Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babámat hogyan szoktassa...

6 hós babámat hogyan szoktassam rá az ujjára inkább a cumi helyett? Cumi fóbiámmal nem bírom már tovább.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a babáknak 1 éves korukig kb. kell, hogy le tudják vezetni a szopi ingert, nyugtatásképp cumival vagy az ujjukkal.

Lánykám eleinte ujjszopizott, de leszoktattam a cumi javára. Most cumizik, de nem bírom már idegekkel.

Attól félek lenyeli.

Éjszaka emiatt többször kelek hozzá, holott ő alszik, hoy megnézzem, szegényt megrázom picit, hogy él-e még.

Nappal le sem veszem róla a szemem, többször hirtelen rákiáltottam, hogy hééé, mert azt hittem, lenyeli.


mindig féltem ezektől a dolgoktól, de most szerintem túlzásba vittem.


mit tegyek? éjjel vagy 10x megyek be hozzá, a férjem azt mondja, hogy beteges.


viszont a babám szeret cumizni

akkor legyen inkább az ujja, azzal nem tud megfulladni, majd leszoktatom, ha, nagyobb lesz.



2014. máj. 4. 10:45
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

vagy ha csak simán elvenném a cumit, akkor meg sírni fog, ugye?

nem tudom mit tegyek

2014. máj. 4. 10:51
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a férjednek beteges, csak azt tudnám akkor minek szoktattad rád a cumira.
2014. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne add neki oda, és akkor megtalálja az ujját, de inkább magadat próbáld rendbe tenni. Elárulom neked, hogy nem cumitól szoktak a babák/gyerekek megfulladni. Ezzel még sohasem hoztak be babát/gyereket hozzánk, de mindenféle más aprósággal és étellel igen. Mi lesz, ha a szilárd táplálékot fogod bevezetni? Még előtte keríts egy szakembert, mert abba beleőrülsz.
2014. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkora cumit vegyél neki, amit nem tud bekapni.

Az én 6 hónapos lányom is szeret cumizni, azzal is alszik, ha kiesik a szájából egyedül vissza tudja tenni. Ha nem a jó végét kapja be, addig forgatja, míg nem sikerül. Soha meg sem fordult még a fejemben, hogy meg tudna fulladni a cumitól.

Bezzeg ha az ujját gyömöszöli a szájába, nem egyszer kezdett már öklendezni, mert az ujjait viszont képes a torkáig benyomni. Én jobban félnék az ujj szopás miatti hánytatástól...

2014. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az előttem szólókkal, és egyáltalán nem rosszindulatból írom, de tényleg magadat kéne kezel(tet)ni, a cumi elvétele csak tüneti kezelés lenne. Ha nem lesz cumi, akkor majd valami másra vetíted ki a félelmeidet. Szóval itt az alapproblémán kéne segíteni, ami a fejedben van. (A legtöbb ember fejében van valami probléma, szóval nem azt mondom, hogy őrült vagy! :D)
2014. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
azért vannak a cuminak korhatár besorolásai,mert a szárny kialakítása miatt így nem tudja lenyelni.
2014. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondta a védőnő, hogy inkább cumi legyen, mint ujjszopás. mert a cumi egy idő után elvehető, de az ujj mindig kéznél lesz, igy megvan a lehetősége, h sokáig ujjszopós legyen, de a cumi eltüntethető.
2014. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább cumi-párti vagyok. Számomra elképzelhetetlen, hogy lenyelje a cumit. Annak idején én az ujjamat szoptam, eltartott vagy 10-11 éves koromig és meg is lett az eredménye, csúnya kiállóak a fogaim. Cumi jobb, később el lehet tőle venni, de az ujja mindig ott van... :(
2014. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
nézzétek, mindenkinek van valami fóbiája, nekem speciel ez a fulladásos dolog, nem tudok ezen változtatni, azért köszi,hogy engem küldtek el orvoshoz, kedvesek vagytok....
2014. máj. 4. 12:17
 10/20 A kérdező kommentje:

na szóval, mondjuk voltam orvosnál és nem segített, akkor?


a szilárd tápláléktól nem félek, én csak a kisebb tárgyaktól félek, cumi, gyűrű, legó stb.


nekem egyszer megakadt a torkomon egy gyűrű... :) 1,5 éves voltam azt hiszem..

2014. máj. 4. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!