Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erzett mar vki hasonloan? 4...

Juland kérdése:

Erzett mar vki hasonloan? 4 hetes, nagyon hasfajos kisfiu anyukaja vagyok. Felek attol, h nem szeretem a babam. Rengeteget sir, barmit csinalok vele. Ejjeleink nincsenek, es van h nappal sem alszik 2 orat.

Figyelt kérdés
A babat nagyon akartuk, es ugy tunik, mintha a szules utani heten sokkal jobban szerettem volna ot. Nem akarom h igy legyen, de nagyon ki vagyok keszulve. Naprol napra egyre tavolabb erzem magamtol. Uresnek erzem magam, legszivesebben elmenekulnek.

2014. máj. 12. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
nyugi ez csak a hormonok és am fáradtság miatt van, ne félj segitséget kérni rokonoktól barátoktól, férjtöl. Hagyd rájuk -2 órára apicit te pedig aludj. AZ elsö 6 hét sokaknak maga a rémálom, aztán hirtelen jobb lesz. kitartás.
2014. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális amit érzel. Erre még rá szokott tenni, hogy mindenki azt mondja hogy később még rosszabb lesz.

Nyugi, próbálj meg úgy pihenni vele, hogy a mellkasodra teszed, és együtt pihentek.

1-2 órára " add kölcsön valakinek" addig te tusolj egy jót, aludjál, stb.

Ez egy nagyon nehéz időszak mind a kettőtöknek. Neked teljesen megváltozott az életed, egyfajta rabszolga lettél.

Neki sem könnyebb, ismeretlen érzés a fájdalom, az éhesség, és egyáltalán az, hogy nem a jó meleg, biztonságos pocakodban van.

Hamarosan eljön az idő, amikor elkezd nézelődni, megtalálja a testrészeit stb.

A fiam 20 hónapos, hisztis, de olyan jó hogy ki tudja fejezni magát.

Türelem, nincs veled semmi gond, hamarosan minden jobb lesz, és nem lesznek ezek az érzések!

2014. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első két hónapban az én fejemben is megfordultak hasonló gondolatok, érzések. Én a kialvatlansággal, és a fáradsággal magyarázom. Mióta átalussza az éjszakát, én is sokkal pihentebb vagyok, meg sem fordulnak a fejemben ilyen gondolatok. Most már 3,5 hónapos, és imádom! Ahogy telnek a hetek egyre több mosolyt fogsz kapni tőle, egyre könnyebb lesz! Kitartást! Amúgy én napi 2*2 magnéziumot, és 3*1 citromfű teát iszom. Ezek mind jót tettek.
2014. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem csiszolódtunk össze a kisfiammal, úgy az első 6 hétben, úgy éreztem, az sem zavarna, sőt megkönnyebbülnék, ha valaki jönne és azt mondaná, hogy elviszi és többé nem is hozza vissza.

Tudom, hogy ez borzalmasan hangzik, azért írtam le, hogy tudd, nem vagy egyedül. Nagyon, nagyon sokan éreznek hasonlóan. A hormonok, az új helyzet, a bezártság, a baba, akinek sokszor fogalmad sincs, hogy mi a baja.

Kérj segítséget, pihenj napközben, ha van rá módod. Most pár hétig hanyagold a házimunkát és aludj Te is, ha a babád alszik. Ha csak fél órát, akkor fél órát. Kell az idegeidnek a pihenés. Ha elmúlik a hasfájás, hidd el sokkal könnyebb lesz. Biztosan szereted a babádat és elmúlik majd ez a letargia. Az jusson eszedbe mindig, hogy ez csak átmeneti állapot, túl lesztek rajta! Jön a nyár, lehet menni majd sétálni, járhattok majd babaúszásra, vagy ringatóra, vagy akármire is. A lényeg, hogy gondolj olyan dolgokra, amiket majd megtehettek kicsit később és örömmel tölt el!!

Fel a fejjel! Lesz ez még sokkal jobb is!

2014. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És, ha úgy érzed nem bírod, tedd biztonsága, és menj ki a levegőre. Most jól le fognak pontozni, de én, ha már nagyon nem tudoj mit csinálni vele, mert sír, és vigasztalhatatlan, kimegyek és elszívok egy szál cigit, majd újult erővel térek vissza. Persze ez nem követendő példa. :)
2014. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az en kisfiam is hasfajos volt. magypn. irok nehany tipprt, ami neki is segit es ezaltal a te eleted is konnyebb lehet.

- infacol

- egyen sokszor keveset. cirka7-8 etkezes/24 ora

-pocakmasszirozas, parnas v vasalt pelusos hasmelegites

- szelcso: meg kell tanulni a hasznalatat, elsore kisse drasztikusnak tunhet, de az en fiamon szinte mindig srgitett, ha mar semmi mas nem hasznalt

remelem bevalik vmelyil. kitartast. hamarpsan konnyebb lesz

2014. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Orsi2013 válasza:
Keresd fel az Örömteli Babázás honlapot! Tényleg tudnak segíteni! Üdv.
2014. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!