Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy babám inkább a...

Normális, hogy babám inkább a lábát emelgeti?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapos a kis törpém. Ha hasra fordítom, akkor kicsit emelgeti a fejét, majd ezt megunja, és inkább a lábait meg a popsiját emelgeti az égbe. Ilyenkor a kis kezét behúzom a mellkasához, hogy a feje fent legyen, és inkább azt emelgesse, de pár perc (igazándiból szerintem 1 perc sem telik el :D) és a kezeit kihúzza és újra a lábát emelgeti. Normális ez még ebben a korban, vagy mindig tegyem vissza a kezét, hogy a fejét emelgesse? Mennyire játszik közre ez a lábemelgetés a forgás elkezdésében?
2014. máj. 14. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Bízd rá! Csinálja úgy, ahogy neki jól esik.

Mindegyik gyerek másképp csinálja amúgy, létezik a nagykönyvi mozgásfejlődés, de pontosan tudjuk, hogy az az átlagot írja le, az átlag pedig miből is lesz: abból, hogy minden gyerek másképp fejlődik. :)


Szerintem normális a babád, és nem kell erőltetni nála, hogy ne a lábát emelgesse, ha neki ez esik jól.

2014. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez így a normális, a fejecskéje még nehéz neki, ha tartja 1 percig, abban elfárad, kicsit pihen, és újra felemeli. A lábacskákkal könnyebb rugdalózni, abba nem fárad el olyan hamar. De ráér még mozogni, nálunk pont tegnap volt a védőnő, azt mondta 3,5-4 hónap tájékára várjam, hogy oldalra fordul, 5-6 hónap között forognak át teljesen (természetesen csak hozzávetőlegesen, a nagykönyv szerint).

Szerintem ne sűrgesd a babádat, csináljon mindent a saját ütemében.

2014. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
persze, nem sürgetem, csak az orthopédus mondta (mert a laza csípője miatt mennünk kellett hozzá), hogy sokat legyen hason, meg naponta 4-5-ször 10 percekre tegyem a kezét a mellkasa alá, nyomjam le a popsiját és hagyjam, hogy erőlködjön, küzdjön. Na, ez az amit nem csinálok, mert egy perc után sírni kezdett a drágám, mivel nem volt neki jó. Azóta sokat teszem hasra, ha olyanja van, akkor emelgeti a fejét. Dehogy sürgetem, csak még nem láttam ilyet, hogy hason ennyire emelgeti egy baba a lábait, azért érdeklődtem, hogy mennyire tekinthető ez normálisnak :
2014. máj. 14. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!