Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tisztára ki vagyok már! Sokat...

Tisztára ki vagyok már! Sokat eszik a babám, de még is keveset hízik, miért? Kicsi a súlya is.

Figyelt kérdés

Már tettem ki kérdést, de nem hagy nyugidni a dolog.

Olyan rossz, mert 7 hónapos babám(2.-án lesz 7), csak 6550 gramm. Ez nagyon kevés!!3040grammal született.

Nem néz ki vékonynak, de aggaszt.

Április 12.-e óta összesen 100grammot!!!! Hízott.napi 4-5 normál, kemény széklete van.

5x eszik egy nap.


Reggeli:100ml tápszer (soha nem eszik többet)

Tízórai:100-200gramm nestle joghurt

Ebéd:190gramm főzelék, vagy több. Néha még 100gramm desszertutána

Uzsonna:190gramm gyümölcs

Vacsora:160-200ml tejpép vagy 240gramm tápszer kekszel/piskótával.


Miert?? Semmit nem mond az orvos, de szerintem ez kevés!!

Volt akibek ilyen pici volt a súlya a babájának?? Most mekkora??


2014. ápr. 28. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van a súlya. Általában 6 hónapos korukra szokták megduplázni a babák a súlyukat, a Te babád is megduplázta. Egy hónap alatt a 100 gramm hízás tényleg kicsit kevés, de lehet, hogy most kezdett el többet mozogni vagy értelmileg most fejlődött egy nagyot.
2014. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fél éves korára kell dupláznia a súlyát, ez megvolt ezek szerint, ha az orvos nem aggódik. Ha jó a kedve, fejlődik, akkor ne aggódj.

Az én fiam is pont 2-án lesz 7 hónapos, ő 3100 grammal született, és ő sem sokkal több mint a te babád.

2014. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6-7hós koráig 100 grammot hízott.Meg is kaptam,hogy mert keveset eszik...De elötte fél évig azt hallgattam,sokat eszik.De 6hósan volt beteg és nem is evett 1 hétig,így valószínű,hogy fogyott.

Lányomból kiindulva nem eszik sokat a babád,de egyébként szerintem az én gyerekem eszik inkább túl sokat.

Ti mekkorák vagytok egyébként? Nekem fél éves kora után eléggé lelassult a hízása.

És az sem mindegy mekkora a magassága.De amúgy hogy hogy ilyen sokszor kakil?Enyém még csak totál anyatejesen/tápszeresen is csak 3-4naponta kakil,de full szilárd étellel is max csak napi 1x.Én kicsit sokallom a napi 4-5 kakit.

De egyébként megduplázta a születési súlyát 6 hós korára,akkor miért aggódsz?

2014. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3100 gr-al született a lányunk, 7 hónaposan kb. 6700-6800 gr volt. A 7. hónapban 150 gr-ot hízott összesen. Most 20 hónapos 10,5 kg. Senmmi baja, teljesen egészséges, energikus, szaladgál, meg nem áll egész nap. Szerintem normális a babád súlya.
2014. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a 6 hós státuszon kerek 7000 gramm volt a babám, soha eszembe nem jutott, hogy ezt keveselljem annak ellenére sem, hogy nem duplázott fél évesen (3700al született), az orvosnak sem volt problémája a dologgal.

szépen eszik, alszik, fejlődik, édes kis hurkás karja, lába van, de nem egy nagy baba. Most 9,5 hónaposan 8 kiló (tehát, mint látod nem sokat hízott az elmúlt 3,5 hónapban) és 72 centi. Nem egy nagy baba, de nem bánom, látom rajta, hogy makkegészséges.


Szerintem neked sem kell aggódnod, ha folyamatosan fejlődik (mozgásban, szellemileg), akkor nincs semmi gond.

2014. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is nemrég kérdeztem ezt a gyerekorvostól.


Kisfiam 7,5 hónaposan volt 6550, és 3270 grammal született. Ő is jól eszik, és igény szerint szopik.


Az orvos azt mondta, hogy jól néz ki, rendben van ez a súly, és hogy sokat mozog, azért hízik csak ennyit. S ez igaz is lehet, mert a ő már mászik, ül, feláll, mindig mozgásban van, emellett bukni is szokott.


Ha a ti orvosotok sem aggódik, akkor te se aggódj szerintem. :)

2014. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

enyém 7 hónaposan így evett:


reggeli: anyatej

10órai: gyümölcs, keksszel dúsítva (egy üveg gyümi vagy 1-1db, plusz 2-3 darált keksz)

elalváshoz anyatej


ebéd: 1 üvegnyi főzelék

majd rá 1-2 órára az elalváshoz anyatej

uzsonna: tejpép


vacsora: először egy adag sinlac tápszerrel felhúzva, majd anyatej


én a tápszeren változtatnék a helyedben, lehet akkor jobban hízna. elalvás előtt még pluszban kínáld meg vele, vacsorára meg esetleg próbáld meg 2 félével kínálni, tehát tejpép aztán tápszer is, vagy a kekszel tápszer- gondolom kanalazzátok, után tápszer.

a legjobb ha fürdés előtt van a kanalas vacsi, utána meg a tápszer, mert így még kicsit ürül a pocakja.


a 10órait meg az uzsonnát meg cseréld meg. a gyümölcsöt hamar megemészti, ebéd előtt jobb, így többet tud ebédelni, a joghurt meg lassabban szívódik fel. bár annyi tejes étkezése van, főleg ha alvásokhoz is adsz esetleg még tápszert, esetleg uzsonnára adhatnál valami tészta félét, kis katonákat felvágottal mondjuk ha eszik már darabosat is :)

2014. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!