Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állíthatnám le finoman...

Hogyan állíthatnám le finoman az ismerősömet?

Figyelt kérdés
Egy idősek a fiaink, 7 hónaposak. Az én fiam forog mindkét irányba, kúszik, négykézláb próbál mászni. Nem próbál felülni és felállni sem magától, de kúszással/mászással bejárja a lakást, nem áll meg egész nap, csak amíg alszik. Az ismerősöm babája nem kúszik, nem mászik, ritkán forog, de állítása szerint egyedül felül és feláll. Viszont megállás nélkül azon lovagol, hogy az én fiam még nem ül és áll, vigyem el orvoshoz. Minden nap összefutunk, mert egy környéken lakunk, ráadásul közös a védőnőnk és a gyerekorvosunk is. Odáig fajult az aggódása, hogy állandóan ír facen is, hogy higgyem el, ő nem akar rosszat, de beszéljek orvossal, sőt múltkor a védőnőnek is elpanaszkodta, hogy nem ül a fiam. A védőnő megnyugtatta, hogy nem is kell ülnie, ne aggódjon ezen, de ő nem állt le. Már kezd untatni. Mivel állíthatnám le? Ha találkozunk, én mindig "sietek", de nem gond, mert siet velünk, és csak mantrázza, hogy az ő fia milyen ügyes, bezzeg az enyém, de ne aggódjak, tornával ezt helyre lehet hozni stb. Minden közös ismerősünknek is elújságolta már, hogy le van maradva a babánk, már nem egy közülük hívott fel megrémülve, hogy mi történt, persze elmondom nekik, de akkor is.
2014. ápr. 29. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kerek perec a szemébr mondanàm hogy elég volt!!!nem hagynàm annyiban!Milyen baràtnő màr az ilyen!!
2014. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan megmondnám neki,hogy semmi köze hozzá. Egy 7 hós gyereknek nem kell még ülnie és főleg nem állnia... Jóhogynem szaladjon...
2014. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

kiposztolnám a fb-re h a gyerekemmel minden rendben ellenben a híresztelőnek nem ártana egy látogatás a dilidokinál :-)


am meg legközelebb leüvölteném a fejét és elküldeném a búsba ....

2014. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

elkezdeném elhíresztelni h a babája valszeg beteg mert még mindig nem forog és tuti downkoros meg aspergeres meg mit tudom még mi

és elkezdeném mondani neki is ez nem jó így vigye szakorvoshoz a gyereket

mert hát olvastad és ezek pont olyan tünetek

és a összes ismerősném elhíresztelném h baj van a gyerekével de titkolja mert hát ......


szal ugyan azt ami ö csinál veled :-)

2014. ápr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy rendesen kitakarított-e és főzött-e a férjének vacsorát, és ha nem, kezdj el látványosan aggódni.

Mellesleg megnézném azt az ülést és állást, lehet ő pakolja az adott helyzetbe a gyerekét, és nem is magától csinálja. Látogasd meg, tegyétek le egymás mellé a babákat, és nosza!

2014. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megmondanám neki,hogy egyszer és mindenkorra fejezze be,a babám egészséges,az ő társasága pedig számomra nem kívánatos a továbbiakban .
2014. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy lehetnek ilyen idióta emberek...?
2014. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg kell neki mondani, hogy foglalkozzon a saját gyerekével ne a tiéddel! Majd te eldöntöd hogy mikor látod indokoltnak hogy elvidd a babádat az orvoshoz!
2014. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az ismerősöm babája nem kúszik, nem mászik, ritkán forog, de állítása szerint egyedül felül és feláll."


Ha nem hagyja abba, akkor kezdj el prédikálni neki arrl, hogy a kúszás és mászás milyen fontos mozgásfejlődési lépcsőfok és hogy komoly problémákat jelenthet ha kimarad, míg a késői felülés, felállás semmit nem okoz... Olvasson kicsit utána.


(Úgy mellesleg az ő babájának se lesz gondolom semmi baja, hisz ráér a mászással, de tény, hogy ezerszer fontosabb az, hogy másszon sokat, mint az, hogy 7 hónaposan üljön vagy álljon)

2014. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!