Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is volt olyan, hogy a...

Másnál is volt olyan, hogy a gyermeke 20 hónaposan még nem volt 10 kiló?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam 20 (lassan 21 hónapos), és ma mértek nála 9980 grammot, valamint 78 cm. Az a baj, hogy januárban 9960 gr volt.

Próbálom rendesen etetni, de vannak napok, amikor úgy kell bele imádkozni a kaját, máskor meg többször is kér. Sokat iszik, de figyelek rá, hogy ne étkezések előtt igyon. Amúgy rendesen fejlődik minden más téren. Egy éves kora óta mondogatják, hogy kevés a súlya. 3250-el született és 51 cm-el. Habár apukája sem túl magas (172 cm) és én sem (162 cm). Szerintem normálisan étkeztetem, figyelek rá, hogy legyen benne főtt étel, gyümölcs, zöldség, hús, tejtermék szénhidrát minden. Minőségi kaját kap, kerüljük a mesterséges cuccokat. Édességet ritkán kap, de csak ezért nem szeretném édességgel tömni. Mit adjak neki, hogy egy kicsit magára szedjen? Vagy hagyjam magától alakulni a súlyát?


2012. máj. 11. 11:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%
nem értem h hogy lehet ilyen kicsi a suja gyermekednek az én kisfiam 3000g al született és 52 cm el most 18 honapos és 14 kg 86 cm az orvos nem küldött titeket sehova? ugy értem hogy laborba vagy ilyesmi bár én a védönönél találkoztam egy fiatal anyukával akinak 25 honapos kisfia alig volt több mint 10 kg viszont 93cm volt
2012. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem. Kisfiam 21 hónaposan 9900 gramm volt, és 80 cm.

3200 grammal, 47 cm-el született.

Sokat küzdöttünk az evéssel mi is. Többen ajánlottak multivitaminokat (pl. Vitacolan), ami feljavítja az étvágyát is, hát volt némi javulás, de nem sok.

Szerencsére sem a védőnő sem a háziorvos nem piszkált minket soha hogy kicsi a súlya.

Most 3,5 éves, 12 kg és 100 cm, elég vékonyka, nem túl jó étvágyú, és nagyon válogatós.

Szerintem nem tudod befolyásolni a súlyát, nekünk sem sikerült, mára beletörődtem, hogy ilyen és kész. Kisgyermekként a férjem és én is vékonykák voltunk, aztán később duci gyerek lettem, piszkálták is miatta Anyukámat rendesen.

2012. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! :)

A fiam a jövő héten lesz 20 hónapos, éppen délelőtt voltunk mérésen. Kereken 10 kg.

3530g-mal, 57 cm-rel született, 5 hónapos kora óta nem fogadta el a tejet és a tápszert sem. Nagyon hullámzó az étvágya, van amikor 1 hétig csak imádkozom belé a kaját, utána meg jön hozzám evés után és még kér enni, szinte zabál ilyenkor.

Mi voltunk mindenféle kivizsgáláson, labor, gasztro, stb., azt mondták makk egészsége. Én már azt hiszem belenyugodtam, én elég vékony alkat vagyok, apuka viszont elég nagy darab.

Az unokatesója (kislány) 3 évesen volt 10 kg, 3-4 féle ételen kívül nem eszik meg semmit. Mára iskolás nagylány, vékony, de makk egészséges.

Próbáld meg a Béres cseppet, igaz kb. 1 hónap után van hatása, de nekünk bevált.

Egyébként nézz meg egy percentilis táblázatot, abból látni fogod, hogy az ő súlyuk az átlagtól kicsit kevesebb, de teljesen jó.

2012. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 1. sokkal gázabb a 18hósnak a 14kg, mint a 10kg.

szerintem nektek kellene vizsgálatra menni. És ezt nem bántásból írom.

2-2,5 éves gyerek 14kg.

2012. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én gyerekem 9 kiló és 5 hónapos. Csak azért írom, hogy mennyire mások, nagyon eltérőek a méretek. Az oviban van 3,5 éves 11 kilós kisfiú is. Szóval a tiéd pont úgy jó ahogy van, ő ilyen alkat.

2012. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyermekem nagyon vékony alkatú,a nagyobb fiú lassan 6 évesen 16,5 kg 110 cm ,a kissebb lány 20 hónaposan 9 kg és 78 cm .


Rég nem tukmálom őket,elfogadtam,hogy ilyenek,a gyermekorvos gyakran jön a percentilltáblázatával ahol 3-5 eredményt szoktunk produkálni,nem hiszem,hogy a táblázatnak kellene megfelelteni a gyermeket,ha egyszerűen ilyen nagyon vékony alkatú genetikailag.

2012. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 21 hónapos 10.5 kg ne aggódj a súlya miatt.Ha eszik nem lehet baja.Szerintem is az a fura ha 18 hónapos és 14 kg.
2012. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Genetika az egész sztem.Az én fiam is 2 éves meresen 9,7kg volt,azóta is sovány pedig eszik,vekony csontuak vagyunk amugyan is!7 éves és 18kg,az orvos már gasztrora mindenhova kuldte,teljesen egészséges,úszik,focizik,biciklizik! Ha nem beteges,egeszseges akkor nem kell nagy ügyet csinálni belőle,vannak ilyen alkatú gyerekek!Én 40kg voltam mikor terhes lettem,2 gyerek után is csak 50 vagyok!
2012. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 20 hósan 9,22 kg és 78 cm volt, 21 hósan 9,5 kg és 79 cm, most 22 hós és kb. 9,7 kg lehet és 80 cm. Ez van, én is vékony voltam/vagyok és inkább vékony legyen mint elhízott, annak ellenére, hogy szépen eszik. Amíg egészséges, addig nem érdekel. Az elsőnek pedig, pont ugyanúgy megdöbbenek, hogy másfél évesen 14 kg a gyereked, mint ahogy Te megdöbbensz, hogy vannak olyan gyerekek, akik vékonyak, és ezt ne vedd bántásnak.
2012. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

kedves 1. válaszoló már sérteget is, hogy nekünk giliszta gyerekeink vannak.


Georgina91

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 13:48

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Másnál is volt olyan, hogy a gyermeke 20 hónaposan még nem volt 10 kiló?

"Kedves 1. sokkal gázabb a 18hósnak a 14kg, mint a 10kg. szerintem nektek kellene vizsgálatra menni. És ezt nem bántásból írom. 2-2,5 éves gyerek 14kg."

Az üzenet szövege: szia nekünk a gyerek orvos is megmondta h 2-3 éves gyerek súlyát teszi ki a fiam súlya voltunk vizsgálaton vele és makk egészséges és képzeld azt mondta a doki aki vizsgálta h 18 honaposan a 14kg nagyon jó suly nem valami szép látvány a csont sovány gyerek szoval az én fiam ugy jo ahogy van inkább legyen testes mint giliszta

2012. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!