Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babád mekkora?...

7 hónapos babád mekkora? Miket tud? Mit eszik? Mennyit alszik?

Figyelt kérdés
Minden érdekel! :)
2014. ápr. 29. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
6 hónaposan volt a fiam 9 kg, 7 hónaposan nem mértük, gondolom egy picivel több volt. Forgott és 7 hónaposan kezdett szabályosan kúszni. A tízórai és az ebéd volt kiváltva, gyümölcsöket, zöldségeket evett illetve csirke-pulykahúst. 7 hónaposan kezdtem neki joghurtot, sajtot adni. Aludt délelőtt és délután is kb. 2 órát, az éjszakákat 8 hetes kora óta átalussza (7 hónaposan este fél 8-tól reggel 7-8-ig aludt).
2014. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hasról hátra és visszafordul. Kúszik, így bejárja az egész lakást, négykézláb kutyázik, próbál mászni, de ez még nem megy neki. Gügyörészik, ha olyan kedve van. Nagyon ügyesen bánik a játékaival, nagyon apró tárgyakat is megfog csipeszfogással.

Este 8-kor alszik el, hajnalban egyszer kel enni, akkor kb. 200 ml tápszert eszik, majd 7-8 között ébred. Ekkor megint eszik tápszert, ez változó, kb. 100-200 ml-t. 10 órakor tízóraizik, ekkor gyümölcsöt (alma, banán, barack, körte, narancslé) eszik kb 200 grammot. Ezután alszik kb. másfél órát. 1-kor ebédel főzeléket (krumpli, sütőtök, répa, cékla, sóska, spenót, cukkini, borsó, csirkemell, pulykamell) kb. 200 grammot ebből is. Kb. fél 3-tól megint alszik 1 órát. 4-kor uzsonnázik kb. 150 gramm tejpépet. 7-kor fürdetés, majd fél 8-kor vacsorára kb. 200-300 ml tápszert eszik.

2014. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Elfelejtettem leírni, hogy 7,5 kg és 70 cm a fiam.

2014. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Csak a súlyát írtam a fiamnak, a hosszát elfelejtettem. Szóval 6 hónaposan volt 72 cm,, gondolom 7 hónaposan ez is kicsit több volt.
2014. ápr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Az en kisfiam meg nem egeszen 7 es azt hozza teszem, hogy a neurologusunk az elso 4 honapban ugy velte hypoton (izomgyenge) a gyerek igy 3x tobbet foglalkoztam vele es probaltam a mozgasban motivalni ami tul jol sikerult :D

Gurul, kuszik, a mazast meg finomitja/fejlesztgeti, 4kezlabol neha sikerul felulnie de meg ezt is gyakorolja viszont nagyon sokaig szepen ul (kb 20-30 percet) es ulesbol felkapaszkodik es felall a kisagyban.

4 foga van. Napi 2-3 etkezest mar kivaltottunk (fogzas alatt nem nagyon akar enni :S )Gyumolcsoket, fozelekeket, csirke, pulyka husit eszik, mar 1x 2x kiprobaltuk a baba joghurtokat es ilyen kifejezett baba ragcsalni valot szoktam elerakni amit szepen folcsipeget es elmajszol na meg persze a kenyer hej a mindene.

Este 10tol reggel 7ig alszik. Amikor kisebb volt vegig aludta az ejszakat de kb 2 honapja 2x 3x is keri a cickot almaban. reggel 8tol 9ig meg alszik egy orat. aztan 1korul egyet vagy egy felet. Du 4-5 korul pedig kb masfel-2 orat. Dokihoz a jovoheten megyunk meretkezi igy a hosszat nem tudom pontosan 1 honapja 65 centi volt. A sulya pedig 1 hete: 8,70 kg.

2014. ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Milyen ügyes babáitok vannak!

Az én kislányom 7,2 kiló és 65 centi. Nemrég kezdett forogni, azt gyakorolja bőszen. Születésekor izomtónus zavart állapítottak meg nála, ezen még mindig dolgozunk.

2 foga van, de szerencsére nem harap szoptatás közben.

A hozzátáplálással szerintem jól haladunk, 1 szopit váltottunk ki főzelékkel, de a gyümölcsöt is szereti.

Alvásügyben meg változó. Általában este 8-tól reggel 6-ig alszik, napközben pedig 2-3 alkalommal 1-2 órát. De ez nagyon változó, sajnos semmi rendszer nincs benne.

2014. ápr. 29. 16:13
 7/7 anonim ***** válasza:

8520/75volt.Kúszott,kutyázott és ült.2x aludt 1,5órát napközben,este meg 7től reggel 7ig.Tapsolt és integetett,cuppogott.Más nem annyira jut eszembe,miket csinált.

Hát 7 hósan kezdtük a krémtúrót,azonkivül mindent evett,amit 6hósan lehetett.Tápszert/anyatejet csak estére már,máskor nem fogadta el.Kapott tejpépet is,joghurtot és kefírt pedig 7,5hós kortól.

Már 19hós lesz így nem emlékszem pontosan miket tudott még ezeken kivül.5hósan lett 2 foga,8hós korára lett még kettő.

2014. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!