Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baja a kisbabámnak?

Mi lehet a baja a kisbabámnak?

Figyelt kérdés
5 honapos babamnak 2 honapja kisebb kiutesek jottek ki a karjan,mind a ketton.es most kezdodik a combocskain is.es nagyon szaraz ott a bore,ha kenem jobb,de sokat kell kenni es tisztara sosem mulik el.aggodom hogy liszterzekeny,adok neki a gyumolcspepbe egy kis piskotat.de amikor abbahagytam a piskotat akkor sem volt jobb.gasztroetrologiara kuldtek de csak 3 het mulva kaptunk idopontot.mit tegyek?ha nem adok piskotat,a gyumolcspep nem laktassa el,de ha biztosan tudnam hogy az okozza nem adnek neki.Tapot kap,abbol is az alergiasoknak valot.Mik a liszterzekenyseg tunetei babaknal?

#baba #bőr #száraz #kiütés #lisztérzákenység
2014. ápr. 17. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt hasonló, elvittem magán bőrgyógyászatra mert elkezdett viszketni neki és nem várhattunk vele többet, atópiás dermatitiszt állapítottak meg nála és azt mondták, hogy kerüljük az allergén ételeket és kinövi, kinőtte, kapott rá kenőcsöt amitől elmúltak a panaszok, ezért én a helyedben megmutatnám bőrgyógyásznak. A lisztérzékenység tünetei tudtommal a hányás, esetleg hasmenés, fogyás, étvágytalanság, de lehet, hogy mindenkinél kicsit más.
2014. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiamnak ugyan ilyen tünetei voltak és kiderült,hogy tejallergiás.Próbáld meg hogy nem adsz neki tejpépet,mert lehet az allergizálja!Milyen tápszert kap mi a neve?Mi a Milumil Pregomint esszük és emelett tünetmentes.Kaptunk előtte másik félét,de a mellett is kijőttek a kiütések.
2014. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal a lisztérzékenység bélrendszeri panaszokat (is) okoz (puffadás, hasmnés, fogyás), de létezik valami gabonaallergia is.

[link]


Lisztes pép és piskóta helyett adhatsz neki gluténmenteseket.

Pl:

[link]

[link]

[link]


A kiütés - szerintem laikusként - inkább valamilyen allergiára utalhat, pl. tej, tojás (néha csirke is), szója, hal, citrusfélék, kivi, banán, paradicsom, zeller... sajnos sokféle étel után lehet nyomozni, ezért érdemes betartani a "csak 3 naponta újdonságot" hozzátáplálási ajánlást.

2014. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

de ha 2 hónapja jöttek ki, akkor nem lehetnek a gluténtól; gondolom 3 hónaposan nem kapott piskótát.


Egyébként meg

"ha nem adok piskotat,a gyumolcspep nem laktassa el"


ne butáskodj, nézd meg az 5 hónaposoknak való babakajákat a boltban, majdnem mindegyik gluténmentes, mégis laktatnak. A gluténérzékenyek sem éhezik végig az életüket..


Puffasztott rizs, rizsliszt, csak hogy a legolcsóbbat mondjam.

2014. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ételallergia az más lenne, piros kiütés lenne vagy pirosas folt.

Nálunk is ez volt amit írtál, vegyél gyógyszertári testápolót. Mond, hogy babának lesz. fehér tégejes lesz fehér krém van benne, kis tégely 300 ft. Nálunk ez bevált, este de van hogy reggel is bekenem vele. Aztán elmúlik, akkor nem kenem, de sajnos visszajön, így megint kenem kb 3 napig.

Magamon is kipróbáltam tényleg jó! Lepipál minden nagy neves drága testápolót és amúgy nem büdös, semmi extra dolog nincs hozzáadva.Cremor aqoosus van ráírva meg kézzel is írtak rá valamit na azt nehéz elolvasni de valami citri szó szerepel benne.

2014. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!