Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit lehet "rossz" anyának...

Kit lehet "rossz" anyának nevezni?

Figyelt kérdés
Minden lehetséges verzióra, ami eszetekbe jut, kiváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok. A kérdés célja, hogy megállapitsam én az vagyok-e?
2011. szept. 2. 16:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy rossz anya vagy? mondták vagy csak te gondolod? és mi az ami alapján úgy érzed?
2011. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az a rossz anya, aki tudatában van annak, hogy árt a gyerekének, és mégis csinálja. Pl. dohányzó anyukák, kismamák.
2011. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
27%

szerintem az a rossz anya, aki nem a gyerek érdekét nézi, hanem a maga kényelmét. (gondolok itt arra, ha nem megy ki levegőzni a kicsivel, mert fel kéne öltöztetni és az mecerás, vagy ha gyakran plázázni viszi, mert neki az az érdekes, ha mindent megvesz neki, de játszani nincs ideje vele, ha pl.bébikompba teszi a agyereket, mert addig "elvan" és nem kell vele törődni, de a gyerek gerincét ezzel rontja, vagy ha sokszor ad neki gyógyszert, csak azért hogy csöndben legyen, ne nyűglődjön.)


persze, a másik véglet, a mindent feláldozok, mindent odaadok sem jó. szerintem ott a határ, hogy jót tesz-e vele, vagy nem.

2011. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Van, hogy nincs már türelmem hozzá és a sirás kerülget, mert szinte egész nap (kivéve mikor alszik) kézben van, mert nincs még ugye el egymaga, hiszen még nagyon kicsi, nincs két hónapos és van, hogy nyűglődik a kezemben én meg már kicsit ingerültebben beszélek hozzá, hogy "mi bajod van?" nincs segitségem, fáradt vagyok és kimerült, és igen, tudom nem ő akart megszületni, hanem mi akartuk! bűntudatom van, hogy rossz anyja vagyok, mert nem vagyok elég türelmes!
2011. szept. 2. 16:26
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Hú a betyár mindenit akkor én nagyon rossza anya vagyok....és erre itt és most döbentettek rá!!!Az én kicsikéim imádják a kompot nem azért teszem bele mert legalább elvannak hanem mert látni kellene hogy kotornak vele és mennyire imádják..basszus mit tettem???:(Most is a járókában vannak játszanak gagyognak de nem velem vannak ajaj mit tettem???nem azért teszem őket a járókába mert addig sem kell velük foglalkozni hanem mert imádnak benne lenni és így legalább nem lesznek azok az anyám asszony katonái,hisz tudják hogy nekem is van dolgom...na de gyorsan ki is lépek mert mindjárt írja az a fantasztikus anyuka aki csak a gyerekével van hogy ahelyett hogy velük lennék itt gépezek!!!Hát nem tudom elgondolkodtató hisz a jó anya az aki mindig mindent megenged a gyerekének és ott van ha csettint a gyerek...nos szerintem nem ezzel csak árt a gyerkőcnek.A jó anya ott van ha a gyermek beteg,szereti a gyermekét,ellátja,segíti,neveli...és kész!!!Ha szereted és gondoskodsz róla akkor már jó anya vagy!!!:))
2011. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már mitől lennél te ezért rossz anya??Miért kell magad emiatt emészteni...azt hiszed mindenki olyan türelmes mint ahogy ide ki szokták írni jaj el ne hidd????!!!!!!Nem vagy rossz anya csak szoknod kell az új állapotodat:))csak előre néz és amikor majd már kezd kialakulni az értelme annál könnyebb lesz hidd el nekem én is keresztülmentem ezen:))Ne csüggedj!!Szeretsd a kicsikéd és meghálálja:))
2011. szept. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Miért rossz anya az aki dohányzik?Gondolom senki nem ad a gyerek kezébe is egy szál füstölgő cigit!!!!!!!!!

Én pl dohányos anyuka vagyok,mégsem érzem magam rossz anyának!Attól még,hogy cigizek,ugyanugy szeretem a gyerekemet,gondoskodok róla.


Hogy a kérdésre is válaszoljak,szerintem pl az a rossz anya aki sz@rik a gyerekére,nem gondoskodik róla,esetleg még bántja is.

2011. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dohányzós dolog hülyeség. Az én unokatesóm is cigizik, van 2 kisgyereke, de ettől még az egyik legjobb anya szerintem a világon.


Szerintem az a rossz anya, aki bántalmazza a gyerekét és nem foglalkozik vele.

2011. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

16:30!!!

Teljesen egyet értek veled!!!!Nekem szokott kompba,járókában lenni,sőt most a kiságyában játszik.Na és????Szerintem sem ezen múlik a jó anyaság.Pedig egy pillanatra meghökkentem,de ahogy elolvastam a hozzászólásod rájöttem hogy jól gondolom és ez egy nagy marhaság.

Amúgy én is ki szoktam jönni a sodromból,de itt szerintem minden anyuka.Ez miatt ne érezd magad rossz anyának.Én is kérdeztem így ahogy te hogy mi bajod van?Nekem is nagyon nehéz volt eleinte amikor az egyik pici a másik kicsi volt...de már könnyebb.Lesz ez még így se :)))))

Szerintem rossz anya az aki alkoholista,hagyja hogy elvegyék tőle a gyerekét,majd később amikor pénzt lát benne vissza akarja kapni,nem szereti,nem gondoskodik róla stb.

2011. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az aki elhanyagolja a gyereket, felugyelt nelkul hagyja olyan helyzetben ahol veszelj erheti, erezteti a gyerekkel, hogy semmit sem er. Egy gyereknek szuksege van szeretetre, apolasra, babusgatasra. Figyelmen kivul hagyja es nem akadalyozza meg a gyereke rossz szokasait, viselkedeset.


Emberek vagyunk es nem gepek, ezert barki hibazhat. A gyerkneveles nem egyszeru folyamat es rengeteget tanulunk belolle. Mindig nem lehet mosolyogni es jokedvu anyanak lenni. Gondok, helyzetek vannak az eletbe amiket meg kell oldani es neha az ember elfarad. Nem vagyunk rossz anyak attol, hogy valami nehezen megy es neha kiborulunk vagy ugy erezzuk fogytan az eronk. Arra viszont oda kell figyelnunk, hogy amit a gyerekek az elso evekben tollunk tanulnak azt viszik egy eletre tovabb. Mi inditjuk oket utnak. Neha ha dolgok nem sikerulnek ugy ahogy szeretnenk akkor borusabban latjuk a vilagot es egybol rossz anyanak erezzuk magunkat pedig nem igy van. A faradsag nagy ellenseg, foleg a te idoszakodban kerdezo. Ilyenkor nem is szabad donteseket hozni, emeszteni magad mert feleseleges. Minden kezdet nehez, nem csak te erzel igy, nehogy azt hidd!!

2011. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!