Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén, néz az 1 év alatti...

Őszintén, néz az 1 év alatti babátok mesét, hallgat babazenét, hogy kicsit ki tudjatok kapcsolódni ti is?

Figyelt kérdés
Nagyon szemét vagyok vele, ha néha hagyom ezt? 7 hónapos.
2014. máj. 19. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Mesét nem nézett. Babazenét hallgatott, de nem azért, hogy én ki tudjak kapcsolódni.
2014. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ. Csak nekem nem megy az egész napos "cöcöcö-bööböbö", játékok rázogatása a feje felett, stb.? :( Azt hittem, jobb anya leszek, de néha már megkérdőjelezem magam :(
2014. máj. 19. 15:07
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén? Nálunk megy a tv! Leginkább a rádió szól, de azért a tv-t is be szoktam kapcsolni. :-(

Én is hasonlóan érzek mint Te! És nagyon de nagyon sokszor filozom azon h hogy oldják meg azok az anyák akik soha nem kapcsolják be a tv-t.

2014. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
A legkisebb most 1 éves, nem hallgat kifejezett babazenét, a TV sem érdekli, mondjuk ő nagyon nyüzsis, és jól eljátszik egyedül is, vagy a tesókkal. Ahogy emlékszem a legidősebb is 2 év körül volt, mikor elkezdte érdekelni az ilyesmi. Mondjuk nekem egyik sem igényelte az egész napos foglalkoztatást, így ki lehetett mellettük kapcsolódni. Persze nem egyformák a gyerekek sem.
2014. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
1 évesen még nagyon nem érdekelte a gyerekeimet ilyesmi. Babazene egyáltalán nem kötötte le, tudomást sem vettek róla. Mese kb 3 éves korától "érdekli". Olyan volt, hogy főzés vagy takarítás közben magamnak bekapcsoltam a tévét "háttérzajnak".
2014. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Őszintén? A nagyobbik lányom (aki most 3,5 éves) nagyon rajos volt kicsinek, mindig jött meg, egy percre nem állt meg, így hiába kapcsoltam neki sokszor tv-t, nem kötötte le, nem érdekelte, viszont eljátszott magában egész pici kora óta, szóval vele könnyű volt. Kb 2 éves korától érdeklik a mesék, mostanra eljutottunk odáig, hogy van, hogy egy új rajzfilmet végig is tud ülni, sőt vannak kedvencei,de inkább a mesesorozatok (micimaci, mikiegér, eperke stb) és ahogy a hangulata tartja, azt kapcsolom be neki/k, amit ő egy ideig néz, aztán megy játszik kicsit, visszajön, játszunk kicsit, szóval ez megy vele. A kicsi már ebbe született bele, ő most 8 hónapos, ő is nyüzsgős, de nem olyan szinten mint a nővére, és mivel miatta egész nap megy a tv, elég hamar érdekelni kezdte, mostanra konkrétan megvan a 3 kedvenc meséje, amiken rötyög, mintha még értené is. Ő is elvan szépen, ha arról van szó, bár ha ő lett volna az első gyerek bizonyára a hajamat téptem volna, de így ha én nem érek rá, a nővére a társasága, nagyon jól elvannak, sőt igényli is őt (ha pl a nagyobbikat korábban fektetem le délben mint őt, akkor képes a szobaajtaja előtt nyüsszögni mint egy kiskutya :) ) Szóval ő kevésbé, de elvan, a mese viszont simán leköte, és őszintén, én nem érzem ettől szar anyának magam, ellenben mindenre jut időm, nem üveges babakaját adok neki, hanem amit én főzök, jut időm takarítani, főzni, sose kell kaját rendelni, jut időm rájuk, szóval mi megtaláltuk az egyensúlyt a hétköznapokban.
2014. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 3 gyerekem van, szerintem ilyen pici korukban egyikőjüket sem kötötte le a mesenézés, nem is ajánlanám.

Zenehallgatás az oké, az sem baj ha szól a tévé a háttérben, de én úgy vettem ki az írásodból, hogy te akkor vagy szabad egy picit, ha a babád mesét néz, amúgy egész nap foglalkozol vele, szórakoztatod, játszol vele, hát szerintem ez itt a gond.

Én úgy tapasztaltam, hogy a babáknak nem arra van szükségük, hogy egész nap szórakoztassák őket(attól csak kifáradnak) hanem arra, hogy megfelelő teret biztosítsunk a mozgásfejlődéséhez, a szabadjátékhoz, és akkor ő önállóan felfedezi a világot, nincs állandó szüksége a szülői jelenlétre, tehát néha-néha magára lehet hagyni játszani.

Ez leginkább már akkor nyerő, ha elkezd kúszni, mászni, mert akkor játszószőnyegre letéve biztonságos helyen fedezheti fel a világot.

Erre próbálj törekedni, és akkor neked is több szabadidőd lesz mellette, ez nem azt jelenti, hogy nem lehet játszani a babával, hanem hogy nem kell állandóan, mert magától is elvan ha megfelelő környezetet biztosítunk az életkorának megfelelő játékához.

Ha tudok segítek ötletekkel szívesen!

2014. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
En ilyenkor meg csak akkor nezettem vele ha ebren volt nekem meg angy wc-re kellett mennem. Akkor betettem az agyaba odaforditottam a laptopot es inditottam neki meset. Jol elvolt addig. :D
2014. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az enyém csak olyan másfél-két éves kora körül kezdett mesét nézni, akkor is az ölemből. Zenét előtte is hallgattunk (mozgókép nélkül).
2014. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Zenét apával szokott "nézni" youtube-on naponta egyet (de nem minden nap).


TV-t nem nézetek vele és próbálom kerülni, hogy mi nézzünk mellette, DE (most jön a vallomás része :) ) ha férjem későn jön haza és nehéz napunk volt akkor délután nagyritkán be szoktam kapcsolni a Ridikült magamnak. Nem azért mert annyira érdekel, hanem, hogy halljak egy kis felnőtt emberi szót és mert ez az a műsor amiben a legkevesebb villogás, hangzavar, stb van, csak simán beszélgetnek benne.

Nem szokta nézni egyáltalán, ha mégis nézi, akkor igyekszem adni neki játékot, de azért nagyon nem stresszelem magamat ezen. :)

2014. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!