Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a 4 hos...

Hogy szoktassam le a 4 hos lányomat az éjszakai cumi ügyeletről?

Figyelt kérdés
csak cumival alszik el, aztán persze mikor alszik kiesik a szájából, de ha megébred keresi, és nekem fel kell ugrálnom néha oránként is, hogy odaddjam neki, mert anélkül nem alszik vissza. aztán ha 5 percenként veszi észre, akkor 5 percenként kelek. ma már elég fáradt vagyok....
2009. nov. 30. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne add vissza neki. Sírni fog de talán a következő éjjel jobb lesz már nélküle. Mást nem tudsz csinálni ha már rászoktattad, ahhoz még pici, hogy pl "elvigye a Mikulás...".

Kitartás!

2009. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nappal is müködhet? talán akkor jobb elkezdeni nem? ébren vagyok, nem fáraszt, aztán folyt köv éjszaka....
2009. nov. 30. 13:46
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem igen, működhet nappal is. Próbáld nem odaadni, még ha sír is. Simogasd,beszélj hozzá, de ne add oda a cumit.
2009. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
most is probálom, de egyszerüen nem hagyja abba a sirást... ha nem adom neki.. nem nyugszik meg...:(még akkor sem, ha simizem, beszélgetek hozzá...
2009. nov. 30. 14:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Aztmondják hogy csak pár napig tart és utána megszokja, csak következetesnek kell lenni. Vagy megvárod amig megtanulja megkeresni, de az több idő.

Beszélj hozzá hallgassatok zenét, valahogy próbáld lefoglalni. Szerintem másképp nem megy, csak ha nem adod vissza neki egyszer sem!

2009. dec. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még nagyon pici ahhoz,h leszoktasd a cumiról.Nekem 1 éves koráig kérte,de 6 hónapos kora után már magától is megtalálta és berakta a szájába.Hogy ne kelljen sokat keresnie 3 cumit is tettem a fejéhez,valamelyik a kapálózás közbe csak a kezébe akad.

Nem rémiszteni akarlak,csak én nagyon féltem a csecsemőhaláltól,és az orvos azt mondta,h amelyik gyerek cumizik,annál nem áll fenn a veszély.Én ezért sem szoktattam le róla,1 évesen magától hagyta el.

2009. dec. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is cumizik.

Ő is 5-6 hónapos volt amikor egyedül bevette, megtalálta.

addig kitartást. Fogszabályzos cumit vetem neki és a fogzásnál szegény annyit rágja. én már probáltam elvenni , ki is bir kb 2 napot aztán mindig beindúlt egy újabb fog és nem birja tovább és akkor 3-4 napig még véletlenül sem engedi ki a szájából, evésnél is úgy kellet kitépni.

Én bizok benne ha picit nagyobb lesz megmagyarázom neki és majd leteszük mi is. Következetes anyuka vagyok de jobb lenne ha az úját szopná?? Mert nem hűlye ám az a gyerek!

2009. dec. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is cumizik, és tényleg úgy van, ahogy az utolsó válaszoló írja.

Ha nincs kéznél a cumija (mondjuk ilyen csak napközben van nálunk), akkor kéznél van a keze... :-)


Éjjel még mindig én adom neki vissza a cumit, pedig már 10 hónapos... szóval nem törvényszerű, hogy nekiáll keresgélni az éjszaka közepén...

2009. dec. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13 hós a lányom, neki a gyürmije van, azt szopizza, de ha éjjel kiesik a szájából és nem találja, (van hogy csak egyszer, van hogy 10-szer is egy éjjel, ) akkor még mindig kelek hozzá, visszaadom neki és alszik. Nap közben is ezzel alszik el, de már szinte csak alváshoz használjuk, vagy ha meg kell nyugtatni és máshogy már nem megy. (eddig kimosni is alig tudtam elcsórni tőle.) Kitartás!
2009. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi minden választ... jo látni, hogy nem vok egyedül :D

azért kicsit fáraszto éjjel minden félorában orában felkelni, de hát ha máshogy nem megy..... meg igazándiból már elvenni nem is akarom tőle nagyon, mert ugy gondolom, hogy ha alszik, ez nyujt neki biztonság érzetet... uh.. inkább visszaadom neki...uff :D

2009. dec. 11. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!