nagycsaládosok lettünk, másodjára ikreket szültem. 3,5 éves lesz a lányom májusban és 20 hósak most az ikerfiúk. Én eddig nem látom hátrányát hogy 3an vannak, és nem is tudnám elképzelni hogy milyen lenne ha egy kicsi lett volna a lányom mellett. De amúgy is 3at terveztünk, és kicsit sajnáltam eddig hogy ez két terhességgel meg is lett, de most már úgy vagyok vele, hogy lehet hogy jöhet majd egy negyedik baba is. Majd ha már a meglévők ovisak lesznek. Még a lányom is itthon van, szeptembertől megy elvileg oviba.

Két autónk van, még a gyerekek nem voltak is kettő volt, mert kellett a munkába járáshoz. Falun lakunk, nagyon rossz a közlekedés, kell az autó. Most két Scudo-nk van, egyik a családi autó, másik munkás apának.

Nagyon szépen eljátszanak a kicsik együtt, lányzó is legtöbbször, bár még azért kell 1 év, mire hasonló dolgok érdeklik majd őket, ráadásul ugye lány-fiú=nem ugyanaz az érdeklődési kör, bezzeg ha butaságról van szó......ugye....az megy mindegyiknek, akármelyik találta ki.

Anyagilag nálunk talán annyiban megterhelőbb, hogy kétszer annyi kell ruhából, ráadásul a nővérüktől egyre kevesebbet örökölhetnek, mert azért rózsaszínt én nem adok rájuk, játékból is jobb ha van kettő, néha 3. :-)

Gyed-en vagyok velük itthon, reggeltől este fél6-6ig, míg kisebbek voltak a fiúk, addig többször tudott apa hazajönni nap közben, meg este a necces a fürdetés és lefekvés, vacsi idején. De már az is simán megy, tegnap is este 8 volt mikor beesett a férjem, már csak aludni segített elvinni őket. Nem mondom hogy nem fárasztó, de nem tudnám már máshogy elképzelni.

És néha már nagyon szeretném hogy ott tartsunk, hogy minden szempontból készen álljunk a negyedik babucira. :-)

2012. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!