Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan 10,5 kiló? Mitől...

7 hónaposan 10,5 kiló? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Most voltunk mérésen 10,6 kg 71 cm. Mitől hízik havi 1 kg még mindig?

4,5 kg-al született. Már csak reggel és este kap tàpszert uzsira és tizóraira gyümölcsöt ebédre főzelék. Ebből kb 180 g, a gyümölcs egy-egy üveg tápszer 200 ml. Egésznap mozog. Mászik, felül és feláll.

Már kézben sem akar ellenni mert inkább mászna.

Védönő tanácsolta hogy változrassak az étrendjén: reggeli tápszer, tízórai gyümölcs keksz nnélkül, ebéd főzelék hússal, tízórai sinalc, vacsi főzelék.

Szerintetek így is átalussza az éjszakát? Eddig 8- 6 ig aludt.

Ti változratnátok erre az átrendre?


2014. máj. 13. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen változtass az étrendjén.
2014. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért ekkora, mert eleve nagy súllyal született és jó adagokat is eszik. A lányunk ilyen korban csak 6,800 gr volt, de csak 60-80 gr-ot evett egyszerre főzelékből, vagy gyümölcsből, tápszerből kb. 100-120 milit, ráadásul csak 3000 gr-al született. Egyébként szerintem egyikkel sincs semmi probléma.

Szerintem jól eteted a babád, én nem változtatnék. Nem is értem miért mondta ezt a védőnő. Amit ő ajánlott abban semmivel nincs kevesebb kalória.

2014. máj. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi volt ilyen idősen,tápszert csak reggel-este kapott,napközben csak husit,zöldséget,gyümit,főzeléket.Más gyerek már vígan rágta a kukit,meg a nasikat,én meg egy túró rudit sem nagyon adtam neki,csak tényleg nagy néha.

Hát ő ilyen hízékony,duci baba volt,egyébként most 3 éves és teljesen normális testalkata van.Ha nem zabáltatja az ember,és nem beteg (pl.pajzsmirigy,ez egy vérvétellel kideríthető) akkor ő is ilyen duci baba,majd ha szaladni kezd,megnyúlik.

2014. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Doki azt mondta ilyen korban még nem vizsgálják meg hogy mitől hízik ennyire. De rem nincs vele gond.

Köszönöm a válaszokat.

2014. máj. 13. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos és 9kg, és eddig csak anyatejet kapott :) Én nem változtatok semmin, megvárom, míg nagyobb lesz. Lehet alkati kérdés is. Még alig mozognak ilyenkor, csak most indulnak be igazán, hol van még a futás, foci, bicikli egész nap?
2014. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát a babák sem egyformák. Az én lányom 5 hónaposan volt 7400gr. Utána evett hasonlóan mint a tied. 170-190-190-190-150(180). Mellette kúszott. És alig hízott egy hónap alatt.


szerintem ő ilyen alkat. .)

2014. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3200 g született, 7 hósan 8900 volt, Őis hízott általában 1 kg, volt mikor kevesebbet, aztán 9 hósan megállapdott és most 1 évesen 10,5 kg volt, most 20 hósan 11,8 kg.
2014. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!