Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél a kisfiam a korabeli...

Fél a kisfiam a korabeli babáktól. Rossz anyának érzem magam. Valamit elronthattam?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kisfiam és most elkezdtünk járni egy csalaádhoz akiknek egy idős kislányuk van. Ma voltunk másodjára, és ahogy megszólal a kislány az én fiacskám sirni kezd. A kislánynak jóvalhangosabb az alap hangja mint az én fiamnak. Vigyem még oda eröltessem még a kapcsolatot, vagy inkább más babához vigyem?
2011. márc. 9. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyan, ilyeneken ne is idegesítsd magad! Én fiam is ilyen. Majd elmúlik. Saját déditatájától fél. Nem rontottál el semmit.
2011. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Házasodni készül a fiad,hogy kötelező ismerkedés van??:-))Minél jobban erőlteted,annál rosszabb.Különben is félhet,mert fogalma nincs,hogy mit akar tőle a másik gyerek,meg hogy ott fogják-e hagyni,vagy most mi is van??De különben Neked sem színpatikus mindenki,Mért gondolod, hogy a gyereknek igen???Nem vagy rossz anya.Menj a barátnőidhez,de ne várd el,hogy a gyerek lemásszon az öledből és intenzív dominózásba kezdjen egy vadidegen sipitózó, mozgó izével,akit csak ritkán lát.
2011. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van! Gondoltam társaságba kellene vigyem vele egykorú babákkal hogy majd amikor bölcsibe kell beszoknia könnyebben illeszkedjen be. Gondoltam időben elkezdem. Na meg neki is kell egy kis kimozdulás más környezet ne legyen minden nap ugyan olyan. Elkeserítő látvány volt hogy csak sír és ölel engem. Nem akartam ráeröltetni. Majd el jön ennek is az ideje. Köszönöm jobban érzem magam.
2011. márc. 9. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.Menjetek nyugodtan.De ne akard letenni a gyereket.Ücsörögjön az öledben.Te beszélgess,és ne foglalkozz a gyerekekkel.Nem kell neki mondogatni,hogy jaj menj az aranyos Marikával játszani.Majd ha akar,és felmérte,hogy biztonságban van,akkor majd elindul magától.
2011. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát nálunk pont fordított a helyzet. a lányom 14 hós, és megőrül a gyerekekért. az mindegy, hogy kisebb nála, vagy nagyobb, csak gyerek legyen. Nem szoktattam én semmihez, egyszerűen ilyen. Persze ez nem most kezdődött, már korábban is érdekelte a többi gyerek. Érdekes, ahogy közelít egy hasonló korú gyerekhez, vidáman, mosolyogva, szinte újjonva. Viszont sajnos több gyerek ettől a nagy "hévtől" megijed, hátrál, ilyenkor én érzem magam rosszul, próbálom a másiktól elvonszolni. Pedig nem akarja bántani a többieket, tud simogatni, nem veszi el a játékát, egyszerűen csak meg akarja érinteni, fogni.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak:-) szerintem nem kell feladnod a társaságot, de eröltetni sem szabad. Nézzétek a többi babát séta közben, esetleg egy játszótérnél meg lehet állni, ott is nézheti a többi játszó gyereket. Akár még hintázhattok is egyet. Ekkora babák valójában nem azt igénylik, hogy velük azonos korúval játszanak, talán 3 éves korig nem is igen játszanak el egymással, de a jelenlétük mindenképpen segítik a szocializációt.

találkozhatnátok esetleg séta közben is, mindkét gyerek a megszokott kocsijában ülve nézegetné a másikat. Vagy, ahogy az előttem szóló is írta, vidd el a családhoz, de hagy időt, hogy a fiad feloldódjon, addig legyen a kezedben, amíg jól esik neki, vidd el az egyik kedvenc játékát. De az is megoldás, hogy ők jönnek hozzátok, így a fiad a hazai pálya előnyeivel talán nyugodtabban fogadná a kicsit harsányabb kislányt. megjegyzem, hogy idegen helyen nem is biztos, hogy olyan harsány lenne.

2011. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

AZ én fiam 15 hónapos és a kisbabáktól is fél. Ha nem adnak ki hangot, akkor nem annyira vészes, de ha már elkezdenek gügyögni, vagy ne adj isten sírni, akkor az én fiam olyan ordításba kezd.

Pedig hetente 1x találkozunk ismerősökkel, akiknek ugyanilyen korú kislányuk van. Eleinte nem volt gond, de olyan 8 hónapos korától megváltozott.

Nagyon el vagyok keseredve, mert szinte nem lehet menni sehova Vele, ha nem akarjuk a sírást hallgatni vagy másokra ráerőltetni. Úgy gondolom, nem miattunk alakult így, hanem Ő ilyen. Reménykedtem, hogy javulni fog, de lassan már 1 éve ilyen, és csak egyre rosszabb.

2011. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát és a tanácsokat. Az utolsó válaszadóhoz írom!

Pont ez van nálunk is, ha csenben van az adott baba addig nincs baj, de amint megszólal kész, eltörik a mécses. Megijed. Abban bízzunk hogy kinövik minél hamarabb. Gondolom nem lesz ez mindíg így. Azért szerintem az a jó ha nem zárkózunk el a külvilágtól hanem visszük gyerekek közé.

2011. márc. 12. 20:04
 8/8 Ferácska válasza:

Kedves Kérdező!

Szeretném megkérdezni, hogy 2011 óta mennyiben változott a kisfia hozzáállása a korabeli hangosabb, hirtelenebb társaihoz? Bölcsibe, oviba szoktatásnál volt e különösebb nehézség, esetleg szépen elhagyta? Mi a titok akkor? Kisfiam jelenleg 16hónapos, és az emberek felé nyitott, nagyobb gyerekeket imád, de korabeli hangosabb gyerkőcöktől gyakran fakad sírva, vagy hátrál meg. Válaszát előre is köszönöm!

2018. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!