Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti mit gondoltok...

Anyukák ti mit gondoltok arról hogy egy csecsemővel sem lehet bemenni italboltba?

Figyelt kérdés

Szerettem volna venni egy kólát. Ott volt velem a 6,5 hónapos lányom aki ALUDT!!!! Az eladó hölgy kiküldött hogy nem lehet bemenni. Dohányáru is volt bent.

Nekem nem az eladóval volt a bajom, mert ez a kötelessége hanem ezzel az egésszel. Egy ekkora gyerek mit lát??? SEMMIT!!!!

Kijött az eladó és addig vigyázott a kocsira. Engem háborít ez fel ennyire???


2014. ápr. 30. 14:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Baromság, de ez van. Többet nem fűznék hozzá. Amúgy gondolom nem italbolt, hanem nemzeti dohánybolt volt.
2014. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Az volt fölé írva hogy italbolt. Csak volt cigi is :S
2014. ápr. 30. 14:30
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert sehol máshol nem lehet dohányt árusítani, csak dohányboltban. Na, végül is mindegy.
2014. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Akkor lehet az is oda volt írva csak nem figyeltem.. Nem tudom de akkor is undorító hogy egy idegenre kell bízni a kicsit ha nincs más megoldás
2014. ápr. 30. 14:35
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

engem tudod mi bosszant ebben az egészben?hogy a dohányt úgy elzárták,hogy nemigaz,mondván,hogy ne lássák a kiskorúak,de a szenny,félmeztelen vagy alul öltözött nőkkel teli újságok ott lehetnek a polcokon...

de amúgy megértelek,nevetséges ez az egész!!!

2014. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

Tudod, hoztak egy szabályt, hogy 18 éven aluli nem lehet bent. Ha bemegy, megbüntetik a boltot.


A te gyereked 18 éven aluli? Igen. Bent volt az üzletben? Igen.


Vagy hogyan képzeled? 2 éves kor alatt, és 18 felett? Nade egy hároméves se fogja fel a témát. Akkor még ők is? De a 4 éves is óvódás még, nem foglalkozik vele... Ha meg ő bemehet, akkor egy öt éves miért nem? És így végül arra jutunk, hogy a szabály kuka.


Persze, lehet mondani, hogy hülyeség, de valamit meg kell próbálni a gyerekek dohányzása ellen - amikor már sokan cigiznek 14 éves korukra (vagy hamarabb, saját tapasztalat sajnos). Persze, majd megveszi más, stb - de azért arra hivatkozva, hogy meg tudják kerülni a törvényt, ne könnyítsük tovább a dolgukat.

2014. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
15%
Máshová kell menni kólát venni. Ennyi. Amúgy szerintem a kólaivás sem követendőbb példa a dohányzásnál.
2014. ápr. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Azt,hogy ez is egy újabb marhaság. Könyörgöm, pont azon gondolkodtam a Tesco-ban, amikor bort vettem,hogy vajon ez miben különbözik. Kb. 3-4 gyerekes család, köztük mi is vásároltunk bort a hosszúhétvégére. Személyes vélemény, de nem ettől lesz valaki alkoholista. Na mindegy. Viszont sajnos az eladót tényleg köti a törvény.
2014. ápr. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azért mert úgy nőttem fel,hogy bementem olyan boltba, ahol árulnak alkoholt, sőt a szüleim is vettek néha, nem lettem alkoholista!
2014. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

7-es. nem nekem kell a kóla és nem tudok máshová menni mert a közelben nincs más de igazából nem ez volt a kérdés....

A többieknek köszönöm.

2014. ápr. 30. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!