Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hetes babám 1 hete rengeteg...

12 hetes babám 1 hete rengeteget alszik. Éjjel-nappal. Normális ez?

Figyelt kérdés
Éjjel sokszor 10 órát is, van, hogy reggel már bemegyek hozzá ennyi alvás után, és ébresztgetem, hogy mostmár enni kellene... Nem tudom mennyit aludna, ha nem ébreszteném. Eszik olyankor, aztán megint alszik. Szopi közben, után, kb.1,5-2 órát van fent. Napi 4-5ször eszik, 160-200gr között(5300gr). Másnak is volt ilyen? Ja,tegnap este elalvás előtt nagyon sírt, szinte visított kb fél órát, aztán elaludt. Kézben sem volt jó neki:(
2011. jan. 9. 12:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
...a helyzet azóta annyit változott, hogy éjjel akár 12 órát is alszik, és így sajna-mivel nappal is 4-5 órákat alszik-lecsökkent a szopik száma 3-ra... Így maximum 600gr-ot eszik. Tudom, hogy kevés, de mindenki azt mondja, ne ébresszem.
2011. jan. 11. 10:48
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jól érzi magát! Szerintem jobb ha nappal ébreszted, napi 3 szopi nagyon kevés. Lányom ilyenkor 6-7szer szopizott. Most 7 hónapos és 5ször eszik.
2011. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nappal nyugodtan ébreszd fel enni-ez a 3 tényleg nagyon kevés.Keltsd fel és rakd cicire-nem fog ellenkezni...aztán úgyis alszik majd tovább.Éjjel hagyhatod sztem-de nappal ne!

2011. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és ébreszteni fogom!
2011. jan. 11. 11:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg nincs egy kicsit besárgulva? Mert attól is lehet ennyire aluszékony. A 3 szopi tényleg kevés. Nappal mindenképpen ébresztened kell hogy egyen.
2011. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a gondom, 10 hetes babával (kislány). Átalussza az éjszakát és ha reggel jól belakmároz (200-220), akkor 5 órát is vár a következő kajcsiig, de 4-et biztos. Ha mázlim van, akkor is tud még 200-at enni, így délutáni két evéssel éppen hogy megvan a napi adagja (650-700). Ma meg tegnap nem 5-kor kelt, hanem 6-kor, így vért izzadok, hogy valahogy összehozzunk a legalább 4 és fél evést.

Egyik nap kipróbáltam, hogy felébresztem. Hát talán 50-et evett és bealudt. Ez mondjuk, lehet, hogy a tejtermelésbe is belezavarhat, mert ennyi után szerintem nem lehet fejni, hiszen nem tudhatod mikor kel mégis föl és akkor nem tudsz neki eleget enni adni. Viszont ha mégsem kel fel akkor azt gondolhatja a cicid, hogy elég volt ennyi és visszavehet.

Legalábbis én ebbe fogok beleőrülni. Nem tudom mi lesz később, mert tegnap is alig maradt vacsira, hiszen be kellett iktatnom 2 órával előtte egy kis nas-mast, hogy tuti meg legyen a mennyiség.

Én aggódom ugyan, de mindenki azt mondja, hogy nem szabad. A baba tudja, hogy mit, mennyit, mikor és rá kell hagyatkozni. Van ugyan egy hozzávetőleges mennyiség, hogy milyen súlyú babának mennyit kell enni, de nem baj, ha egy kicsit ettől eltér. Nézd hetente a súlyát mert lehet, hogy így is gyarapszik. Lehet, hogy tartalmasabb a tejcid, mint másnak.

2011. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nállunk is volt ilyen körülbelül ilyen tájt, mondjuk az én lányom kelt enni és utánna aludt el. kérdeztem a védőnőt is és azt mondta mait én is gondoltam hogy ciklusaik vannak, amikor nő,nyúlik akkor sokat eszik (mint a tieitek is) és sokat alszik. Amikor a kis buksija fejlődik ez mind sokkal kevesebb. Szerintem kérdezz rá a védőnőnél de valószínű meg fog nyutatni nállunk ez kb 2 hétig tartott. Most örülnék ha aludna nappal:D
2011. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás. A csontok nyúlása nagyon fájdalmas folyamat, a szervezet így alvással védekezik a fájdalom ellen. Lesz még pár ilyen alkalom. Az én fiam 1-2 hét alatt 3cm-t nőtt, rengeteget aludt akkor, pedig egyébként nem nagy alvó, főleg nappal nem.
2011. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
sziasztok! Köszönöm az újabb válaszokat, beszéltem a védőnővel, azt mondta, 8-9 óra éjjeli alvás után ébresszem föl. Tegnap így volt, de még így is csak 4 szopi jött össze. 740 gr tejcivel... Mostmár nappal "szigorúan" 3 óránként próbálom ébreszteni,nem direkt, nem drasztikusan, hanem picit simogatom, és föl is kel. Gyarapszik egyébként, amióta van ez az alvóbaba stílus, -1 hete-azóta is 13 dekát hízott, a védőnő azt mondta, a 15 dekának meg kell lennie. Na most én emiatt a 2 deka miatt nem fogom éjjel ébresztgetni, meg hát megtömni mégsem lehet:) A
2011. jan. 12. 10:13
 10/13 A kérdező kommentje:
...szóval még azt akartam írni, hogy ami kicsit jobban aggaszt, az az, hogy a kutacsa picit be van mélyedve, kb. 3-4mm mélyen. Tudom, hogy a kevesebb folyadék miatt van, de nem akarok vele vizet, vagy teát itatni. Szerintetek?
2011. jan. 12. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!