Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó húsban van, szereti a...

Jó húsban van, szereti a hasát megjegyzések, titeket nem zavarnak?

Figyelt kérdés
Adott egy szép, egészséges, formás, érett, jól táplált baba, aki sok bókot is kap bőségesen (joggal). Majd kicsattan az egészségtől, semmi háj, toka stb, de igazi babás formák. Vannak vékony, karikás szemű babák is, kisebb fejű babák is, igazán hurkás, tokás babák is, ő nem olyan. Rendszeresen hallom viszont a fenti megjegyzéseket, amik engem borzalmasan zavarnak. Egyrészt mert nem igazak, a gyerek nem nagyevő, sőt nagyon szolíd az étvágya, egyáltalán nem is kövér, másrészt ilyen megjegyzést én illetlenségnek tartok, mert idegen felnőttek sem mondanak egymásnak ilyent, hogy maga biztos szereti a hasát, stb. Nem értem, egymás gyerekéről miért gondolják egyesek, hogy megjegyzéseket tehetnek? Főleg ilyeneket. Biztos vagyok benne, hogy ha egy gyerek ezt hallja idegen felnőttektől, akkor kiválthat belőle egy kisebbrendűségi érzést és táplálkozási zavaros is lehet később. Akárhogy is van, még egy gyerek is kihallja, hogy azt mondják róla ezzel, hogy kövér. A legjobb, amikor kövér felnőtt tesz ilyen megjegyzést, legszívesebben mondanám, hogy nézzen tükörbe. Vagy egy másiknak, hogy a fogai már régen láttak fogorvost, stb. Vajon mennyire örülnének? Aggódom a gyerekemért az ilyen felnőttek miatt, mert már abban a korban van, hogy megért mindent, sokszor a mögöttes tartalmakat is. Leginkább ezért zavarnak ezek a közvetlenkedő mondatok. Egyes felnőttek már a gyerekeket is fogyókúrára buzdítanának, ez az eredménye annak, hogy mindenhol a soványt tartják szépnek, azt kultiválják, mégha egyébként ronda is vagy egészségtelenül néz is ki.
2014. máj. 3. 01:38
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

A jó húsban van nem azt jelenti,hogy kövér.Őszintén milyen megjegyzés felelne neked meg,ami illene a tökéletes babádra?

Ez hiszti.

2014. máj. 3. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Mar ne is haragudj, de szerinted egy baba megis mit ért a "jo húsban vagy" illetve a "szereted a hasadaz" kifejezésekbol???
2014. máj. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
92%
Nyilván az van emögött, hogy te nagyon is tisztában vagy azzal, hogy a babád picit dundibb az átlagnál és fáj ha ezzel szembesítenek. Ne törődj vele, tápláld egészséges ételekkel. Ha kis ropi gyerek lenne, akkor azért piszkálnának.
2014. máj. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Figyu, 31 vagyok, a mai napig hallgatom néha anyámtól, hogy milyen jó hurkás baba voltam. Még nincs étkezési zavarom. 40 éves korom körül számítsak már rá, vagy még kihúzom úgy 20 évig étkezési zavar nélkül?
2014. máj. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
A mi családunkban is van egy imádnivaló, "jó húsban lévő" kisbaba. Gyönyörű és tökéletes, aki "szereti a hasát". Bárhogy is vesézem, nem találok benne kivetnivalót, hiszen ezek pozitív megjegyzések, ha egy gyerek jó evő, akkor egészséges is (persze ez fordítva nem igaz!)
2014. máj. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én lányom is jó húsban van,imád enni és mégsem kövér. 88 centi és 11,6 kiló. Szokták mondani ,hogy jó húsban van,meg milyen óriási.És?! Genetika,ettől függetlenül nagyon szép kislány.Holnap lesz 19hónapos.

Engem mindig piszkáltak,hogy kövér vagyok.Nem lettem étkezési zavaros,bár hajlamos vagyok unalomból enni.De legutóbb pl azt kaptam meg,hogy elöl deszka hátul léc vagyok.Kövérnek 171/86al számítottam,csontosnak meg 171/56-al...Most vagyok úgy 62kiló.Igen,én kövérnek látom magam ugyan,de ettől függetlenül ha nagyon akarok,tudok tenni ellene.Nem kell fogyóztatni egy gyermeket,de ha tényleg hajlamos a hízásra,akkor igen is oda kell figyelni.Pl egy olyan magas gyermek,mint a lányom,tehát 88centi és ehhez 14-15kiló,esetleg több,az rengeteg.Annak igen is oda kell figyelni a táplálására.És ha pl piszkálnak egy 170centis 90kilós embert,hogy kövér,tud ellene tenni és nem azzal,hogy anorexiás vagy bulémiás lesz,hanem simán ésszel eszik és sportol.

2014. máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túlaggódod...szerintem nincs ebbe rossz. Nem malacozzák, disznózzák, hájasozzák stb. Ez a jó húsban van ez ilyenkor csak annyi, hogy nem egy alultáplált, sovány kisgyerek. Inkább pozitív csengése van számomra. Én is szoktam a lányomnak mondani mikor játszok vele, vagy gyúrkászom a kezét, hogy " de jó kis husikád van", van hogy néha viccesen bele is harapok pedig ő már 6 éves és jókat röhögünk ilyenkor. Egyébként az, hogy fogyókúrára buzdítaná sok szülő a gyerekét az hülyeség, nem normális dolog. Viszont sok gyereknél meg az van, hogy már a normális súlyhatár tetejét súrolja, vagy átesik a gyerek a túlsúlyos kategóriába ami már lehet nem egészséges és igenis oda kellene figyelni a táplálkozására jobban, meg a mozgására, de le tudják annyival, hogy "jó húsban van a gyerek" holott már régen a kövér kategória, sokszor a szülő nem akarja belátni, hogy már a normál súlyhatár felett van a gyereke és letudja annyival, hogy "majd nyúlik még", "úgyis sokat nő a nyáron", stbstb.
2014. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!