Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lehet abból, ha nem eszik...

Baj lehet abból, ha nem eszik fözeléket?

Figyelt kérdés
17hós,ès mióta nem turmixolok,nem fogadja el a fözelèket.Eszik zöldsèget,pàrolva.A tàpszeren kivül kb 3-4 dl folyadèkot iszik naponta.
2014. máj. 14. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Folyadékra 6-7 decire lenne szüksége.

Ha a zöldséget magába megeszi akkor nagybaj nincs, bár nemértem h ez miért 17 hósan jut eszedbe kérdezni? 8-9 hó körül már nem turmixolunk a gyereknek. Védőnő, doki mit mond?

Hogyan csinálod a főziket? Nemlehet h csak a tejet nem szereti? Vagy a rántásba vmi nem izlik? Mivel fűzerezed?

2014. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szereti a tejet.Vèdönöt egyszer làttam az egy èv alatt mióta ideköltöztünk.A levest megeszi.Nem fözök füszeresen,söt.Nem tudom mi lehet a gond,de a mami fözelèkèt sem,söt az èttermit sem eszi meg.Akiket kèrdeztem eddig azt mondtàk nem baj,nem fözelèkes,azèrt engem mindig aggaszt.Szeret enni,de vàlogat.Kell ezzel dokihoz menni.
2014. máj. 14. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem aggódnék ha a levest megeszi. Egy sűrű zöldségleves majdnem ugyanolyan mint egy főzelék. Szerintem nincs gond, ráadásul a leves plusz folyadékbevitel.
2014. máj. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha turmixolva megeszi a főzeléket, nyugodtan turmixold össze neki, még mindig jobb, mintha egyáltalán nem eszi meg.

Az én kisfiam már 2 éves elmúlt, de néhány főzeléket még mindig csak turmixolva eszik meg, mert amúgy az állaga miatt valamiért öklendezik tőle (amúgy mindent megrág, húst, nyers zöldséget, stb.), de pl. a tökfőzeléktől és a kelkáposzta főzeléktől öklendezik, ha nincs turmixolva.

Én simán leturmixolom neki, így legalább mindent megeszik. Gondolom nem fog 20 éves koráig így maradni.

2014. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem èrtem,de ûgysem eszi meg.Mondjuk lehet rosszul irtam,mert kb 4 hónapja kezdte el.Elötte azèrt megette öket turmixolva,bàr nem mindet.
2014. máj. 14. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:

A rántással készült főzelék egyáltalán nem egészséges étel. Liszt, zsír, és agyonra főtt zöldség, amiben már nem maradt semmi vitamin. Én felnőttként is lebotmixerezem a párolt zölodséget, és az nálunk a főzelék. A gyerekeimnek se adok liszttel rántott szétfőtt zöldséget.

Párolj és turmixold le. Ennyi.

2014. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!