Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz anyának érzem...

Nagyon rossz anyának érzem magam. Jogosan?

Figyelt kérdés

Összevesztünk a férjemmel egy nagyon piti dolgon.

Először csak vitatkoztunk, addig a karomban volt a 2 és fél hónapos kicsi fiunk. Aztán mikor kezdett durvulni a helyzet(a párom nem, csak én ordítottam) bevittem a gyereket a szobába. Szegény már kint is elég zaklatott volt, de mikor bevittem és letettem egy pár perc múlva elkezdett ordítani. Mi kint veszekedtünk, Ő bent ordított. Ááááááááááá...

Kb. 10 perc alatt lezavartuk a vitát, de ő hallot mindent, érezte a feszültséget és mi hiába kibékültünk ő csak sírt, sírt, sírt vígasztalhatatlanul.Megfürdettük, evett, de 2 perc után el is aludt.

Rohadt rosszul érzem magam, amiért nem tudtam visszafogni magam és kiabáltam. Okozhattunk neki lelki sérülést?Mással is előfordult már ilyen??

Nagyon ritkán veszekszünk. A terhességem alatt és a baba születése óta sem volt rá példa. de most.pont most...ááááá


2009. dec. 27. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

hát nemtudom, elég gáz.

de ha kicsi még a baba akkor nemhiszem h fog emlékezni rá, de ne előtte, és nem is ugy h te leteszed és hagyod orditani a kicsit amig te kinn orditassz.


sorry de ez a véleményem.

2009. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Per pillanat nem okoztatok maradandó sérülést, mert a gyerek memóriája még nagyon rövid, de az biztos, hogy érezte a feszültséget, és ezért volt ő is zaklatott. Lehetőleg ne utólag kelljen bánni ezeket a dolgokat, hanem legyen annyi önkontrollod, hogy a vitát majd utána, ha a gyerek elaludt, és nem hallja akkorra teszitek. Látom mennyire a szívedre vetted, és biztos, hogy legközelebb már tudatosan így csinálod. Most ne aggódj ezen, ezzel még nem ártottál neki.
2009. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan már, ilyen mindenkinél előfordul.

Szép és jó, hogy ne a gyerek előtt, de ilyenek becsúsznak, nálunk is volt már (szerintem mindenkinél)

Amúgy jobb egy ordítozós veszekedés, mint a nyelek egyet és mosolygok, hogy minden jó.

2009. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
54%
Szerintem nem vagy rossz anya.Velem ilyen nem fordult elő,de vigyázz legközelebb ilyen ne legyen!Egy alkalomal nem lessz baja a gyereknek,de több ilyen alkalom,és idegbeteg lesz!Szerintem egy két ordítás,alegjobb családban is előfordul,csak ne feledd:nem mindegy,hogy mennyi!
2009. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez a lelkisérülés-dolog ma nagyon divatos.Ha a síró babát nem veszi fel azonnal az anyauka,akkor lelkisérülése lesz.Ha nem tölti vele minden percér,akkor is.Az eredmény egy hisztis gyerek.

Nem kap mindentől lelkisérülést a kisgyerek.(Ez Amerikából bejött eszme).Természetesen,ha többször is veszekednek a jelenlétében,az már bajt okozhat.ÍPróbáljátok meg a vitáitokat csendben és ne a gyerek előtt rendezni.

2009. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Biztos nagyon feszült volt este szegény, de reggelre elfelejti. Pici még.
2009. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Máskor ne kiabálj, gondolj arra, hogy felzaklatod vele szegény picit... :((
2009. dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát ez az! Ő nem tehet semmiről. Nem vagyok veszekedős egyáltalán, ezért is utálom most magam ennyire. Egy életre megtanultam, hogy mégegyszer előtte nem veszekszem.Nem akarom, hogy abban nőjön fel, amiben nekem kellett.

Köszi mindenkinek!

2009. dec. 27. 23:26
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem hiszem, hogy lelki baja lesz. De ebből ne csináljatok rendszert. Mert, ha ez gyakorivá válik, és ő nagyobb lesz, akkor azt fogja gondolni, hogy ő csinált valami rosszat. Egyébként szerintem egyáltalán nem árt a gyereknek, ha előtte vitatkoznak a szülei (vitatkoznak és nem veszekednek!) Bár ennek később van jelentősége, de egy gyereknek látnia kell, hogy vannak nézeteltérések, problémák, viták, és azt is látnia kell, hogy ezeket a szülők hogyan oldják meg.
2009. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy rossz anya, ne aggódj! Meg nem jegyzi a pici baba, főleg, ha ez egyedi eset volt. Maradandó sérülést pedig biztosan nem okozott neki. Pillanatnyilag nagyon megijedt az biztos, ezért is sírt olyan vigasztalhatatlanul. Most már nyugodjatok meg, vigasztald a babád, szeretgesd, és emlékezz erre vissza, hogy legközelebb ne legyen ilyen. 19 hónapos kislány anyukája.
2009. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!