Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött nagyon érzékeny...

Újszülött nagyon érzékeny bőrű kisbabának milyen pelenkát és törlőkendőt vegyek? A Liberotól totál kiütés lett, dobom a szemétbe!

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor ne használj egyáltalán törlőkendőt.

Főzöl kamillát, textilpelust belemártod-kicsavarod, azzal áttörlöd a fenekét (kakilás után folyó vizzel le is moshatod a kádban), aztán egy tiszta textilpelussal pedig szárazra törlöd (ha nedvesen rakod a pelusba, tuti kiütéses lesz). Krémezni is elég reggel-este.

Pelusban próbáld a Müller, dm vagy Rossmann sajátmárkás termékeket, azok nagyon jók.

2014. máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, egyébként nekünk a Neogranormon törlő vált be, mindig figyeltem a környező patikákban, hogy mikor akciós, és jól bevásároltam.
2014. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk DM Babylove pelus és szintén DM Babylove sensitive popótörlő a legjobb. Hagyd még pelenkázáskor szellőzni a bőrét, és lágyan fújd szárazra mielőtt krémet kensz rá vagy bepelusozod. Nekünk ez vált be, mert nekem is nagyon kényes bőrű a fiam.
2014. máj. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A neogranormon törlőkendő se jó. Az volt a kórházba. Picit letöröltem vele a rászáradt tejet a szája mellől és azt sem bírja. Még jó, hogy a popsiját nem töröltem vele ott. Csak sima vízzel meg steril vattával töröltem a popsiját. A Babylovet hol lehet kapni?
2014. máj. 13. 10:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja látom Dm-be.
2014. máj. 13. 10:05
 6/9 anonim ***** válasza:

mosd a pelust! a bolti eldobhatók telis-tele vannak vegyszerekkel. a pampersben pl. tapétaragasztó! de itt a többi összetevő is : [link]

olvasni is szörnyű! a popsitörlő szintúgy egy haloöm méreganyag! mi azt is mossuk. kis polár kockákat vágtam ki,nagyon jó mosós a polár. az elején még készítettem hozzá házi nedvesítőt olajból és popsikrémből,de rájöttem,h. elég a tiszta víz is. persze csak pisi után. kaki után mindig mosom a fenekét csap alatt. a törlővel csak szétkeni az ember. volt h hatot minimum elhasználtam,a köv. pelus,amit levettem róla,mégis halványan kaki színű volt. ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatbn,segítek!

2014. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pampersben tapétaragasztó? A Libero se sokkal jobb. Hol találom a tapétaragasztós cikket?
2014. máj. 13. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:

a tapétaragsztósat pont nem találom,de ez is elég durva,sziontén a pampersről írják: Petrolatum (vazelin): Petróleum bázisú zsír, melyet az iparban kenőanyagként használnak. Filmszerű réteget képez a bőr felszínén, így a toxinok, a nedvesség és egyéb, a bőr által termelt anyagok elől elzárja az utat. A bőr nem tud normálisan lélegezni, így az oxigén sem juthat át a sejtfalon. A második világháborúban a katonák fényvédő krémként alkalmazták, ugyanis a napból érkező ultraibolya sugárzás ellen majdnem tökéletes védettséget biztosít. A pelenka gyártója nyilvánvalóan a nedvességtől kívánja megvédeni a babapopsit, amikor ezt az anyagot használja.


Alkohol: Színtelen, illékony gyúlékony folyadék, ami élesztőgombák és szénhidrát erjedésével keletkezik. Gyakran használják oldószernek, de italokban és gyógyszerekben is megtalálható. Hajlamosabbá teheti a testszöveteket a rákkeltő anyagokkal való reagálásra.

Az alkoholok egyik csoportja a zsíralkoholok, amelyek természetes zsírokból és olajokból előállított alkohol félék. A zsíralkoholoknak ellentétben a kis molekula súlyú alkoholokkal nincs kedvezőtlen hatása a bőrre, sőt előnyös bőr puhító (emollient) hatásauk van, valamint sűrítő és enyhe tisztító (lemosókban használva) anyagok. Azok az alkoholok, amiktől nem kell megijedni az összetevő listán a következők: cetyl alcohol, cetearyl alcohol, cetostearyl alcohol, cetyl alcohol 40, C12-15 alcohols (mind kókuszolajból előállított), stearyl alcohol és lanolin alcohol.


egyébként a tapétaragasztó gondolom a vízzáró réteg akart lenni a pelenkában,mert ugye papírból van,mégsem ázik át...

a teljes cikket itt találod,sok más pelus is benne van:

[link]

2014. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én lansinoh tőről kendőt használok a nagyon érzékeny boru babamnak es semmi baja tőle, sőt gyönyörű a bőre, meg krém sem kell, mert lanolinnal van atitatva. Igaz drága, de megéri, mert nagyon erős, mindig nedves a lanolintol es több van benne, János es a krémet is megspórol is. Es meg kaki hoz is csak egy kell olyan eros
2014. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!