Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magatok főztök vagy kész...

Magatok főztök vagy kész ételeket adtok babátoknak?

Figyelt kérdés

6 hónapos a második lányom. Már nagyon sok mindent eszik. Almát és banánt frisset adok neki, de a többi gyümölcsöt üveges bébiételként. Krumplit és répát főzöm majd pürésitem, viszont a többi zöldséget üveges babakajában adom. Pépeket is babáknak valót dobozosat adok.

Az egyik ismerős anyuka tegnap azt mondta lusta vagyok, mert ő megfőzi a rizst, aztán szürőn átnyomja, ugyan ez a helyzet szinte mindennel, tejbegrizt főz stb.

Ti hogy vagytok ezzel?



2014. ápr. 29. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Neki is második gyerek? Mert nem mindegy!

Én is vegyesen adtam, fontosnak tartottam, hogy elfogadja a házikosztot és az üveges ételt is a kisfiam (sose lehet tudni...)


A másodiknál is így tervezem :)

2014. ápr. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én főztem is neki és üveges ételt is adtam. Amit macerás lett volna megcsinálni vagy olyan alapanyag kellett volna hozzá, ami ritkább vagy nem igazán esszük (brokkoli, sóska, hal, maracuja például) azt üvegesben adtam. Tejpépet nem igazán adtam neki, de ha adtam azt dobozosból csináltam. Semmi baj nincs az üveges/dobozos ételekkel, én biztos nem nyomkodtam volna szűrőn a rizst, de én ehhez lusta vagyok, vállalom.
2014. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

En is vegyesen adtam neki mindent. Ezt is azt is, mikor h.

Es tenyleg fontos kerdes h az ismerosnek is masodik baba?

Az elsonel sokkal tobbet tudtam fozni, majd kiderul a masodiknal h lesz. Mennyi idom lesz kulon fozocskezni. :-)

2014. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is magam főzök mindent amit lehet, csak az ilyen különlegesebb bébikajákat veszem készen, hogy azt is megkóstolja, mint a csipkebogyó, brokkoli.

A gyümölcsöket is az itthoni befőttekből kóstoltatom.

Nem gondolom, hogy ettől te lustább lennél, csak nekem így jó.

2014. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az első gyereknél pont nyáron kezdtük az evést és mindenből volt friss. Ehhez képest a nagylányom semmi gyümölcsöt és zöldségewt nem eszik, ezért is gondoltam, hogy hátha megszereti a kicsi, ha üveges ételekkel próbálkozok, és van ami egyszerűen még nincs friss és mire lesz, már megszokja az izeket. Viszont a pépekkel gondban vagyok, egyszerűen van amit nem merek adni neki, jobban megbizok a babáknal való pépekkel, minthogy magam kotyvasszak.

(Aki beszólt, annak is második, de a szüleivel élnek és a nagymama főz mindenkire, én meg a családnak is főzök).

2014. ápr. 29. 09:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
első gyerek,legnagyobb részt főztem neki. egyszerre megfőztem kb 40 üveg kaját,betettem a fagyasztóba és csak elő kellett venni. alma-cékla-husi, brokkoli-krumpli-husi, sütőtök, meggy krumpli-husi, húslevesből zöldségek stb. de anyukám mindig hozott jó néhány tálca bolti bébiételt is,így természetesen azokat is odaadtam. nagyon jól jöttek ha mentünk valahová!
2014. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja hát, tudod. "Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van és ne is legyek kemény?" :D


Ha szeretnél Te tejpépet kotyvasztani, akkor a legegyszerűbb, ha anyatejbe vagy tápszerbe kölespépet vagy rizspelyhet teszel. De a boltival sincs gond, beszólós anyuka meg nyomkodja a szűrőn a rizst, ha ez a fétise.

2014. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jó adag lustaság is van benne,ha valaki csak bébiételt ad,de kinek mire van pénze.Én elején,mikor nagyon keveset kapott még,akkor bébiételt adtam.Mikor már több üveg ételt evett egy nap (hamar ez volt szóval nem sokáig élt bébiételen),akkor főztem neki.Most 19hós lesz és szokott kapni bébiételt is ha nem főztem vagy nincs rá keret annyira,vagy csak nem szereti ami van.

Gyümi babakaja mindig van itthon,mert ugye hát marha drága a boltban simán a gyümölcs.De nem szereti annyira őket.Tejpépet bolti tejpépből csinálok,tejbegrízt meg bolti tej és grízből.

2014. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én először üvegeset adtam neki (ez kb addig tartott, amíg harmad, vagy fél üvegeket evett meg egy evésre) és mellé tejpépet. Később többnyire főztem neki, és elég sok házi gabonapépet kapott különböző pelyhekből, és (bolti) gyümölcspüréből. Ha nem volt kedvem főzni, akkor is üvegeset kapott. Mindkettőt elfogadta. Pont nem érdekelne, a helyedben, hogy erről kinek mi a véleménye. Hogy jön ahhoz akár egy ismeretlen, akár egy ismerős, hogy így alkosson véleményt? Elmondhatja, hogy ő hogy csinálja, de a többit tartsa meg magának.
2014. ápr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És ha lusta vagy, akkor mi van? De tényleg... addig amíg a baba nem látja ennek kárát (pl. ha még egy évesen se evett soha házikosztot az azért igencsak gáz lenne) addig nem tök mindegy? A lényeg, hogy Te jól érezd magad a babáddal és a maximumot tudd neki adni Magadból... ha babakajából tudsz neki minőségit venni és nem valami vacakkal eteted, akkor édes mindegy, hogy szívatod e magad a főzéssel minden nap vagy sem.


A kérdésre válaszolva: én szeretek neki főzni és szoktam is, de (igen, bevallom), ha nincs hozzá kedvem és épp van olyan babakaja amit rég evett és finom (mindig megkóstolom én is), akkor azt kapja. Szigorúan csak olyat aminek (szerintem) nincs vacak konzervíze. De a lénye, hogy gyakran kap az én lustaságom miatt babakaját... szerintem jobb mint egy héten ezredszerre is cukkini főzeléket enni, mert épp az van itthon és nem jut eszembe jobb.

2014. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!