Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Furcsa szokás 7 hónaposnál,...

Furcsa szokás 7 hónaposnál, lihegés, fejcsóválás, normális?

Figyelt kérdés
Kislányom hónapok óta időszakosan elkezd ok nélkül lihegni nyitott szájjal(nem fáradt, minden szükséglete kielégítve). Közben van, hogy a fejét is oldal irányba csóválgatja. Olyan mintha játszana ilyenkor, de elég furcsának tartom. Volt valakinek ilyen a babája? Leszokott róla valamikor? Nem volt semmi értelmi probléma a háttérben?
2014. máj. 21. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nincs kutyátok? vagy nem lát kutyát gyakran aki ezt csinálja?
2014. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs, és mi sem szoktuk csóválni a fejünket vagy lihegni, szerintem nem minket utánoz ezzel.
2014. máj. 21. 11:54
 3/13 anonim ***** válasza:
nem akarlak rigatni-de a nyelve nem lóg estetleg ilyenkor?mert esetleg az egy enyhe értelmi fogyatékosságra utalhat.persze,nehogy megijedj,csak azért kérdezz utána a dokinál
2014. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát enyhén lehet, hogy lóg, nem tudom. Honnan tudod ezt, hogy értelmi fogyatékosságra utal?
2014. máj. 21. 12:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Jaj most jól kétségbe estem :(
2014. máj. 21. 12:09
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem is csinált furcsa dolgokat a babám, mondjuk nem pont ilyet. A fejét forgatta jobbra-balra, ezt viszonlag gyakran csinálta és kb. annyi idős lehett, mint a lányod. Állítólag ez a fogzás miatt is lehet, vagy csak tetszik neki. Később, olyan 11-12 hónapos kora körül a fejét verte be direkt pl. kiságy rácsába, de volt, hogy a földbe. Ez is életkori sajátosság és erről is leszokott 1-2 hónap alatt.

Már jóval nagyobb, semmi baja.

Szerintem kérdezz rá a gyerekorvosnál, hátha megnyugtat. Én a fogára gondolok.

2014. máj. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A foga jön, az tuti. Remélem, nem fogyatékos :( Kedves második remélem válaszolsz, hogy honnan vetted ezt, milyen információkra alapozod.
2014. máj. 21. 12:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet látta valahol. Nagyon sok mindent utánoznak és még hidd el nagyon sok mindent fog utánozni.

A fiam most éppen azt játszik, hogy köhög. Onnan tudom, hogy játsza, hogy mikor köhög valaki akár a közértbe mellettünk akkor látványosan köhög egyet és figyeli az illetőt aki köhögött.

2014. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam is csinált hasonlót.

A liheges nála is megvolt (most 10 hónapos és már nem liheg), de ő huhogott is elég sokáig. :-)

A fejecskejet ő is rázza, állítólag tetszik nekik h kicsit elszedulnek.

Kohogni ő is köhög jatszasbol.

Szóval csinál elég sok mindent, szerintem nem kell aggodnod. De ha mégis aggódsz, kérdezd meg a védőnődet/orvost.

2014. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nincs gond, megkérdezem majd a szakembert is. Köszönöm a válaszokat, picit sikerült megnyugodnom.
2014. máj. 21. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!