Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám még nem tud...

8 hónapos babám még nem tud kúszni, mennyi idős koráig kell megtanulnia?

Figyelt kérdés
Átfordulni is később fordult, 7 hónaposan, voltunk Dévényesnél és azt mondta nincs semmi gond! De most a kúszás miatt aggódom! Hason körbe forog a tengelye körül, de előre nem akar! Meddig várjak, vagy mit tegyek? Még "kutyázni" sem akar :(((

2014. máj. 5. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen elméletileg már kellene kúsznia.

Olyan 7 hónapos kortól kúsznak a babák többségében, 8 hónaposan már a mászás kezd alakulni.

De szerintem ha szakember azt mondja, hogy semmi gond, akkor majd később csinálja.

A fiam elég sok mindent korán kezdett el mozgásügyileg, tehát 6 és fél hónapos kora óta tud ülni, 7 hónaposan önállóan felállt a kiságyban, nem ment semerre, csak felállt, 11 hónaposan meg már stabilan járt, viszont mászni csak 10 hónaposan tanult meg. Míg átlagosan olyan 8-9 hónaposan már másznak a babák. Ehhez képest a fiam tényleg csak 10 hónaposan tanult meg mászni, 1 hónap múlva meg már járt.

De kérdezd meg a gyerekorvost, hogy ő mit gondol, hogy szerinte ez gond-e.

2014. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9 hónapos korig kell kúszni ( és 11 hónapos korig mászni), úgyhogy egyáltalán nincs elmaradva a babád.
2014. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, nem is fog, az én nagyobbik lányom se kúszott soha, de tényleg soha, helyette gurult, 6,5 hónapos korától ugyan kutyázott, de csak kerek 8 hónapos fordulóján kezdett mászni. Nála, és úgy tűnik a csütörtökön 8 hónapos lányomnál is kimarad a kúszás, dettó ugyanazt, és ugyanúgy csinál mint a nagy anno, gurul, de villámgyorsan és oda ahova akar, kutyázni mondjuk csak 7 hónapos korában kezdett, de 2 hét múlva már rájött hogyan lehet abból ülni, jelenleg még mindig nem mászik, bár próbálkozik, de kényelmesebb üldögélni és pakolni egész nap. Szerintem ne aggódj a kúszás miatt.
2014. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 2. jól leírta. Az én kisfiam 8,5 hónaposan kezdett kúszni, 10,5 hónaposan mászni. 13 hónaposan elindult. Semmit sem siet el, de ha rájön valamire, akkor már nagyon stabilan csinálja. Most 2 éves, fut, mászókázik, mint bármelyik más gyerek. Nincs lemaradva a te babád sem.
2014. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Most egy kicsit megnyugtattatok! Remélem elkezdi hamarosan! Azért is vagyok bajba, mert A fordulás miatt vlltunk Dévényesnél is, meg neurológusnál is, mindketten azt mondták rendben van! Hát ha nem kezd el kúszni vagy mászni, akkor nem is tudom kihrz kellene már elmenni
2014. máj. 5. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért 8 hónaposan kéne tudnia. De felmész Vida Ági oldalára, ott is le van írva. Kúszni, nem mászni, tudni kell.
2014. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!