Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről? Nem...

Mit gondoltok erről? Nem tudok én sem magamon kiigazodni.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a környezetemben elég sok ismerősnek született babája vagy éppen várandós. Hasonló korúak, mint én vagy fiatalabbak. Mindig is úgy voltunk a párommal a gyerekvállalással, hogy majd ráér kb. 5 év múlva, de most valahogy megváltozott a véleményem erről az utóbbi időben. Egyébként nyáron lesz az esküvőnk. Bennem van az, hogy nem szeretnék 30 évesen szülni az elsőt, mert azt már olyan későinek érzem.

De az a durva, hogy azóta változott meg a véleményem mióta kb. mindenkinek babája van/lesz.


Ez miért alakult ki így nála?

Pl. az eljegyzésnél nem voltam így vele, még ha akkor is pár ismerősömet eljegyezték azt egyáltalán nem siettettem, mert először a párom vetett fel a leánykérést, csak ezzel a baba dologgal vagyok most máshogy.


25/L


2014. máj. 16. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

természetes, h a környezeted hatására fokozódott a vágy, de ez nem valós sóvárgás. szerintem tartsd magad az eredeti elképzelésedhez, különben egy év múlva talán (!) tőled is azt olvashatjuk itt, h "Vágytam a babára, terveztük, de most azt érzem, elkapkodtuk. talán túl korai volt. Más is érez így?"


ha érted, mit akarok mondani...

2014. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze értem és köszönöm a válaszodat. :)
2014. máj. 16. 15:04
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg lehet azért is érzek most így, mert az utóbbi időben többször beszéltünk a párommal erről.
2014. máj. 16. 15:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor hasonló korban voltam, mint te, akkor kezdtek el bennem is felerősödni ezek az érzések. Aztán nekem nem úgy alakult a párkapcsolat terén a helyzet, hogy gyerek is lehetett volna, így el is csendesedett bennem ez a téma. Már elképzelni sem tudtam volna akkor. Évekkel később aztán mikor 28 évesen férjhez mentem, akkor ismét fellángolt, na meg akkortájt már született több mindenkinek a baráti körben is baba, így sóvárogtam ismét. De akkor meg az anyagi helyzet+munkahely téma miatt nem vállaltuk, pedig akkor már férjnél is voltam és külön is laktunk. Végül 31 évesen vállaltam be, most 1 éves a lányunk, de így visszagondolva, még 1-2 évet simán várhattunk volna vele, mert többet nem szeretnénk. Csak én féltem, nehogy későn skerüljön, éveket kelljen rá várni, de rögtön kopogtatott az első hónapos próbálkozás során. :)
2014. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!