Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Melyik pelenkát...

Segítség! Melyik pelenkát vegyem? A többi lenn!

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka vagyok és pont emiatt szeretnék tanácsot kérni. 3 hetes a kislányom, eddig a Libero Baby Soft 1-est használtuk, de le kell cserélni, mert a combjain nyomot hagy a gumírozott rész... próbaképpen vettünk 2-es méretű gazdaságos pelenkát(10db-os), de az meg túl nagy. Nem tudom, hogy most vegyek más fajtájú(aminek nincs comb gumírozása??) 1-es méretű pelenkát VAGY már 2-es méretű kell??? A lányom most 3500gramm és a libero 5kg-ig jó...ezért nem értem. Meg ha esetleg tapasztalatokat leírnátok nekem, hogy nektek melyik fajta vált be(minőség,ár/érték), megköszönném. :) Sokat olvastam pl a DM-es, Mülleres pelenkákról, hogy jók, azokra is kíváncsi lennék. :))) Várom a válaszokat! Köszönöm.
2014. máj. 3. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Én most 2-es méretű Mülleres pelust használunk, én meg vagyok vele elégedve. Mindenképp 2-es méretet vegyél neki. Én használtam 2-es Liberot és 2-es Pamperst is. A Liberónál nem volt baleset, a Pampersnél is csak kétszer. De ha husis a babád, akkor inkább Pamperst vegyél, ne Liberot. DM, Rossmann sajátmárkások is jók.

Gazdaságos pelust ilyen pici babának nem vennél, max. csak Dada pelust.

2014. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Èn a pamperst szeretem illetve az olyanokat aminek gumirozott a derèkrèsze.
2014. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a libero és a baby love (dm-es) vált be. A fiamnál amikor 3500 gramm volt, akkor még 1-est használtunk. Mi próbáltunk pamperst (premium care és active baby) is, de az nekünk nem vált be. A mi fiúnk mondjuk vékonyabb fajta volt mindig is.
2014. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
dm babylove-os vált be nekünk hasonló problémánál,illetve volt,hogy 1-el nagyobbat kellett venni pelusban,kilóban hiába lett volna elvileg jó a kisebb.
2014. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden pelus nyomot hagy, mert ha nem, akkor kifolyik belőle, amúgy a Libero tényleg jobban passzol a vékonyabb babákra, a combosabbakra a Pampers jobb.
2014. máj. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Az első válaszolónak írom, hogy nem gazdaságos pelenkát szeretnék használni, csak próbaképpen vettünk 10db-osat, hogy a 2-es méret mekkora rá. Emiatt is kérdeztem, hogy a gumis probléma miatt meg, hogy a 2es nagynak bizonyult, hogy más fajta pelust vegyek csak 1-es méretet vagy liberot de 2-eset. :)

Amúgy "átlagos" alkatú, de a combija picit husis. Barátnőm fia meg inkább vékonyabb és hozzá képest combos :) Amúgy a babacsomagba kaptunk teszt pelust a pampers premium care-t aminek tetszett az anyaga is, csak újszülötten az még nagy volt rá(2900g-al született). És azon gondolkodtam, hogy abból vegyek e egy csomaggal. Csak ahhoz drága, hogy megvegyem, aztán ne tudjam használni. :/

2014. máj. 3. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 3400/56al született.Kezdettől 2es pelusa volt.Liberó nem vált be,auchan se,fehér tesco sem.Mindből kifolyt minden.Különböző méretekben voltak különböző korában.Rossman sajátmárka nagyon jó,zöld tesco is és a gazdaságos dada is.Zöld tesco a legnagyobb,aztán dada,majd rossman sajátmárkás.Pamperst sem szerettem,se a narancsot se a zöldet.Tesco meg rossman a legpuhább.Nekem most 5os dadat hord a kicsi.Elvileg az 12kilótól van,ő 11kilótól hordja,mert a kisebb nyomot hagy.És pedig nagyon hosszú gyerek is.
2014. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem túl sok választék van a környékünkön, a helyi boltokban sajnos csak nagyobb méretű(3-4es) pelust lehet kapni és abból sincs nagy választék...ahova szoktunk járni bevásárolni ott DM,eurós bolt van, én valószínű az előbbibe fogok járni. Van tesco is, de oda csak ritkán járunk. A Dada pelenkát hol lehet kapni?
2014. máj. 4. 07:42
 9/9 anonim ***** válasza:
A rossmanos 2-es pelenkát használtuk. Nagyon szerettem, de a nagyobb méret ebből nem volt jó valamiért. Próbáld ki, az ára is jó.
2014. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!