Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám még mindig...

5 hónapos babám még mindig 3-4szer felkel éjjel, mit tegyek, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

Éhes nem lehet, utoljára 11-kor eszik, és először éjjel 1 körül ébred fel. Reggel 6 körül etetem meg először. Éjszaka most már ki sem veszem az ágyból, csak cumit adok neki és simogatom, nagyon sír, de aztán pár perc múlva visszaalszik, ha rákap a cumira. Az első foga pár napja jött ki, lehet hogy ezért kel fel többször is éjjel már két hónapja? Van valaki akinek hasonlóan rossza alvó volt a babája és sikerült valahogyan leszoktatnia erről, vagy csillapítani a fogzással járó fájdalmát (ha ezért van...)?

Viburcolt használjuk egy hete, de csak rosszabbodott a helyzet.

Köszönöm!


2009. dec. 28. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom 8 hos, es 4 hos koraig este 9tol reggel 5ig aludt, azota egyre rosszabb , olyan is van, hogy fel orankent kel, mindet probaltam mar, de semmi sem segit, ja es meg egy fogunk sincs, majd csak kinovi, es fog aludni.Kitartas!
2009. dec. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9hónapos lesz és még nem volt éjszaka amit átaludtunk volna. Pár hete bújt ki az első fogacska akkor még rosszabb volt. Szinte óránként kelt volt, hogy sűrűbben. Nekünk semmi nem vált be. Párszor kapott panadolt ami 1-2x használt is de csak rövid időre. Ha sírt mindig felvettem, megnyugtattam és könnyen visszaaludt. Ha nem vettem fel akkor kb 10perc volt amit aludt.Most kicsit csillapodtak a kedélyek, éjféltől 4-5órát alszik.
2009. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 18 hónapos, de még mindig kel 3-4szer...
2009. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi lányok, de ez nem túl bíztató...

Az én kisfiam ma csodák csodájára elaludt 1/4 6-ig, több mint két hónapja először! :)) lehet a kúp most kezd hatni. Mi egyébként azon gondolkodtunk, hogy hagyjuk sírni, ha minden különösebb ok nélkül ébred fel, ti ezt próbáltátok?

2009. dec. 29. 10:20
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem a sirni hagyás jora nem vezet. ha sir, azért teszi, mert valami nem jo neki. az enyém is 5 honapos, és minden éjjel fennt van. az enyém 8-kor eszik utoljára, 1 kor már fennt van. aztán adnon kell neki a cumit. akkor 4-ig elvan, aztán onnantol fogva akár fél oránként is fennt van.. ilyenkor mindig cumi ügyelet van. talán régen jobb lett volna nem hozzászoktatni a cumihoz. nem tom. sokat gondolkozom mi lehet az ok. tegnap éjjel megetettem éjfélkor is, meg az jutott eszembe, hátha szomjas éjjel. 4-kor mikor megébredt félülő helyzetbe emeltem és adtam neki pár korty teát.. ( kamilla.. nyugtató instant készitmény.. nem tea)aztán elvolt vele 6-ig. aztán megint pár korty, aztán 7-kor megetettem. ez az éjszaka jobb volt az átlagosnál.. meglátjuk mi lesz ma éjjel.... kiartást nektek.. irj ha valami segitett.. az ő foga még nincs kinnt...sajnos.. :D
2009. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a fogzás miatt kelnek gyakrabban gyerkőceink. Nekem most 7,5 hónapos a kislányom. 6 hónapos jött ki 2 fogacskája egyszerre, előtte egy hónapig óránként ébresztett minden éjjel. Utána kicsit jobb lett. Ő is cumizik de szopizik is még, így éjjel még kétszer kap cicit, mert a cumival sem nyugszik meg.

Már odáig folyamodtunk kb. 2 hete, hogy magam mellé tettem a kiságyat és levettük a féloldaláról a rácsot. Így közel van hozzám és ezt érzi. Jobban is alszik, de ha felébred nekem sem kell rohannom csak megsimizem vagy cumit adok vagy szopi és kész alszik tovább!

2009. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Semelyik kisgyerek nem alussza végig az éjszakát,és a felnőttek sem, csak mi megtanultunk vissza aludni.Van olyan szerencsés anyuka akinek a kicsinye hamar, könnyedén ráérez az alvásra,de a legtöbb kisgyereknek meg kell tanulnia elaludni,és ha felébred akkor vissza aludni.Nekünk természetesnek tűnik ami nekik még ismeretlen.A fogzás okozhat sűrű ébredést és sokat sírhatnak is a picik, de gyógyszer helyett inkább sok türelemmel segítheted őt,mert nem várhatod el tőle hogy magától rájöjjön hogyan kell elaludni...Akik a babájuk mellett alszanak ilyen problémával ritkán kell szembesülni,mivel a kicsinyük hamarabb elsajátítja a vissza alvás technikáját(hamarabb találnak megnyugtatást mint a külön ágy,szobások),persze nem azt mondom hogy vedd magad mellé az ágyba,csak annyit akartok mondani hogy a sírni hagyás soha nem vezet megoldásra(kivéve ha tudatosan használják az"aludj jól gyermekem" című könyvben leírtakat)...amit jó szívell tanácsolnék neked,hogy este törekedj minél előbb álomba segíteni picinyed,ha az ébred.Csendes szóval,ringatással,cicizéssel,ahogy nektek kellemes,és fogadd el hogy neki időre van szüksége, hiszen még csak 5 hónapja él velünk itt a nagy világban.
2009. dec. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, de én nem értek egyet veletek, szerintem segít ha néha hagyom sírni, azért is kérdeztem olyan anyukák véleményét akik kipróbálták,hogy használt-e. Más módszer ti sem tudtatok javasolni és én nem akarok odáig eljutni, hogy még hónapokig csak szopival vagy cumival tudjon visszaaludni. Szerintem ez nem jó sem neki, sem nekem. Az elalvással már egyáltalán nincs gondunk, szépen leteszem az ágyába és magától alszik el, de ezt elérni hetek munkája volt, egyáltalán nem magától jött. Ha mindig megszoptattam volna elalvás előtt, vagy elringattam volna, szerintem a mai napig csak így tudna aludni, mert akkor ezt tanítottam volna neki. Az éjszakai felkelésnél is valahogy meg kéne tanítani neki, hogy visszaaludjon, mert szerintem képes rá, csak miből is tudná, hogy neki most szépen vissza kéne aludnia, hogyha eddig akárhányszor felébredt csak felsírt, én rohantam és felvettem... Tévedés ne essék, én imádom a fiamat és mindent megadnék neki, csak szerintem egyszerűen a babák sokkal több önállóságra képesek, mint amit feltételezünk róluk, csak megszokják, hogy mindig jön a segítség. Persze nem azt mondom, hogy főzze meg magának az ebédet, de szerintem 5 hónaposan, amikor simán elalszik már egyedül, arra is képes lenne hogy visszaaludjon, és ez az én feladatom, hogy valahogy megtanítsam neki. Na mindegy, próbálkozok, előbb utóbb csak sikerül! még egyszer köszi a válaszokat, mindenkinek sok nyugodt éjszakát és boldog új évet kívánok! :)
2009. dec. 31. 10:29
 9/13 anonim ***** válasza:
szia. az a válaszado vagyok, aki nem javasolta a sirni hagyást. én kiprobáltam... nagyon sokáig hagytam sirni... nem segitett... csak a szivem szakadt meg... de te tudod.BUÉK
2009. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi, na erre voltam kíváncsi, hogy működött-e. mennyi ideig hagytad sírni, és hány hónaposan? előtte hogy altattad vissza?
2009. dec. 31. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!