Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz, ha a baba nem fogja...

Mi lesz, ha a baba nem fogja szeretni a zajt?

Figyelt kérdés
Négy hónapos terhes vagyok. Anyóséknál lakunk ahol mindig mindenki beszél, megy a tv stb. Szerintetek a baba hozzá fog ehez szokni?
2014. máj. 18. 12:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Csak kérdezem, hogy például nyáron amikor nyitva az ablak harmincvalahány fokban és a gyerekek meg fiatalok még lent játszanak a ház előtti játszótéren ( rúgják a labdát, görkorcsolyáznak, visítoznak stb. ) akkor azt hogy halkítod le kedves utolsó? A gyereket nem direktbe szoktatja az ember a zajhoz úgy, hogy mondjuk járatja mellette a porszívót miközben üvölt a tévé de az ilyen dolgokkal nem lehet mit csinálni mert az élet nem áll meg körülötted azért mert gyereket szültél. Szóval ha a csecsemő álmos és az esetlegesen félig süket anyósék hangosan beszélnek vagy az emberek az utcán hangosak akkor is aludni fog és megszokja, hogy igenis mozognak körülötte az emberek.
2014. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem már az anyaméhben hozzászokik a zajhoz. Az én babám a kutyaugatást úgy megszokta, meg se rezzent, amikor hazahoztuk és meghallotta először ugatni a nagypofájú kutyáimat. Pont azért, mert nem először hallotta, volt rá 9 hónapja odabent, hogy megszokja. Egyáltalán nem zavarja, nem fél tőle. Aludni is jobban tud alapzajban, mint teljes csendben.
2014. máj. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azt írtam, hogy nem biztos, hogy hozzá fog szokni. Ilyen is van. Emlékezetem szerint 9 hónapig nálam is pocaklakó volt a baba. Elég nagy a baráti körünk és akár hozzá is szokhatott volna a zajokhoz , de nem így alakult. A nagyobbik lányom mikor baba volt bármilyen zaj mellett jókat aludt. A kicsi aki most 7 hónapos minden zajra felébred. Itt nem is a "világ" zajaira gondolok. Hiába volt már rá 7 hónapja sajnos nem szokta meg a hangos zajokat. Pl ha egy autó ajtaja csapódik vagy az ablak előtt beszélgetnek hangosan felébred rá. Képes zajban is elaludni de kb 15 perc amit így bír. Ha csendes szobába altatom és lehalkítom a tv-t stb akkor 1 óra. Lehet , hogy morbid de én képes vagyok megkérni az ismerősöket h mikor alszik akkor csendesebben beszéljünk. A tv-t sem hangosítom fel amikor este szeretnénk nézni. Ki fogjuk bírni ezt az időszakot így. Sajnos nincs lehetőség másik szobába altatni és nincs nappali rész sem a házban ahol lakunk. Laktam panelban és nyáron nem nyitottam ablakot csak este. Ki hogy csinálja... A nagyszülőket szerintem meg lehet kérni, hogy amikor alszik a pici akkor halkítsák le a tv-t és csendesebben legyenek. Ez az időszak nem tart örökké. Nem hiszem, hogy azért mert valaki öreg azért idióta is. Minden megoldható ha valaki akarja. Aki meg nem az szoktassa a gyereket mindenhez amitől nem akar megválni. Csak egyet nem értek. Mindig hasonlókat olvasok itt. Vágynak és vállalnak gyereket de mikor megszületik ilyen -olyan indokkal nem hajlandóak az érdekében lemondani semmiről. Szokja a zajt mert....szokja a kutyaszőrt mert "be van oltva".....de nehogy adjál neki 4 hós kora előtt más ételt a tejen kívül mert akkor húha...de már 4hó és egy naposan lehet. Igenis vannak különböző természetű babák. vannak jobb alvó, evő stb és v annak rosszabbak. Kedves kérdező ha szerencséd lesz akkor nem lesz baja a babádnak a zajjal. Ha nem akkor a legjobb tudásod szerint próbáld meg neki biztosítani a pihentető alvást. Mivel nekik még nagyon fontos , az egészséges fejlődésükhöz.
2014. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Én sem a kint i zajokra gondoltam.Rengeteg kisgyerek van az utcánkban,akik nap mint nap kint játszanak,bicigliznek,kismotoroznak,elég zajosak,néha kicsit hangosabb,de annyira nem zavaróan.Nekik persze nem szól az ember,gyerekek,hadd játszanak ! De itthon, hogy ne csapkodják az ajtót,beszéljenek halkabban,vagy vegyék le a tv-ről a hangot szólni szoktam.Amit nem tudok megoldani,az a mosógép zaja ,az most is megy,de inkább akkor indítom el,ha ébren van a baba. Amúgy addig alszanak csak sokat amíg nagyon kicsik néha nem lehet kiküszöbölni a zajt,később azt a pár órát ki lehet bírni halkabban is!
2014. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!