Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a minimum mennyiség,...

Mi az a minimum mennyiség, amit egy 1 évesnek meg kellene ennie?

Figyelt kérdés

Az enyém kb 2 üveg bébiételt eszik meg. 3 hónapja egyre kevesebbet eszik. Most jutottunk el idáig. Kézzel nem eszik csak dobálózik, a kenyeret semilyen feltéttel nem eszi már meg. Nem vashiányos. Az orvos elégedett a súlyával. 76 cm, 9400g.

A fogára fogta, azért étvágytalan. Most jött ki 2, de már készül a következő. Végül is majdem 3 éves koráig fogzani fog, ez pedig nem tartható állapot.

Keressek másik orvost?


2014. máj. 15. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet,h már nem enné annyira a babakaját,hanem azt,amit Ti esztek? Nálunk is hasonló volt helyzet ebben az életkorban,én is téptem a hajam... Tápszert/tejitalt eszik még? Lehet,hogy az jobban esik neki tényleg,mert fáj az ínye.Annyit még tudsz tenni,hogy evés elött bekened az ínyét Dologéllel.
2014. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Korábban csak korának megfelelő házi kosztot evett, de már nem fogad el szinte semmit csak 2 fajta bébiételt.
2014. máj. 15. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fog folyamatosan fogzani 3 éves korig,mert 2 éves korig kijön 16,utána a maradék 4 csak már.Lányomnak 1hónap alatt 6 kijött,így ennyivel kevesebbet szenvedett.De neki ugyanúgy volt étvágya.Most kezdte ő is hogy nem nagyon reggelizik stb.Hát ilyenkor nem eszik,azt jól van,nem adok helyette másfélét.Éhen nem fog halni.

Egyébként szerintem simán csak elkezdett válogatni és mivel te kedvére teszel,így mindig eheti amit szeretne.Jobbik eset szerencsére,hogy nem édességet eszik,hanem bébiételt.Nem kell eröltetni neki az evést,ha nem fogy,gond nincsen.Magasságához a súlya bőven jó.Ha nem rosszkedvű stb,akkor biztosan nincs baja,csak simán ilyenje van.

2014. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10-12 hónapos koráig sztrájkolt evés szinten. Semmit nem fogadott el amit kanállal kell enni, így főztem olyat amit kézzel tudott enni (zöldség-hús-tészta, virsli, rántotta stb). 12 hós kora óta újra hajlandó kanállal enni és azóta újra mindent eszik. Volt idő amikor kb 1deci főzeléket lehetett csak bele imádkozni, most 13 hónaposan kb 2-2.5 deci főzeléket eszik meg, evés közben egy fél kifli van a kezében, ez le is köti és imádja is a kiflit.

Reggelire egy szelet vajas kenyér, sajt, szalámi, 10kor tápszert kap elalváshoz, délben a már említett főzelék, uzsira mióta újra hajlandó enni 200mili tejpépet megeszik majd vacsi tápszer.

Próbálkozz darabossal amit kézzel tud enni, esetleg süss neki baba kekszet.

2014. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!